15.02.2021, 19:34 | czytano: 7480

Wezwał policję, że brat go bije. Kłamał

Arch. Podhale24.pl
NOWY TARG. 52-latek wezwał policjantów twierdząc, że brat go bije i grozi mu, co okazało się nieprawdą. Za bezpodstawne wezwanie patrolu zostanie ukarany.
W sobotę przed południem nowotarscy policjanci zostali wezwani na miejsce awantury domowej w mieszkaniu na jednym z osiedli na terenie Nowego Targu. Po przyjeździe pod wskazanych adres mundurowi w domu zastali zgłaszającego interwencję mężczyznę oraz jego brata, który spał w łóżku. - Zgłaszający przedstawił policjantom swoją wersję wydarzeń i jako sprawcę wskazał śpiącego 54-letniego brata. Mężczyzna twierdził, że brat wcześniej go pobił i groził mu - relacjonuje asp. Dorota Garbacz z nowotarskiej policji. - Po chwili zgłaszający zmieniał jednak wersję wydarzeń twierdząc, że do rękoczynów doszło jednak innego dnia, a dzisiaj wobec niego brat kierował tylko groźby. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Na dowód, że mówi prawdę przedstawił policjantom nagranie w telefonie. Z nagrania wynikało, że to sam zgłaszający zaczepiał i prowokował swojego brata i żadnych gróźb i rękoczynów nie było, co potwierdził również rzekomy sprawca i syn jednego z braci, który również był w domu.
W związku z bezpodstawnym wezwanie patrolu w sprawie zgłaszającego interwencję 52-latka, prowadzone będą czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie. Za bezpodstawne wezwanie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł.

KPP Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
nowotarzanka16.02.2021, 11:48
Ktos wzywal bezpodstawnie patrol Policji i nie zostal ukarany i to niejednokrotnie to jak to jest
Cyc Malina16.02.2021, 08:06
@Grzmocilla od lempartowej, pod kopułka wszystko w porządku? Do czego się ma twój wpis w tym temacie, widzę że czerep nieźle zindoktrynowany.

Chłopina pewnie dostanie mandat to następnym razem się zastanowi 2 raz nim wywinie taki "dowcip".
Jarek15.02.2021, 20:58
To teraz mu brat wpier........
Nowotarżanin 7715.02.2021, 20:22
No i zapewne zostanie ukarany w odróżnieniu od tajnego szpicla policyjnego z osiedla WP, którego kara za podobne wykroczenie (z art. 66 Kodeksu Wykroczeń) ominęła, choć o to wnioskowałem. Jak widać nowotarska KPP interpretuje prawo wg własnego uznania - konkretnie zaś w zależności od tego kto się dopuścił wykroczenia :(
Grzmocilla od lempartowej15.02.2021, 20:04
Krótko i na temat.Tępić lewicę Holowanie i Kulfona z peło.Wszystko na temat!!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl