02.03.2021, 09:01 | czytano: 3581

Rodzice chcą sali gimnastycznej

Arch. Podhale24.pl
Rodzice uczniów oraz dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kluszkowcach zwrócili się do władz gminy Czorsztyn z prośbą o budowę sali gimnastycznej przy placówce.
- Zdajemy sobie sprawę, że inwestycje tego typu wiążą się z nakładem środków finansowych, na które zapotrzebowanie w skali całej gminy jest ogromne - napisali w piśmie skierowanym do Rady Gminy Czorsztyn i wójta Tadeusza Wacha. Rodzice przypominają, że trwa nabór ogłoszony przez Ministerstwo Sportu na budowę tego typu obiektów i dofinansowanie na poziomie 50%.
Przypominają oni też, że w tej chwili dzieci z Kluszkowiec nie mają dostępu do bezpiecznej infrastruktury sportowej. W nowej sali miałyby możliwość uczestniczenia w zajęciach gimnastycznych czy rozgrywkach sportowych.

Zastępca wójta Krzysztof Górecki tłumaczył radnych, podczas sesji Rady Gminy Czorsztyn, że gmina liczy na pozytywne rozstrzygnięcia w innych sprawach, związanych np. z pozyskaniem pieniędzy z programów rządowych i jeśli będą korzystne, temat sali zostanie podjęty.

- Czekam na rozstrzygnięcie w pierwszym tygodniu marca i mam nadzieję, że to się wszystko poukłada po mojej myśli i po myśli państwa. Gdyby się udało, to wszystko by się uprościło - podkreślił. W tym miesiącu ma zapaść decyzja w tej sprawie.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
xyz03.03.2021, 10:43
bo na ul. Żeromskiego mieszkają odpowiednie osoby :) no a kowal, czeka na kuźnie w zagrodzie góralskiej :)
swój02.03.2021, 15:48
a dlaczego ul.Zeromskiego? a nie Słowackiego, która jest fatalna?
xyz02.03.2021, 11:23
Problem w Gminie Czorsztyn polega na tym, że planuje się inwestycje niekoniecznie potrzebne - np. remont ul. Żeromskiego w Maniowach, która jest w dobrym stanie oraz budowa zagrody góralskiej w Maniowach. Naprawdę są pilniejsze potrzeby. Nie ma pieniędzy na bieżące remonty a planuje się bezsensowne nowe inwestycje :(
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl