30.03.2021, 09:37 | czytano: 3070

W Krakowie powstanie masowy punkt szczepień na COVID-19 dla mieszkańców Małopolski

Fot. MUW
- W kolejnych tygodniach do Polski dotrą duże ilości szczepionek przeciwko Covid-19. Naszym celem jest mocne przyspieszenie procesu szczepień w Małopolsce i w Krakowie. W krakowskiej Tauron Arenie powstanie duży punkt do szczepień populacyjnych - poinformował wojewoda małopolski Łukasz Kmita.
– W Tauron Arenie zostaną wybudowane najprawomocniej cztery duże punkty szczepień. Jest tutaj olbrzymi parking na prawie 300 miejsc, więc mieszkańcy będą mogli podjechać swoimi samochodami. Wszystko będzie zorganizowane w taki sposób, aby nie było problemu z przepływem osób chętnych do szczepienia. W miarę potrzeb i możliwości miasto oddaje do dyspozycji również ZOL przy ulicy Wielickiej i centrum kongresowe ICE, gdzie również mogłyby być zorganizowane punkty szczepień – podkreślił prezydent Jacek Majchrowski.
– Ze swojej strony zapewniam, że na ile to będzie możliwie, to zorganizujemy w Tauron Arenie punkt szczepień w najbardziej profesjonalny sposób. Dla nas, jako Szpitala Uniwersyteckiego, jest to pewnego rodzaju wyzwanie, bo jesteśmy przyzwyczajeni do działań w obrębie budynków i infrastruktury medycznej. (…) W Tauron Arenie będziemy mogli szczepić nawet do 2 tys. osób dziennie, stąd założenie jest takie, że ograniczymy szczepienia w dotychczasowych lokalizacjach – mówił Marcin Jędrychowski, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Marcin31.03.2021, 00:26
@ spod Giewontu a jakie to ma znaczenie czy astra zeneka czy inną to preparat genetyczny,niech lepiej podadzą do wiadomości publicznej jaki to ma skład jakie skutki uboczne itd. a jest tego trochę i czy wolno katolikom się szczepić czymś takim jak tam płody z aborcji i inny syf a informacji na ten temat jest mnóstwo więc mądry człowiek wyciągnie z tego jakieś wnioski a głupi nawet się nie skapnie co mu podano a tego już nie da się cofnąć nawet przetoczenie krwi nie pomoże bo to wchodzi w układ genetyczny więc albo wóz albo przewóz a odszkodowanie? Co Ci da jak będziesz sparaliżowany na przykład a nawet jak ktoś z rodziny pójdzie po odszkodowanie to mu powiedzą że mógł się nie szczepić bo były dobrowolne.Nawet jak Ci powiedzą że Cię Polska zaszczepia i zmienią nazwę to dalej nie wiesz co jest w składzie także jest grubo :)
szczepcie się.30.03.2021, 23:56
Umierasz przed szczepieniem to covid a jak umierasz po szczepieniu to zawał serca.
Lucek30.03.2021, 17:43
Depopulacja w toku..
DLACZEGO POLITYCY SIĘ NIE SZCZEPIĄ?30.03.2021, 13:29
Problemy, to się dopiero zaczną dla tych ludzi po zaszczepieniu :)
Ale cóż, każdy ma prawo się zaszczepić i każdy powinien mieć prawo do odmowy, zwłaszcza Ci, którzy sparzyli się na szczepieniu przeciw grypie.

Duda już kilka razy powiedział, że się nie zaszczepi !!!!!
Ja chce aby politycy PIS/PO/PSL/LEWICY się zaszczepili !!
myślę więc pytam30.03.2021, 11:58
Czy ktoś mógłby racjonalnie uzasadnić szczepienie osób, które przeszły kowida? Albo brak badań na obecność przeciwciał lub samego kowida przed szczepieniem? W przypadku szczepień na grypę pacjent był badany i w razie jakichkolwiek objawów infekcji szczepienie było przesuwane. A tu kłują każdego kto wpadnie im w łapy bez mrugnięcia okiem.
kalkulator30.03.2021, 11:34
"W krakowskiej Tauron Arenie powstanie duży punkt do szczepień populacyjnych - poinformował wojewoda małopolski Łukasz Kmita."

Tylko pytanie - ilu będzie chętnych na przyjęcie tej "szczepionki" - Jarosław Pinkas (GIS): ?Wygenerujemy emocjonalne zapotrzebowanie na szczepionkę #COVID19. Taki stan ducha, że chcę to mieć, bo jest to dla mnie niezwykle ważne.? Polacy mają obawy? Są sceptyczni? W takim razie rządzący ?wygenerują emocjonalne zapotrzebowanie?? ? czytamy na Twitterze.
Spod Giewontu30.03.2021, 10:28
Duże ilości szczepionek? Pewnie tej astra zeneca, której nikt nie chce.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl