22.04.2021, 10:25 | czytano: 2975

Rozpoczęło się łatanie dziur. Najgorzej pod Wielką Krokwią

Fot. Marcin Szkodziński
Urząd Miasta Zakopane rozpoczął pozimową akcję bieżących remontów dróg i chodników.
Ubytki uzupełnione zostały na ul. Droga do Olczy, Stolarczyka, Makuszyńskiego, Piłsudskiego, ul. Tetmajera, Kościeliska i Kościuszki. Przy ul. Ustup oraz Al. 3-go Maja naprawione zostały barierki przy przejściach dla pieszych.
Najgorsza sytuacja jest na ul. Bronisława Czecha pod Wielką Krokwią, tam jednak wymieniona zostanie cała nawierzchnia. Jak informuje zakopiański magistrat, rrwają procedury, które pozwolą na wykonanie remontu nawierzchni jezdni wraz z elementami pasa drogowego na na tej ulicy, a także na Harendzie i Jaszczurówce.

Na remonty dróg miasto planuje wydać 334 tys. zł. W przetargu o remonty zakopiańskich ulic wystartowały zaledwie dwie firmy z terenu Podhala. Najkorzystniejszą ofertę cenową złożyła forma „Stachoń” z Poronina. W przetargu obie firmy deklarowały możliwość rozpoczęcia prac do 6 godz. od zgłoszenia alarmowego.

Niebawem rozstrzygnięty zostanie także przetarg na wykonanie poziomego oznaczenia na jezdniach. Na wykonanie linii oddzielających pasy jezdni, oznakowanie przejść dla pieszych firma, która wygra przetarg będzie miała 60 dni.

Źródło: UM Zakopane, oprac. r/ms/
Może Cię zainteresować
komentarze
Jo22.04.2021, 14:06
A kiedy firma stachon bedzie naprawiac swoją fuszere. Za psie pieniądze robią a potem nawet gwarancji nie daje WSTYD DLA URZEDU
Wyborca z marusarzowny22.04.2021, 13:11
a może Karnął by sie jakiś radny na Marusarzówny? 2 lata temu była jedna dziura, rok temu 3, dzis jest 8+ zapewne w kolejnych latach się nie poprawi.
Ja wiem boczna uliczka o znaczeniu wyłączenie dla mieszkańców, no ale oni (my) płacą wszystkie podatki w tym cudacznym mieście, hej!
mietła22.04.2021, 10:32
A kiedy zacznie się akcja zamiatania ulic i chodników po zimowym syfie?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl