25.02.2021, 21:00 | czytano: 1443

450 tys. zł na kulturę w Zakopanem

Arch. Podhale24.pl
Urząd Miasta w Zakopanem ogłosił wyniki otwartego konkursu ofert, w ramach którego przyznano dofinansowania na działania związane z kulturą dla stowarzyszeń. Rekordzista otrzyma dotację wielkości 44 tys. zł.
Stowarzyszenia pod Tatrami dostaną zastrzyk gotówki na swoją działalność. Urząd przeznaczył na zadania z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji w 2021 r. kwotę 450 tys. zł.
Najwyższa kwota dofinansowanie w wysokości 44 tys. zł trafi do Stowarzyszenia Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza. Kwota ta zostanie spożytkowana na prowadzenie Muzeum Jana Kasprowicza i Galerii Obrazów Władysława Jarockiego.

Druga pod względem wysokości kwota trafi do Fundacji Andrzeja Brandstaettera Pro Artis na warsztaty muzyczne „Idom casy”. Fundacja na ten cel otrzyma 35 tys. zł.

Kwoty w wysokości 30 tys. zł otrzymają Stowarzyszenie Spotkania z Filmem Górskim na Festiwal
Moc Gór, stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem na koncert zespołu Atom String Quartet w ramach obchodów 145 rocznicy urodzin Mieczysława Karłowicza oraz Podhalański Uniwersytet III Wieku w Zakopanem na edukację i aktywizację społeczną osób starszych.

Łączna kwota 450 tys. zł została podzielona w sumie pomiędzy 33 organizacje pozarządowe.
Są jednak i tacy, którym mimo składanych wniosków nie udało się otrzymać pomocy. Dotacji nie przyznano trzem organizacjom, na: plenerową wystawę fotografii dokumentalnej pt. „Zabytki Podhala. Z archiwum Barbary Tondos i Jerzego Tura”, Festiwal Zakopiańskie Lato teatralne - Letni Teatr w Muszli Koncertowej oraz na wydanie książki Kazimierza Tetmajera „Bajeczny świat Tatr”. Kolejnych dziesięć projektów odpadło z powodu błędów we wnioskach.

ms/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl