26.04.2021, 14:22 | czytano: 6374

Kierowca quada zatrzymany przez policję. Miał 2,5 promila, gdy wjechał w bramę

Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
SZCZAWNICA. Nietrzeźwy kierowca quada wjechał w bramę wjazdową do posesji i zniknął. Tylko za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
W sobotę około godziny 20, policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem zostali wezwani do Szczawnicy. Po przyjeździe funkcjonariusze zastali właścicieli uszkodzonej bramy, a w rejonie posesji mężczyznę, który na widok policjantów zaczął się oddalać. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna ten kierował quadem i uderzył w bramę wjazdową do posesji, po czym oddalił się z miejsca zostawiając quada. Po chwili jednak wrócił i odjechał pojazdem z miejsca zdarzenia, po czym ponownie wrócił, aby „dogadać się” w sprawie uszkodzonej bramy. Wtedy na miejsce przyjechali policjanci.
Podczas rozmowy z mężczyzną funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Badanie kierowcy wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem. Tylko za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto mężczyzna odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w przypadku kierowania pod wpływem alkoholu nie chronią kierowcy polisy ubezpieczeniowe. Za skutki zdarzenia kierowca będzie odpowiadał z własnej kieszeni.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Bibola26.04.2021, 15:03
Masakra Tomek trza Ci to bylo
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl