14.03.2021, 15:07 | czytano: 22787

Maciej Jachymiak: Smród

zdj. archiwum Autora
FELIETON. "Wiem, że szykują dla mnie poważniejsze ostrzeżenie. Mam swoje uszy wszędzie. /.../ Sam narysuję mapę miasta. Kto naprawdę rządzi i kto za kim stoi. Będą sensacje!" - pisze Maciej Jachymiak, lekarz, były nowotarski samorządowiec i polityk.
Miałem pisać o czym innym, ale zmieniłem zdanie pod wpływem ostatniego wystąpienia radnej Korwin. Przypomnę, że mieszkamy w Galicji, a tu tytuły dzierży się dożywotnio. Otóż, nasza radna, wytknęła radnej Sokół wazelinę wobec władzy i poruszyła temat nowotarskiego smrodu. Po co? Pani Korwin, Pani się jeszcze nie przyzwyczaiła? Tyle lat w mieście i jeszcze Pani coś czuje? Czysta złośliwość, proszę Panią!
Przypomina mi Pani kolegę od tenisa. Jemu też śmierdzi. Kiedyś grywaliśmy przy hali Gorce. Tam ciągle był smród, bo służby sprzątające po targu paliły śmieci. Ale z Gorców wykurzyła nas dopiero Nasza Wataha. Miasto zmodernizowało korty i położyło super nowoczesną nawierzchnię. Którą trzeba posypywać mączką. Drogą. Byliśmy przekonani, że Wataha, która pisała swego czasu do wszystkich Świętych, że tory na basenie nie mają wymiaru olimpijskiego, pod dojściu do władzy będzie dbać o infrastrukturę sportową tip top. Ale gdzie tam! Było już po wyborach więc zaczęli sypać piach. I to nierówno. Skutek był taki że w jednym miejscu noga jechała jak po lodzie, w innym wyskakiwała z buta. Obolałe, z poskręcanymi stawami, nowotarskie towarzystwo tenisowe przeniosło się na kort do innego kolegi, co już ratował w mieście hokej, piłkę nożną, a teraz ratuje tenis.

No i na tym korcie gramy. Tam też straszny smród. Kiedyś tak zawiało, że kolega się zaczął dusić, psuć piłki, a mecz z wygranego obrócił się ku porażce. Przerwaliśmy. Dzwonię na policję. Policja mówi, że to sprawa miasta, podają mi numer. Dzwonię. Tam automatyczna sekretarka do spraw smogu prosi, żebym się nagrał. Koledzy się śmieją ze mnie, mówią, że to smrodzi jakaś obywatelka co ma niedaleko zakład, a sponsorowała kampanię burmistrza i w związku z tym nic nie wskóram. To dzwonię do burmistrza. Walę kawę na ławę, a on do mnie, że właśnie siedzi z tą obywatelką i ona zaprzecza. I w ogóle ten smog to problem nie na telefon. Machnąłem ręką. Naiwny jestem. Przecież smród to super temat. Tak go wypuścić z rąk? Czym Nasza Wataha będzie mydlić oczy jak już zlikwiduje smog, wybuduje wyciągi krzesełkowe, pałac lodowy i inne? Oni to wiedzą! Króliczka trzeba gonić, a nie łapać. Pamięć społeczna trwa pół roku. Przy każdych wyborach można wsadzać ten sam kit co poprzednio. Acz nie zaszkodzi mieć własną propagandę, np. jakąś telewizję miejską i usłużnych radnych, co od czasu do czasu wygłoszą spontaniczny wazeliniarski speech.

Tak więc uznałem sprawę za zamkniętą. Aż tu nagle… dostaję wezwanie na policję! Wyżej wymieniona obywatelka oskarżyła mnie, że zawiązałem spisek, żeby zniszczyć jej biznes. Zatrudniła samego detektywa Rutkowskiego! Kto bogatemu zabroni? I ten Rutkowski za jakiś gruby pieniądz sporządził mapę tego spisku. Było tam wiele osób, w tym kolega z kortu. W tym miejscu chciałem wyrazić uznanie dla profesjonalizmu przesłuchującej mnie funkcjonariuszki. Drgały jej usta, skakała przepona, wydawało się, że zaraz wystrzeli śmiechem jak wulkan… Ale wytrzymała.

Sygnał od Watahy uznałem za słaby. I jeszcze zacząłem pisać te felietony. Wiem, że szykują dla mnie poważniejsze ostrzeżenie. Mam swoje uszy wszędzie. Niedługo obudzę się rano, a obok będzie ucięta głowa kota. Okropne! Ale jak już, to mam prośbę. Jest u mnie kilka kotów, a jeden, taki biały, od dawna mnie wkurza. Można by jego?

A poza tym proszę dalej nic nie robić! Nowotarski smog ma swoją wartość medialną. O czym o nas za darmo napiszą? Jakiego króliczka będzie gonić władza? I jeszcze co do Rutkowskiego. Natchnął mnie. Sam narysuję mapę miasta. Kto naprawdę rządzi i kto za kim stoi. Będą sensacje! Każdy chce być jak Rutkowski!

Maciej Jachymiak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
nikoś16.03.2021, 15:23
Ulala, to teraz widać kto z kim sypia w tym grajdołku, kto oczyści stajnię Augiasza-doktor Maciej Stypa-Bzik.
obrońca białego kota16.03.2021, 14:41
Ale byłaby to zemsta .
Gdzie Jachymiak nie spojrzy tam Rudkowski .
Nawet w lustrze . Cholera nie wiem jak to jest w języku psychiatrów -
mania prześladowcza czy rozdwojenie jaźni :)
12316.03.2021, 07:48
Panie doktorze jak pan leczy swoich pacjentów w taki sposób jak pan pisze te swoje bzdury to uchowaj ich Boże:(((((((( ŻENADA,ŻENADA,ŻENADA
obrońca białego kota15.03.2021, 18:58
A ja tam myślę że zaraz wypowie Miasto umowę z Panem Doktorem który się stale czepia a żyje z podatków mieszkańców i budżetu . Myślę że najlepiej ukarać go przystrzyżeniem nocą całej menażerii "na Rudkowskiego" . A potem autorowi po pomyślnej operacji przeszczepu na koszt miasta włosów też po podaniu tabletki gwałtu zafundować trawniczek i okularki przyklejona na stałe superglu.
jj15.03.2021, 18:52
Świetny felieton. Ilość komentarzy pod nim, dowodzi że dotyka żywej, unerwionej tkanki.;-) Kto mógłby lepiej skomentować tego typu rzeczywistość jak nie lekarz. :-) A poza sympatiami i antypatiami, to trzeba powiedzieć, że sedno jest prawdziwe.... w naszym mieście k...wa ŚMIERDZI! I takich cwanych paniuś jest dużo więcej.
czytelnik15.03.2021, 16:01
Czekam na felieton na temat- Bdziny.Specyficznego smrodu.
BM15.03.2021, 14:48
W chwili obecnej felieton czytało ponad 18 tys. razy, nawet jeśli każdy odwiedzał tekst i wpisy pod nim 3 razy to jest powiedzmy 6000 czytelników no może 5 tys. Jak w pierwszej kampanii Pana Watychy, pisaliśmy wtedy prawie same złe rzeczy o Burmistrzu Fryźlewiczu, wymienialiśmy jego majątki, ludzi których zatrudnił "po znajomości". Niestety fortuna kołem się toczy, a wcale nie musiałoby tak być. I chyba nie ma jeszcze kampanii, a jak będzie to strach się bać, co tu będziemy wypisywać.
BM15.03.2021, 14:37
Wyborca dawnego 21
Sciągnąłeś cytat z bloga Marcina Kiwiora Wójta Gminy Skrzyszów i dokleiłeś ni z gruszki ni pietruszki własne przemyślenia o Nowym Targu. Należało zaznaczyć autora cytatu bo to kradzież jest cudzej myśli. Jeśli czytałeś cały artykuł z tego bloga to wiesz,że dotyczył innych zagadnień samorządowych a nie miejskich "pierdół"
tylko referendum15.03.2021, 14:32
No i wyszło szydło z wora. Na sesji rady miejskiej. Okazuje się że Watycha zatrudnił w urzędzie kolejną osobę ze sztabu wyborczego. Pełnomocnika finansowego Komitetu Wyborczego Nasze Miasta. Pani jest dyrektorem finansowym w MPECu i w radzie nadzorczej ZGM. Teraz jeszcze na pół etatu w urzędzie. Nachapać się nie mogą. Grześ i kolesiostwo idą w parze. Rodzina i kolesie na swoim. A młodzi z miasta muszą uciekać bo nie ma pracy
janosik15.03.2021, 14:27
No z tym Rutkowskim to pojechał Pan bo bandzie:) Mam nadzieję że poczytamy jeszcze o czymś ciekawym, całe miasto wie, plotkuje, każdy cichaczem a może właśnie tak należy z nimi... super, popieram Pana
Leśniok15.03.2021, 13:48
Cudny tekst, lepiej chyba śmiać się przez łzy, niż po prostu płakać. A nie sposób nie uronić łezki nad stanem Nowego Targu. Skoro od lat władze nie chcą rozprawić się ze smrodkiem, albo nie potrafią, tego zrobić, może warto zastanowić się nad przyczynami. Czekam na następny felieton.
POlokoktowcy15.03.2021, 12:19
Za krnąbrność pierwszego stopnia, połączoną z knuciem zdrady i przeniewierstwem wobec Szuflandii, za wyjawienie wrogom Szuflandii najgłębiej strzeżonych tajników, renegat Maciej zostanie skazany na poćwiartowanie jajcarnią.
Hejkum kejkum, Olo, ratuj!
Covid15.03.2021, 11:52
Nawet smród ze mną wygrywa... W stolicy Podhala chodzi się w maseczkach nie żeby walczyć ze mną (covidem) a ze smogiem
Olek15.03.2021, 11:42
Skoro pan Maciej się odzywa to musi być źle albo bardzo źle. Myślę, że to już koniec Watychy. Już czas
miastowa do miastowy 315.03.2021, 10:04
W wiekszosci oczywiscie zgadzam sie z panem, jednak program edukacyjny dotyczacy smogu, to jest rowniez utopia, nawet jezeli bedzie podparta faktami i wyliczeniami ekonomicznymi, prosze pana, znam (niestety), bardzo wiele osob w miescie, ktorych zadna kampania edukacyjna nie zmieni, tylko kary, nalezy przywrocic straz miejska i wlepiac mandaty! inaczej oszczedzanie na wywozie smieci i wkladanie ich do pieca zostanie z nami jeszcze na kolejne pokolenia, no i oczywscie kupowanie gorszej jakosci wegla, ale to juz inna bajka.. Straz miejska zostala zlikwidowana, bo ludzie denerwowali sie na wlepianie mandatow za postoje w rynku, ale ten smieszny ekopatrol ktory powstal w ramach niby rekompesnaty.. czy pan zna tych panow z niego? nikomu nie ublizajac, ale bez srodkow przymusu, zadne panstwo nie dawalo sobie nigdy rady..
Trzeba zmienic wladze, abo sklonic obecna do pewnych dzialan, ale pokazy palenia od gory w piecu juz byly i przyszli na nie tylko zainteresowani, ci co "robia swoje" byli akurat zajeci dokladaniem kolejnej partii ;)
Mowa nienawisci w miescie nic nie zmieni, referendum-owszem, jestem za, tylko zeby nie skonczylo sie jak z budzetem obywatelskim ;)
Sx15.03.2021, 10:00
Nie znam gościa choć mieszkam w nowym ponad 40 lat ale kojarzę jak przed około 15 lat temu wydzierał się pod kościołem NSPJ w czasie trwania sumy odpustowej i tyle lat minęło i jeszcze nie zamknęli go do psychiatryka , bardzo to dziwne .
to jest nasze miasto nowotarżan15.03.2021, 09:35
Najwyższy czas żeby otworzyć oczy nowotarżanom i pokazywać im jak bardzo się pomylili głosując na Watychę i Wstążkową koalicję. Nowy Targ dla Mieszkańców
Rocky15.03.2021, 09:08
Panie Burmistrzu Watycha - Współczuje takich prześladowań. Niech Pan pamięta zawsze Pan na WP może liczyć - wiem co mówią ludzie a nie zazdrosne komentarze na stronę A4 pod artukułem. Niech Pan pamięta zawsze będą pierwsze próbowali obrzucić łajnem. Stara metoda pewnego rosyjskiego przywódcy.
Joanna z przejscia 15.03.2021, 08:55
Macieju przestań dokuczać
SS15.03.2021, 08:51
Wydział Promocji i śmieszny BOM do likwidacji.
121215.03.2021, 08:36
Jak można robić z siebie takiego d......a:( nie rozumiem
H2O15.03.2021, 08:20
Ocknął się (MJ)?! Tak późno!? Kto wiatr sieje ...
tylko referendum15.03.2021, 08:02
Niestety Watycha nie sprawdza się ani jako burmistrz ani jako kierownik urzędu. Siedzi zamknięty na cztery spusty i podpisuje umowy za swoich zastępców. Nie jeździ na zewnątrz, nic nie załatwia dla miasta. Nikt z władz wojewódzkich się z nim nie liczy. Traktują go jako takiego Grzesia. No i miasto jest właśnie takim Grzesiem. A było Stolica Podhala. A smog to tylko jedna z wielu barier rozwoju Nowego Targu. No ale tak jest jak się przez sześć lat wiesza wstążki i organizuje galaktyczne bale po których zostaje tylko niebotyczny kac moralny. Projekt Watycha uważam za zakończony!
Mapa15.03.2021, 07:49
Z niecierpliwością czekam na tą wspomnianą mapę Nowego Targu pełen nadziei Maćku, że umieścisz na niej swoje wpływowe koleżanki i ich pokręcona dróżki i kolesiostwo- no bo mam nadzieję, że nie będziesz stronniczy i potraktujesz wszystkich równo???
Temida15.03.2021, 06:22
Bardzo dobry artykuł. Czekamy na informację o nowotarskiej sitwie. Może wreszcie ktoś się tym zajmie.
Kopciuszek15.03.2021, 00:05
Północ wybila czas no kopciuszka...nie piecowego lecz prawdziwego
Uważam że Maciej Stypa teraz to jeszcze Kostucha przegina...Chlopie żebyś tak prężnie działał jak pisał to byłby z Ciebie pożytek...a widzę że Tobie ino w głowie rozrywki, tenisy i spijanie...przepraszam teraz to raczej bicie piany i to w dodatku nie tylko towarzyskiej...Mam dla Ciebie propozycję zajmij się teraz Ty w mieście ochroną srodowiska mam nadzieję, że w 3 miesiące tą swoją magiczną różdżką odmienisz ten zaczarowany jak to zwiesz przez Watahę swiat...A Ciebie Burmistrzu błagam daj mu szansę skoro jak i tak naczelnika od ochrony nie ma teraz w pracy z tego co tu czytam!!!...Macieju ale po tych 3 miesiącach znajdziemy każdego bucika..pamiętaj!!!!
Wasyl15.03.2021, 00:01
Bardzo trafne spostrzerzenia w tym felietonie. Czekam na kolejne te zapowiadane o Wstążce i Skrybie Arkadiuszu. No i może p. Bogusława zacznie przychodzić na sesje rady. Brakuje jej.
orły i sokoły14.03.2021, 23:53
Faktycznie jeden wielki smród i w powietrzu i w urzędzie który przypomina Latający Cyrk Monthy Pytona. A smog był, jest i będzie. No chyba że zmienimy burmistrza
Słowem w sedno14.03.2021, 23:52
Siedzę i siedzę myślę i myślę jak można chcieć kota dać na pokuszenie i to jeszcze białego i w sumie chyba to ja już wolę te wstążki na drzewie niż Kobierzyn w magistracie....
Niestety14.03.2021, 23:49
Piszcie co chcecie gadajcie co chcecie stare układy nadal rządzą tym miastem...PIS czy PO jak dochodziło do władzy wymieniali wszystkich więc czego, czego Wy miescanie oczekujecie
Czas na zmiany14.03.2021, 23:30
Macieju no a może trzeba w końcu zmienić osobę... bo chyba za poprzedniej władzy też piastowała stołek...może wtedy smród zniknie???
Do dziadka14.03.2021, 23:27
Dziadek ok i taka jest prawda tylko wiesz co najgorsze że za czasów piprzedniej władzy udawało się że vwszystko jest ok...że woda jest z3 studni głębinowych a mieszali że ścieki nie lecą a dopiero na k9mbinacie cuchniało że smogi nie było bo nie było pomiarów...sorry ale userzmy się w pierś bo niestety problemy smrodu w mieście i brudu były zawsze
dziadek14.03.2021, 23:11
Temat smogu jest drążony i to jest najważniejsze. Nie obchodzą mnie lokalne rozgrywki, bo one nie mają większego wpływu na politykę ogólnokrajową. Ta obchodzi mnie bardzo, bo od władzy centralnej zależy, czy ograniczymy poziom smogu w Polsce, czy nie. Jak widać obecna pisowska władza nie zmierza ku temu szybko. Widzi to potencjalny elektorat pisowski i ma gdzieś zakazy i nadal pali byle czym w piecu. Tak, śmiem twierdzić, że to głównie niewyedukowana część społeczeństwa truje siebie i resztę mieszkańców, bo to przecież nic takiego, bo zawsze się paliło w piecu, bo co tam szkodzi spalić karton po mleku, czy pampersa...Gdybym sąsiadowi niechcący zatruł jednorazowo wodę w studni, to by mnie z siekierą pogonił, ale gdy on mnie powoli przez 10 lat truje z komina, to jest spoko...? Tak, ze uważam, że to i tak najbardziej od ludzi zależy. Wracając do meritum, to od dawna wiadomo, że Pan Jachymiak to postać kontrowersyjna, ale chwała każdemu, kto zahacza o nasz śmierdzący problem.
Do do kompetencje14.03.2021, 23:05
Dariusza nie ma już pół roku , więc nie ma co liczyć na cuda. Ale może się uda.
Do kompetencje14.03.2021, 22:48
Źle w New Targu dzieje się,
Jak w koszmarze, jak w złym śnie
Bo choć tłum mieszkańcow wie
Zapomina o tym że?
Prąd i wodę oszczędzać trzeba,
Chronić lasy ? zabytkowe stare drzewa.
Oczyszczać wyziewy i trujące ścieki,
By chronić atmosferę, oceany i rzeki.
Śmieci sortować i przetwarzać,
Bo to przecież poważna sprawa.
No i dbać o zwierzęta ? naszych małych braci o białe koty też
By za ludzkie błędy nie musiały płacić.
Chociaż mam tak mało lat
Obowiązek swój znam
Gdy ktoś środowisko truje
Do Darka Jabconia podaję numer
Bo każdy niech wie że on Ekopatrol natychmiast śle
W te dzikie wysypiska, ścieki i palące kopciuchy
On jak strażnik Teksasu nimi poruszy
Darku Ty przecie znasz Pana Macieja
Niech smród temu miastu już nie doskwiera
Połączcie Panowie swe siły
I już nie będzie w NT takiej kiły
Jutro od rana zacznijcie Was proszę
Dunajec oczyszczać i ubierzcie kalosze
A jak nie dacie Wy rady
Felieton napiszcie i proście nas o porady...
Gosc14.03.2021, 22:30
Fajnie napisane
Kompetencje14.03.2021, 22:24
Smród smrodem ale chyba za ochronę środowiska w tym.mmieście z tego co czytam na stronach magistratu odpowiada Pan nsczelnik Dariusz Jabcoń...może jego trzeba informować o takich rzeczach a nie rozpisywać się w komentarzach.
Dzoana14.03.2021, 22:23
Smog...temat ciągle otwarty, ale w naprawę powietrza powinni włączyć się wszyscy, okoliczne wioski również, bo sam Nowy Targ, to mało, a że położony jest w kotlinie, to cierpi na zła jakość powietrza najbardziej.
.
Monitorować powietrze, piece nie tylko w Nowym Targu....
Aniela14.03.2021, 22:15
Lepszego burmistrza nie było, daj Bóg aby był jeszcze trzecią, czwarta i na ile mu tylko zdrowie pozwoli.
lenka14.03.2021, 22:11
Co tam p .Maćku smog .Niech się pan przejdzie ul.Szaflarską na wysokości przedszkola to ze smrodu można się przewrócić. Moje dziecko przychodzi z przedszkola i mówi że gnojem śmierdzi i wymiotuje. Bardzo proszę o sprawdzenie tego smrodu p.Burmistrzu
Lekarz14.03.2021, 22:11
Panie Jachymiak zajmij się swoją profesją !!!
turysta14.03.2021, 21:57
Lokalny frustrat,ot i wszystko
Uczciwy14.03.2021, 21:14
W odniesieniu do sytuacji o której autor odniósł się w felietonie. Pani Sokół dobrze mówi, każdy trochę inteligentny wie o co chodzi. Dla tych mniej, pozwolę sobie napisać co autor miał na myśli. Smog był, tak był. Smog jest, tak jest. Smog będzie, tak będzie, miejmy nadzieję i działajmy, żeby w mniejszym stopniu. I tylko tyle, albo aż tyle. A to całe chwytanie za słowo to nic innego jak zwykły hejt i pieniactwo.
Nowo Tarzan14.03.2021, 20:54
W tych felietonach zawarta jest mowa nienawiści i podrzeganie jednych na drugich, co potem wyraźnie przenosi się na tzw hejt pod artykułem. A docelowo może dojść do przemocy fizycznej. Jak się to ma do profesji pan doktora? Moim zdaniem dyskredytuje go to na całej płaszczyźnie jako lekarza psychiatrę.
Karolina14.03.2021, 20:53
Watycha przystępując do wyborów, swoim poprzednikom wytykał palcem "kolesiostwo". Bardzo szybko się okazało, że kontynuuje on ten styl zarządzania. Zatrudnił w Urzędzie, jednostkach, radach nadzorczych członków sztabu wyborczego, sympatyków, osoby wspierające i inne osoby związane z nim lub zastępcami. Takim przykładem jest zatrudnienie żony szefa sztabu wyborczego na stanowisku prezesa ZGM i dodatkowo w Radzie Nadzorczej NTvK a nawet jego mamy oraz żony wspólnika szefa sztabu wyborczego na stanowisku wiceburmistrza miasta. O synu i synowej znanego radnego nie wspominając, którym zlecił obsługę prawną bez żadnych procedur. Jeden wielki układ kolesiów, za który płacą podatnicy. Nowy Targ mówi NIE. Trafna jest nazwa klubu Watychy Nasze Miasto czyli ich miasto. Miasto kolesiów i Watahy biznesowo-celnej
wstążki & kolesiostwo14.03.2021, 19:35
W niewielu językach jest tak wiele określeń na nieformalne układy lokalne jak w polskim. Sitwa, klika, szajka, kamaryla, układ, krewni i znajomi królika, rączka rączkę myje?to wszystko określenia mówiące o tym co niepokoi i o co wielu się potyka. Przekleństwem Polski lokalnej jest właśnie istnienie lokalnych sitw, które nieformalnie przejmują kontrolę nad najbliższym otoczeniem. W innych częściach świata nazywa się to mafia a w Nowym Targu KOLESIOSTWO. Najpierw się zatrudnia rodzinę, znajomych, sztab wyborczy. A potem trzeba płacić na ich utrzymanie coraz większe pieniądze, bo ciągle im mało. Właśnie z naszych podatków poszło pół miliona nagród dla urzędników. Precedens na skalę Polski.
Andrzej14.03.2021, 19:19
Watycha z tym latającym cyrkiem to największe nieporizumienie. Nie powstała żadna inwestycja któraby dała pracę młodym. Miasto się wyludnia. Ubyło 1000 mieszkańców a reszta umiera z powodu smogu. A ten tylko praca dla swoich i pół miliona nagród dla kolesiów w czasie recesji. Zróbmy coś z tym w końcu
kominy dymiące14.03.2021, 19:16
Tak obiektywnie patrząc niech każdy się zastanowi i odpowie co Watycha zrobił w kwestii smogu. Kompletnie nic. Pojawił się alarm smogowy chodzi na sesje i prezentuje problem.W zeszłym roku jakiś starszy Pan też poruszał ten problem. Od kilku lat w telewizji jesteśmy nr 1 lub 2 jeżeli chodzi o przekroczone normy. A Nasz Wielki Burmistrz buduje MOK.Trzeba programu wymiany piecy i to już natychmiast i to ze sporym dofinasowaniem, a potem karać tych co syfią. Można nie lubić Jachymiaka i pisać a co on zrobił ale Pan Jachymiak nie jest Burmistrzem. Ma prawo w imieniu swoim i mieszkanców pytać i pisać o władzy. Każdy ma prawo. Dobrze, że Pan porusza ten problem i wiele innych może Burmistrz się obudzi.
cmok14.03.2021, 19:11
Plastyczna twarz , podobnie jak charakter
Mamamuszi14.03.2021, 19:10
Brawo doktór! Szkoda, że tak długo musieliśmy czekać na Pana felietny. No, ale warto było się doczekać. Pan jednak jesteś klasą samą w sobie. Tak trzymać! Niech Pan obnaża to towarzystwo do żywego, bo już dawno w d... się im poprzewracało, a przecież nie są warci nawet złamanego szeląga. To dyletanci i arogancji bez polotu. Teraz Stegowa będzie musiała w kolejnej reorganizacji Urzędu powołać rzecznika (chociaż to byłoby wbrew deklaracjom Watychy, ale przecież to mistrz połykania własnego języka i cynicznego zapominania ) lub tłumacza coby robił za translatora i przy porannej kawie, używając wyłącznie dużych liter przekazywał co też felietonista chciał powiedzieć. Hhahhahahaha, brawo Jachymiak.
pp14.03.2021, 19:06
Cóż napiszę krótko jachymiak to zły człowiek i pamiętajcie jego rządy byłyby porażka dla miasta!dużo mówi ,ale nie uznaje sprzeciwu taki mały dyktator o jasnych poglądach politycznych i strone która wspiera!czysty peowiec "postępowiec " antypisowiec . Jego rządy to byłyby rządy podobne do 8 lat PO-PSL tam jego autorytety i wzorce .
STAŚ14.03.2021, 19:01
do Wyborca...

Tak być nie musi. Możemy i musimy to zmienić.
Zmienimy, tylko wtedy, gdy będzie inne myślenie. Pokąd władza będzie bronić tego, co ma, nie dojdziemy daleko ! Świat nam ucieknie. Należy, po mojemu myśleć przyszłościowo, dopuszczać do głosu, ludzi z inwencją, z nowoczesnością, zaprzestać osobistym zagrywkom, ciągle donosić na drugą osobę.
Trochę pokory, i nauczyć się słuchać innych, i wyciągać wnioski, analizować !!!
p.14.03.2021, 18:55
Czyta się to świetnie.
miastowy 314.03.2021, 18:55
do miastowa - przepraszam, ale bzdury opowiadasz. To nikt inny jak władza ma obowiązek zmieniać systemy i dostosowywać je do aktualnych standardów życia. I ma to robić z głową, bez zakazów i nakazów. Zamiast wieszać wstążki na drzewach i organizować ludyczne digi diskopolowe trzeba było opracować precyzyjną kampanię edukacyjną wśród mieszkańców i pokazać im, że w cenie jednej tony węgla może zakupić tyle samo kalorii ciepła w sposób ekologiczny stosując prąd lub gaz. Może, pod warunkiem, że włodarze prowadzą jakąkolwiek politykę a nie mistyfikację i przerzucanie odpowiedzialności na innych - bo nasz biedny Watycha nic nie może. Nikt go nie traktuje poważnie. Z nikim wpływowym nie rozmawia. Otacza się lizusami nie mającymi pojęcia o efektywnym wykorzystaniu każdej złotówki. I to jest powód do zmiany. W ciągu sześciu lat nie był w stanie opracować żadnej strategii rozwiązania problemu smogu z wykorzystaniem alternatywnych źródeł energii. Liczy niczym Godot na opowieści o żródłach geotermalnych, które dla ekspertów zajmujacych się tą dziedziną są taką samą fikcją propagandową jak słynny kurort narciarski na Dziubasówkach i pałac lodowy. No trudno jeszcze nie przytoczyć pałacu kultury za 36 baniek, bo prawdziwe mistrzostwo świata w robieniu cynicznych wałków (przypominam uchwałę zobowiązującą burmistrza do ograniczenia tej inwestycji do 15 mln, potem batalię pełną niedorzeczności i podniesienie kwoty do 25 mln, no i nagle jesteśmy na niebotycznym poziomie 36 mln - od wtajemniczonych to nie koniec. Będą dodatkowe aneksy na równie duże pieniążki. W międzyczasie tracimy jako miasto z powodów błędów formalnych tej ekipy możliwość pozyskania grantu środowiskowego na termomodernizację miasta na jakieś trzydzieści parę baniek. Szok? Ależ skąd, to tylko wypadek przy pracy, hahhahaha.

Jak sama zatem widzisz to nie felietony czy osoba Jachymiaka jest tutaj winna. On raczej nie miał i nie ma wpływu na decyzje i eksperymenty pewnej pani, która stała się dla naszego Watychy zwykłym objawieniem towarzyskim i od tamtego czasu, jak to sama podkreślała w towarzystwie zniesmaczonych gości "świetnie się bawi".

Winny jest brak kompetencji i umiejętności zarządzania przez ekipę, której się wydaje, że będą mogli z mieszkańców robić idiotów do końca świata i jeden dzień dłużej, gdy właśnie sięgniemy dna. A jesteśmy już zupełnie blisko.

Proponuję zamiast pisania lub czytania felietonów proste rozwiązanie ratujące nas przed rychłą katastrofą - referendum!
baciok@14.03.2021, 18:35
Panie Macieju niech Pan pisze.
Ma Pan dobre pióro, prawda w tym jest , no i uśmiałem sie do łez.
wyborca z dawnego 2114.03.2021, 18:28
Samorząd to odpowiedzialność, współpraca i solidarność. To publiczna misja, służąca realizacji oczekiwań milionów mieszkańców naszych małych ojczyzn, którzy w akcie głosowania, udzieli nam wotum zaufania, dzięki czemu możemy zmieniać i modernizować kraj. Ten proces wymaga racjonalnego i odpowiedzialnego działania. Budowana we właściwy sposób więź między obywatelami, a samorządem jest elementem pogłębiającym zaufanie do państwa, jako instytucji w decentralistycznym wydaniu. Silny i sprawny samorząd jest potrzebny zarówno obywatelom jak i władzy. Nie będzie dobrego, skutecznego samorządu, bez odpowiednio funkcjonującego urzędu. W Nowym Targu od siedmiu lat cyrk na kółkach. Burmistrz siedzi zamknięty w swoim gabinecie, do którego wejścia pilnuje pani od Wstążek. Wszędzie syf i smród. Miejskie inwestycje sypią się po pół roku. Burmistrz zajmuje się organizacja balów i kolesiostwem. Pracę mają przede wszystkim ci związani ze sztabem wyborczym. Tak być nie musi. Możemy i musimy to zmienić.
El Barbero de Sevilla14.03.2021, 18:12
Smród w tym mieście czuć, bez wątpienia. Ale to nie tylko smród smogu, ale też smród megalomanii zmieszanej szantażu.
Generalnie mamy zawody pt. "Kto śmierdzi bardziej".
Zwycięzcę poznamy niezbyt szybko.
Stypa goni Stypę14.03.2021, 18:07
Wieje i Maciej Stypa znowu w akcji. Wieloletni samorządowiec przez tyle lat kompletnie ignorował to miasto i nigdy nic konstruktywnego dla Nowego Targu nie zrobił, bo interesuje go zawsze i wyłącznie czubek jego wielkiego nosa. A ludzie są mu potrzebni tylko do jego rozrywek. No bo co jako lekarz, wice starosta, prezes koła Platformy Obywatelskiej dokonał w sprawie smrodu i smogu który sami sobie fundują mieszkańcy i również jego pacjenci. Teraz się obudził a dlaczego nie działał tylko bawił się w organizacje zimowych zawodów sportowych dla lekarzy. Na Zadziale wtedy nie śmierdziało?? Zanim wyprowadził się do lasu to w mieście smogu nie było?? Czy jako lekarz przeprowadził jakąkolwiek akcję o szkodliwości palenia odpadów. Oczywiście że nie . Mądrzyć to się każdy potrafi, ale człowieka poznaje się po czynach. Nowotarski wice starosta ,szef PO to z taką władzą były możliwości, tylko się nie chciało bo lepiej przegadać i przekawkować. Dlatego pana Stypę zewsząd wyrzucają i z PO i ze Starostwa i z zarządu Klubu Hokejowego, a nawet z nowotarskiego szpitala go pogonili. A niech pan przypomni sobie co mówią o panu w szpitalu byli związkowcy 'Związku zawodowego któremu pan przewodniczył.Też Stypa
Czekamy na pana felioton o panu Stypie. Prosimy tylko z uwagą przejrzeć się w lustrze.
miastowa14.03.2021, 17:57
nie znam pana Jachymiaka, ale nie podoba mi sie w ktora to strone idzie.. tzn wiadomo ze burmistrz sie delikatnie mowiac nie popisal, ze w miescie jest syf, to tez wiadomo, od dawna, byl i przed Watycha, no ale co? bedziemy sobie tak tylko kupke w gniazdo robic, popisywac i poczytywac felietony, biadolic jak to jest zle, mowic jak kochamy to miasto, a ktos mu zrobil kuku? wszyscy narzekaja na Wstazke, a czy ktos z tym cos zrobil? Trwoni sie i marnotrawi miastowe pieniadze, pandemia - nic nie zaoszczedzili choc imprez nie bylo.. Dofinansowania na wymiany kotlow sa teraz w duzo nizszych wymiarach niz w poprzednich latach, ktos ma jakis pomysl? Czy bedziemy tu tylko czytac wypociny pana Jachymiaka, klotnie pan radnych o diety, i dalej nic sie nie zmieni? czy te felietony to moze zalazek checi przejecia wladzy w miescie i zrobienia porzadku? Prawda jest taka ze ze smogiem walczyc mozna jedynie srodkami przymusu - przymus wymiany kotlow i karami, bo ludzie z dziada pradziada sa nauczeni kopcic i wrzucac do pieca co popadnie - mlodzi nie sa inni niestety.. trzeba kogos z zewnatrz bez ukladow, bez rodziny we wszystkich urzedach, kto porzadnie zabierze sie tutaj za porzadek.. bez gwiazdorzenia i wielkich slow..
Maria14.03.2021, 17:55
Prawda w oczy kole bo dworzanie Watahy się odezwały. Niegramatycznie i niekulturalnie. Róbmy swoje! Czekam na kolejne felietony.
Tekla14.03.2021, 17:35
I taki człowiek chcial być burmistrzem, reprezentować Nas w województwie.... dobrze, że się koledzy na nim poznali w starostwie....
Odejdź od hokeja bo tam też Cie czuć.
Czytelniczka14.03.2021, 17:29
Panie Doktorze niech się Pan nie daje i działa dalej!!! Proszę dalej pisać prawdę ....otwiera to nam mieszkańcom oczy na wiele spraw które dzieją się w mieście, a które są ukrywane przez władze i normalny obywatel nie ma szansy się o tym dowiedzieć.
Robert14.03.2021, 17:28
Brawo, w punkt!!!
Naleśnik14.03.2021, 17:20
Panie doktorze niech pan uważa. Jak znam życie to zamiast tego białego kota wezmą burego. Bo u Watychy wszystko na odwrót
Macho Stypa14.03.2021, 17:17
Panie "stypa" zdjęcie adekwatne do pana nowej ksywy. Obawiam się, że pod pana rządami właśnie tak by wyglądał Nowy Targ, jak towarzysz na tym zdjęciu. Poprustu stypa nic dodać nic ująć.
Relaks14.03.2021, 17:12
/.../ Gratulacje polotu! Ciekawe co się Panu uroji w kolejnym tygodniu? Ciekawe kto sponsoruje i Pana?
07 ZGLOS SIE14.03.2021, 17:04
Czekam na drugi odcinek sensacyjno gangsterskiej opowiesci.
Kuma14.03.2021, 17:02
Coś mi się zdaje, że dopie4o teraz zacznie śmierdzieć. I jak się ten smród rozejdzie...
jean14.03.2021, 16:56
Pan doktor ma rację. Niestety to jest smutna prawda na temat Pana Watychy i jego kiepskich zastępców. Ta nieudolnośc w kierowaniu miastem jest przerażająca.
renia piżmakowa14.03.2021, 16:56
a coś będzie o szpitalu?
Bezpartyjny14.03.2021, 16:54
Wszystko by było , aleś byli w peło i to mi wystarczy żeby cię zaluczyć do d***lizactwa
Kolega14.03.2021, 16:54
Znowu wieje i felieton. Widzę tu dużą zależność. Czyżby przypadek? Nie sądzę!
wystraszona14.03.2021, 16:53
dajcie spokój pan Jachymiak to super gość...nudy nie ma
Plasterek14.03.2021, 16:52
Uwielbiam te felietony. Pan doktor jak zwykle w punkt. Szach mat.
BCA14.03.2021, 16:49
Jakieś inne wpłaty na wybory Grzegorza niż te od Grzegorza? Oj chyba zaraz się dowiemy kto, komu i co dostał w zamian? Może być nie tylko smród ale i zmniejszenie dla niektórych metrażu w tymczasowym mieszkaniu.
Skała14.03.2021, 16:29
Jeden z sympatyczniejszych polityków w Nowym Targu. Pozdrawiam Panie Macieju i nie poddawać się w tym "miastowym" bagienku!
Pacjent14.03.2021, 16:05
Kolejna żałosna próba zwrócenia na siebie uwagi. Współczuję parcia na szkło. Porażki są jak widać bolesne.
Obserwator14.03.2021, 16:03
do@wilk, nie ważne kto kogo prosi, ale prawda jest taka, że na korcie k Gorc grac się nie da bo dyletanci zabrali się za remont, sorry rewitalizację, prawda,że w mieście smród i w tym temacie jesteśmy na czele rankingu może nie europejskiego ale krajowego a przy okazji na prawo i lewo wycina się w mieście drzewa(czyżby lex Szyszko?) ,na pewno, prawdą jest,że władza nagradza się jak za PRL a reszcie każe oszczędzać, prawdą jest ,że stajemy się zaściankiem.. może UM zastanawia się co by tu jeszcze sp....
Chory Doktor14.03.2021, 16:02
Przypomina mi się serial "Hoży Doktoży"
Miejscowy14.03.2021, 15:46
A za panem kto stoi? A uszy to ma pan wszędzie od sekretariatu po wydziały. Taka przypadłość małomiasteczkowa.
Smok14.03.2021, 15:36
Czekam na mape.
wilk14.03.2021, 15:20
Proszę pani ,a nie proszę panią
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl