12.03.2021, 21:02 | czytano: 4458

Polskie Koleje Linowe świętują swoje 85-lecie

zdj. Narodowe Archiwum Cyfrowe
15 marca 1936 roku na szczyt Kasprowego Wierchu wjechał pierwszy wagon kolei linowej. To symboliczna data, która jest początkiem historii PKL. Z okazji jubileuszu - obowiązywać będzie 50-pocentowa zniżka na przejazdy wszystkimi czynnymi kolejami: na Kasprowy Wierch i Gubałówkę, ale także Palenicę, Mosorny Groń, Górę Żar i Jaworzynę Krynicką.
Zniżki na przejazdy kolejami i atrakcje towarzyszące - 15 marca będzie czekać na turystów, którzy odwiedzą ośrodki Polskich Kolei Linowych. Specjalne ceny ponieważ okazja jest specjalna. 85 lat temu, 15 marca 1936 roku, na szczyt Kasprowego Wierchu wjechał pierwszy wagon kolei linowej. Tego dnia PKL obchodzą urodziny. To symboliczna data, która jest początkiem historii PKL.

Turystów, którzy 15 marca planują wyjazd w góry, czeka nie lada niespodzianka. Z okazji rozpoczęcia jubileuszu Spółka przygotowała w swoich ośrodkach turystycznych 50 proc. zniżkę na przejazdy wszystkimi czynnymi kolejami Grupy: na Kasprowy Wierch, Gubałówkę, Palenicę, Mosorny Groń, Górę Żar i Jaworzynę Krynicką. Bilety (tourpassy i skipassy) z niespotykaną wcześniej zniżką można zakupić już dziś. - Zapraszamy wszystkich do świętowania z nami jubileuszu w ośrodkach Grupy PKL. Spędźmy ten czas 15 marca razem, celebrując urodziny firmy, która od 85 lat przewozi na górskie szczyty turystów wspierając realizację ich pasji. To właśnie nasi klienci, pasjonaci gór i przyrody są dla nas najważniejsi - mówi Daniel Pitrus, prezes zarządu PKL.

Z okazji 85. rocznicy powstania, PKL przygotowują również specjalną kolekcję plakatów, znaczków i kubków, które będzie można kupić w najwyżej położonym sklepie w Polsce, czyli na Kasprowym Wierchu.


Obecnie PKL działają w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach: na Kasprowym Wierchu, Gubałówce, Jaworzynie Krynickiej, Górze Parkowej, Mosornym Groniu, Palenicy oraz Górze Żar. Każdy z ośrodków wyróżnia się odrębnym charakterem, ciekawą lokalizacją i wyjątkowymi w skali kraju atrakcjami. Spółka ceniona jest za najwyższe standardy obsługi klienta, jakości i bezpieczeństwa

źródło: PKL, s/ zdj. Narodowe Archiwum Cyfrowe
Może Cię zainteresować
komentarze
klamca14.03.2021, 20:00
Związek Gmin Podhalańskich sprzedał kolejkę a pisowcy krzyczeli, że to nie oni...Odkąd pamiętam- to pisowcy rządzą Podhalem od zawsze...Więc kto sprzedał???
PiS tak ma14.03.2021, 11:15
Ludzie PiS sprzedali kolejkę - wszyscy na Podhalu wiedzą
poczytaj w archiwum p24
i nie wprowadzaj w błąd
wstydu u honoru brak13.03.2021, 08:24
Gut -Mostowy za to że sprzedał PKL z Tuskiem powinien przyjść na kolanach i kajać się za to co zrobił góralom. Ale ten sprzedawczyk przygarnięty teraz przez Gowina do piersi udaje jakby nic się nie stało , a górale zapomnieli co im wyrządził. Wstydu nie ma ten człowiek , to nie górlska natura tylko jakiś ceper nieokrzesany .
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl