25.04.2021, 16:12 | czytano: 2853

Rekrutacja w szkołach i przedszkolach zakończona

arch. Podhale24
NOWY TARG. W szkołach podstawowych i przedszkolach zakończył się proces rekrutacji. Rekrutacja przeprowadzana była na wolne miejsca i dotyczyła dzieci przedszkolnych, uczniów oddziałów "0" i uczniów klas pierwszych. Przypominamy, że od poniedziałku 26 kwietnia - do szkół wracają najmłodsze dzieci.
Zasady rekrutacji zostały określone w ustawie prawo oświatowe. W placówkach, w których nadal będą występowały wolne miejsca, zostanie przeprowadzona rekrutacja uzupełniająca. Terminy rekrutacji uzupełniającej zostały wyznaczone na maj - w przypadku szkół podstawowych oraz sierpień - w przypadku przedszkoli.
Nowotarskie placówki oświatowe opracowują projekty organizacyjne na rok szkolny 2021/2022. Projekty, przed zatwierdzeniem, muszą być zaopiniowane przez rady pedagogiczne oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty w Krakowie.

Od 26 kwietnia w naszym województwie uczniowie z klas I-III będą mieli zajęcia hybrydowo, a ci z pozostałych klas będą się uczyć tak jak dotychczas, czyli zdalnie. Dyrektorzy szkół muszą tak ustalić harmonogram zajęć, by zajęcia w placówkach miało nie więcej niż połowa uczniów klas I-III oraz co najmniej połowa - zdalnie. W miarę możliwości tryb stosowany ma być naprzemiennie. Są także zobowiązani do zorganizowania opieki dla dzieci na świetlicach.

Bez zmian pozostaje funkcjonowanie przedszkoli.

W kształceniu zawodowym będzie możliwość realizacji zajęć praktycznych i praktyk zawodowych. To plan na kolejny tydzień, do 2 maja. Decyzje, jak będzie wyglądała nauka w szkołach w maju poznamy po koniec kwietnia.
Od poniedziałku dyrektor szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe, centrum kształcenia zawodowego, czy placówki kształcenia ustawicznego będzie mógł zorganizować zajęcia praktyczne w miejscu ich prowadzenia, w wybranych dniach tygodnia, w wymiarze nieprzekraczającym 16 godzin tygodniowo. Zachowano możliwość zrealizowania praktyk zawodowych w innych formach wprowadzonych w okresie pandemii. Uczniowie wszystkich klas branżowych szkół I stopnia, będący młodocianymi pracownikami, od 26 kwietnia będą realizowali zajęcia praktyczne u pracodawców w pełnym wymiarze.

opr. s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
O hodowlach26.04.2021, 00:08
Ja nie wiem, kto płaci za tą fałszywą plotkę, jakoby na Kowańcu było normalne przedszkole... - jak się kogoś nie lubi, to się reklamuje tragedię, jako super.
Do tego co ma za drogą. Chłopie nic nie straciłeś, jedynie to że dziecko będziesz miał teraz grzeczne, i nie sepleniące. Takie super że u nich wszystkie niegrzeczne, ciekawe czemu???
Jak chcesz wiedzieć jakie przedszkole to poobserwuj dziecko w domu po powrocie, swoim zachowaniem pokaże Ci co doświadczyło i czego się nauczyło
Kowaniec25.04.2021, 20:13
Pan Watycha to się minoł z powołaniem. Jesteśmy mieszkańcami Nowego Targu przedszkole mamy za droga ale punktów nam brakło i dziecko się nie dostało bo po co robić w mieście przedszkola panstwowe jak prywatne u państwa K. super prosperują.
wojtek25.04.2021, 19:37
to jak wygląda ta rekrutacja to robota dla CBŚ
Waldemar25.04.2021, 16:28
Dlaczego Watycha nie zniósł rejonizacji co obiecywał przed wyborami? Dlaczego nie zrobił nowych rejonów nie zauważając jak się miasto zurbanizowało od strony południowej? A może to działka pani Joanny Iskrzyńskiej Steg która właśnie zlikwidowała wydział oświaty i wyrzuciła zadania z urzędu? Za co oni biorą pieniądze. Jedne szkoły przepełnione inne świecą pustkami. Skandal. Róbmy referendum bo Watycha zniszczy to miasto
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl