27.04.2021, 20:35 | czytano: 9839

Klub hokejowy Podhale Nowy Targ przedstawił swoje cele i oczekiwania na przyszłość. Wobec kibiców, radnych i sponsorów

zdj. Szymon Pyzowski
NOWY TARG. Budowa drużyny w oparciu o wychowanków MMKS i wyprowadzenie klubu na prostą finansową - to dwa główne cele ogłoszone przez członka zarządu "Szarotek" Tomasza Dziurdzika. W trakcie wieczornej konferencji prasowej w klubie, przedstawiono też nowych członków zarządu.
Konferencja prasowa Klubu Hokejowego Tauron Podhale Nowy Targ dotyczyła nadchodzącego sezonu PHL 2020/2021. W spotkaniu z dziennikarzami wzięli udział przedstawiciele KH, MMKS, trenerzy oraz Paweł Bargiel i Krzysztof Koza, czyli nowi członkowie zarządu Klubu Hokejowego.
- Podtrzymanie tradycji tego klubu zdecydowało, że chcemy nadal go prowadzić - oświadczył Tomasz Dziurdzik. Jak dodał, postawiono sobie dwa cele dwa główne cele. To "wyprowadzenie klubu na prostą finansową i granie wychowankami, czyli wprowadzanie młodzieży do klubu".

Trener Andrzej Gusow podpisał kontrakt z klubem nowotarskim na kolejne trzy lata. Drugim trenerem zostaje Jarosław Różański, który obejmie także funkcję dyrektora sportowego. - To ważne nazwiska dla tego klubu, potrzebujemy go i w zarządzie, i na lodzie - zaznaczył Dziurdzik.

Dwaj nowi członkowie zarządu to Paweł Bargiel i Krzysztof Koza, dwaj spośród największych sponsorów klubu.

Klub oparty na wychowankach

- Sytuacja finansowa w klubie od paru lat jest ciężka. Klub nigdy nie miał głównego sponsora, zawsze opieraliśmy się na firmach z tego terenu, działaliśmy w małych ramach finansowych, nigdy te środki od sponsorów, czy z Urzędu Miasta nie były duże. Budżet trzeba było składać z wielu elementów. Były sezony, że mieliśmy ponad 100 małych darczyńców. Mówiło się o szukaniu nowych sponsorów, układaniu tego w całość wspólnymi siłami. W ostatnim czasie zostałem w klubie sam, plus jeden członek zarządu, który jest w USA. Zdecydowaliśmy się odbudować klub na wychowankach. Jesteśmy po rozmowach z członkami zespołu, którzy przedstawili swoje propozycje finansowe. Musimy się do tego dostosować. Na część zawodników nie będzie nas stać. Rozmawialiśmy z naszymi wychowankami, którzy grają w innych klubach. Nie wiem czy wrócą do nas, bo nas na to nie stać. Musimy minimalizować koszty. Czy zwycięży lokalny patriotyzm, czy ich przekonamy - zobaczymy. Może przeważą kwestie finansowe. Oni mają dobre warunki finansowe i podziękowali nam za ofertę . Powiedzieli, że idą do innych klubów, ale patrzą w naszą stronę - komentował Tomasz Dziurdzik.

Przy wymienianiu najlepszych wychowanków "Podhala", którzy zostali w drużynie - padły nazwiska Neupauera i Bryniczki. - Rozmowy z wychowankami grającymi poza Nowym Targiem także są prowadzone.

Trenerzy Gusow i Różański: priorytetem są nasze chłopaki

- Podjąłem decyzję, że zostaję na 3 lata w tym klubie - potwierdził Andrzej Gusow. - To był ciężki tydzień rozmów. Każdy trener chce mieć w składzie najlepszych zawodników. Wiem, że kibice chcą widzieć super zawodników, ale w tej sytuacji jaka jest w klubie - każdy mądry człowiek zdaje sobie sprawę, że nie mamy co się ścigać z Jastrzębiem, Cracovią, czy Tychami. Oni mają budżety na ponad 5 mln zł. Każdy wie, jaki budżet ma nasz klub. Widzieliśmy, jakie były w tym sezonie transfery, ile kluby wydawały na zawodników. Nam, mając w składzie tylko chłopaków z Nowego Targu - ciężko będzie coś osiągnąć. Ale wczoraj im powiedziałem "chłopy /.../ liczę, że dacie z siebie wszystko, liczę na góralski charakter" - dodał trener. Dopytywany o propozycje pracy z innych klubów - trener Gusow dodał: - Miałem parę propozycji, ale nie ma sensu o tym rozmawiać, bo zostałem w Nowym Targu. Temat jest zamknięty. Chciałem tylko podziękować działaczom Unii. Oni wiedzą o co chodzi.

O budowaniu drużyny na bazie Podhalan i polskich zawodników mówił także Jarosław Różański. - Może to być poza naszymi możliwościami finansowymi, ale priorytetem są nasze chłopaki. Czas pokaże, jak ta drużyna będzie wyglądać - skomentował krótko.

W składzie drużyny będzie grupa zawodników od trenera Jacka Szopińskiego z MMKS. Jak powiedziano - "zawodnik poziomu Kolusza, czy Wronki potrzebny jest jako wujek dla drużyny".

Pomysł wspiera prezes MMKS. - To jedyny słuszny cel - wspólnie wypracowany, który mam nadzieję zapewni nowotarskim chłopakom dalszy rozwój i grę w kadrze. Jest pełne zaufanie do zarządu w kwestii budowania na tej zasadzie drużyny. Naszym celem celem jest dalsza "produkcja" wychowanków do tego, by Andrzej Gusow miał możliwość wyboru i wzięcia chłopaków do siebie. Trzymam kciuki, że to przyniesie dalekosiężnie patrząc - efekt i sukces - skomentował Zdzisław Zaręba.
Program zajęć został już ustalony. - Od 1 maja "praca na sucho" i tak do połowy czerwca, potem 20 dni urlopu, od połowy lipca treningi "na ziemi" w Nowym Targu, a na lód planujemy wyjść od 1 sierpnia.

"Pomóżcie nam"

- Bez sponsorów nie byłoby tego klubu. Chylę czoła przed Pawłem i Krzysztofem, bo jako ludzie biznesu wiedzą jak wydawać pieniądze (chodzi o nowych członków zarządu - przyp. red.). Musimy się sztywno trzymać barier finansowych. Mój apel do kibiców i sponsorów: proszę pomóżcie nam w prowadzeniu tego klubu. Ludzi mówiących o klubie jest wielu, a jak przychodzi do pracy - pozostaje garstka. Do komentowania, podkładania nogi - jest wielu chętnych, ale do pokazania, powiedzenia, przyjścia i pomocy - paru. Zapraszamy wszystkich chętnych, jesteśmy otwarci, chętnie porozmawiamy. Wszyscy musimy dźwigać ten klub w Nowym Targu. Proszę firmy o wsparcie. Wiem, ze to był ciężki rok, ale przetrwaliśmy tamten - a byliśmy już załamami i poddawaliśmy się. Przyszedł trener Gusow - a jego nazwisko dużo mówi - i on powiedział, że serce mu podpowiada, że powinien w Nowym Targu zostać. My w zarządzie nie bierzemy za pracę żadnych pieniędzy - żeby to było jasne. Dokładamy do klubu własne pieniądze, ale to nasza sprawa jak wydajemy własne środki. Potrzebujemy jednak pomocy. Apelujemy do Polonii amerykańskiej i Polaków za granicą. Liczę, że uda nam się rozruszać Polonię. Nie chodzi o dolary. Ale może nam pomogą w sprzęcie. Tam jest lepszy i tańszy. Same kije hokejowe wytrzymują dwa i pół raza dłużej. Tu prośba do Polonii - jak tylko ktoś ma chęć by nam pomóc - to w sprzęcie - apeluje Dziurdzik.

Tomasz Dziurdzik zwrócił się także do kibiców: - Proszę, byście podeszli do naszej decyzji z szacunkiem, zrozumieniem i z sercem. Dużo chłopaków będzie grało na poziomie solidnej ligi, będę robił wszystko, by podnieść poziom. Byłbym szczęśliwym gdyby za rok, dwa - było 5 czy 6 wychowanków w pierwszej drużynie.

Hokej ma być najważniejszy

- Moim zadaniem będzie wyprowadzić klub z długów i pozyskać jak najwięcej sponsorów. Pieniądze to nie wszystko - liczy się człowiek. Cały czas rozmawiamy o sponsorach. Ten rok może być cięższy, ale ta młodzież powoli zaczyna być gotowa do gry. Za rok, dwa - śmiało będziemy mogli podnieść czoło i walczyć z każdą drużyna jak równy z równym - przekonuje Paweł Bargiel. W podobnym tonie wypowiadał się Krzysztof Koza.

- Jesteśmy częściowo po rozmowach z innymi większymi sponsorami, zakasujemy rękawy o próbujemy pozyskać i tych co byli, i poszukać nowych. Zmienił się prezes w Tauronie - trwają rozmowy, ale o to jesteśmy spokojni. Wyceniono markę Podhala na 6 mln zł. W tamtym roku grając bez telewizji, bez publiczności i udało się nam osiągnąć poziom półtora miliona. Marka Tauron Podhale super się sprzedaje - dodał z dumą Dziurdzik.

Pojawił się także wątek Miasta jako sponsora. Przypomnijmy klub zaapelował do radnych o zagwarantowanie w budżecie Miasta miliona złotych co najmniej przez kilka lat. Burmistrz obiecał, że podczas najbliższej sesji Rady Miasta przedstawiony zostanie projekt uchwały o przyznaniu KH w formie stypendiów dla zawodników kwoty 700 tysięcy.

- Byłoby super jakby miasto dało milion, ale cieszymy się, że udało się nam pozyskać 700 tysięcy. O ile zostaną przyznane - zastrzegło Tomasz Dzurdzik i dodał, trzeba jasno ustalić, ze w Nowym Targu jest jedna główna dyscyplina sportowa - jest nią hokej i to na tę dyscyplinę kładzie się największy nacisk i poświęca jej najwięcej uwagi. To takiej koncepcji trzeba radnych przekonać.

not. SPalka
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
PiterQ29.04.2021, 17:58
Umowa była że jak Moderator poprawi błędy wytknięte w komentarzu to przynajmniej podziękuje :P

Sabina też dziękuje. M.
PiterQ29.04.2021, 09:34
Proponuję żeby pani Sabina przejęła sport od p. Leśniowskiego. Poza chłopkami i małych darczyńców małych tekst trzyma się kupy i da doczytać do końca, a nie jak u Leśniowskiego, poskładany z "utonął w objęciach kolegów" i "pokonał ostatnią instancję gości" i praktycznie czytasz o nowym, a wydaje ci się że to jakiś odgrzewaniec z katowickiego "Sportu".
shark29.04.2021, 07:58
nnn - no masz, próbować każdy może, tylko z próbowania jeszcze nic dobrego się nie zrodziło. Dlatego ten cały szum hokejowy odgrzewany od kilkudziesięciu lat to zwykłe pierdolety. Trzeba bylo z równą determinacją walczyć o przeżycie NZPSu, wtedy może udałoby się uratować nowotarski hokej. Ale jak widać Nowotarżan to ani ziębi ani grzeje. Pozostje zatem się z tym pogodzić i w końcu przestać nawijać ten makaron za publiczne pieniądze na patkę kija bo to śmieszne i nieuczciwe względem naprawdę zdolnych dzieci i młodzieży z Nowego Targu.
Jo28.04.2021, 22:31
Dziubinski w unii a Kapica przedluzyl z krakowem
Widze ze dobrze im idzie
nnn28.04.2021, 21:29
Komentatorzy - "znafcy" hokeja jak zawsze można na Was liczyć!!! Nic nie wiecie, pi....licie. Szacunek dla tych, którzy mają jaja i próbują. Szacunek Panowie. Hej, hej Podhale! Tylu wszystko wie, a hokej w Nowym Targu zaorany. Oby z tych działań coś dobrego wynikło. Patafiany, które mówią, że hokej jest dla garstki, to ruskie agenty są. Nowy Targ, Podhale bez hokeja? Czy nas na to stać? Oby to wypaliło. Wszyscy nowotarżanie powinni trzymać kciuki i kupować karnety na nowy sezon, a nie chrzanić farmazony!!!
Lalka28.04.2021, 18:25
Właśnie. Klub ma cele i oczekiwania..a obowiązki jakieś?
nowotarżanin28.04.2021, 16:42
z tego co widzę to trzech facetów bez znajomości podstaw hokeja chce się na chwilę polansować /wywiady, strefa VIP etc/ jeden był przed nimi i już go niema
Rodzic, działacz, kibic, ...28.04.2021, 16:15
Do Kazek.Z
Czyli nie wiesz o czym mowa.
Nie wchodzi się w stare, chore układy, układziki.
To musi upaść, żeby powstać mogło - jak feniks z popiołów.
Co do zrozumienia - zawodnicy nawet nie rozumieli, o czym pier... zarząd. Co innego mówią, co innego robią, co innego jeszcze myślą. Może trochę w innej kolejności, ale na to samo wychodzi.
Popatrz, co za ludzie tylko koło klubu się kręcą??
Może ja mam złe doświadczenia z tymi ludźmi, ale tak jest od ... lat, nie zapowiada się, żeby nastąpiły zmiany.
Nie ma lidera, wszyscy mogą pomóc, wszyscy wrzucić swoje "dwa grosze" i co z tego jest??
Tauron Podhale i Przyjaciele, z dziećmi zawodnikami, a od lat grają wychowankami ... Którymi??
Popatrzcie na rocznik '94 - '97 - kto z nich teraz gra??
A były asy jak Gacek, Kacica, ... Zostali zniszczeni i zniechęceni przez działaczy, a pchali dzieci, które nic nie grały, ale rodzice byli w zarządzie i na tym hokej wtedy stał, stoi i teraz, i to się nie zmieni.
Można tak bez końca, każdy ma inne doświadczenia z tym środowiskiem, specyficznym.
Wniosek
Prezes za 8-10 tys miesięcznie i niech działa, a nie sponsorzy charytatywnie, do czasu. Dla zabawy można w Monopol pograć, na to samo wyjdzie
No nie wiem....28.04.2021, 15:48
Hokej jest fajny dla jego kibiców i sportowców. Ale ilu ich jest? Jeśli mamy do wyboru finansować ze środków publicznych sporty powszechne, np. basen, ścieżki rowerowe, hale sportowe, orliki, itd. to uważam, że one mają znacznie większy sens. Ile osób gra w hokej? Ilu jest kibiców? A ile osób dziennie chodzi na basen, albo jeździ po ścieżkach rowerowych, czy gra na publicznych stadionach np. w piłkę? Bez sensu są dla mnie argumenty że tradycja i takie tam. I co komu po tej tradycji? Miernej jakości drużyna z żadnymi wynikami w skali Europy, czy świata.
w-nt28.04.2021, 14:33
Ble Ble Ble to już słychać , któryś raz z rzędu przez ostatnie lata klub oparty na własnych wychowanka.Wychowanków tępicie już od paru lat jak był w miarę dobry wychowanek to albo chcecie żeby grał za frajer albo jeszcze lepiej za darmo ,co mądrzejszy to to odszedł gdzie indziej albo powiesił łyżwy na kołku ,jak tylko troszkę kasy się pokarze to zaraz ściągacie byle szrot z zagranicy wcale nie lepszy od naszych zawodników.Teraz też tak będzie nasi będą grać za free a jak troszkę kaski się pojawi zaraz zagraniczni grajkowie ,żeby to jeszcze jacyś wartościowi ale nie zaraz 20 szt samego szrotu i im dacie więcej a nasi wtedy na bok.Stara gadka w ładny opakowaniu .
opiekun28.04.2021, 12:13
prezesi usmiechnięci tylko jak spadniemy do I ligi to zobaczymy jaki wtedy będzie zarząd, /pan prezes MMKS zamiast kupować namiastke sztucznego lodu do nauki jazdy mógł zainwestować w klub/
Jo28.04.2021, 11:19
W czasach gdzie pieniadz rzadzi bez sposnora pokroju W Wojasa hokej u nas skonczy jak w warszawie czy Krynicy i ten sezon to juz pokazał
baciok@28.04.2021, 10:38
Wszystko niby logicznie ale
1. Trzeba by tez zmienić przepisy i zawęzić lige open do określonej liczby obcokrajowców
2. Określić date graniczna transferów na koniec listopada( bo to co wyprawia Cracovia to już szczyt - ale robią zgodnie z przepisami)
3. Jeżeli te przepisy nie wejdą w zycie to cienko widze wyniki Podhala.
4. Wychowanków się sprowadzi jeżeli dostaną porównywalny kontrakt jak w innym klubie. To jest ich praca.
Tak żę sentymenty odłóżmy na bok, nie te czasy.
5. Samymi juniorami nie da się grać.
Niestety grozi to przy wysokich wynikach zniecheceniem do gry.
6. Kibice niby wierni. Ale jak bedą bęcki to frekwencja spadnie.
7. Czy gdzieś można się doczytać sprawozdania finansowego za ubiegły sezon?
mieszkaniec28.04.2021, 10:34
Może czas na szczerość. Potęga nowotarskiego hokeja to przeszłość i obawiam się że bezpowrotna. Wydajmy jakieś książki albumy sala tradycji muzeum. Budowa drużyny na wychowankach to jedynie chwyt aby wymusić kasę od miasta.
Powiedzmy sobie szczerze jak pozyskacie (klub!!!) kasę to może będzie hokej zawodowy oparty na obcokrajowcach.
Hokej nie jest najważniejszy w mieście kiedyś był bo to była jedyna alternatywa na wybicie się. Dziś jest masa innych możliwości w które można się zaangażować i ludzie to robią. Miasto ma obowiązek sprawiedliwie wspierać wszystkich wg jasnych i zgodnych z prawem kryteriów.
jaki28.04.2021, 09:33
gdzie sponsorzy z Nowego Targu? Przecież to sama biedota. Stać tylko na
piwko i mędrkowanie na meczu.
baju baju28.04.2021, 08:50
Mrzonki ...
Kazek.Z28.04.2021, 08:16
Do Rodzic, działacz, kibic, ...
Chyba nie słuchałeś ze zrozumieniem jak powiedział Tomasz Dziurdzik każdy może wejść do zarządu i każda Firma nawet Pan lub Pani !!!!
SUBZERO HC28.04.2021, 08:11
do BK kusnierza wy nuczyliscie sie tylko nazekac i plakac jak wam zle.Zawsze mozesz firme biedaku zamknac i...isc do pracy,w czym problem?!
Rychu28.04.2021, 07:54
Panowie szczerze życzę powodzenia. Moja sytuacja finansowa pozwala jedynie na kupienie karnetu na cały sezon , choć na mecze nie mogę chodzić bo za daleko. Ale zawsze to jakaś mała cegiełka. Zgaduje , że pomysł grania samymi wychowankami to będzie temat narzucony przez miasto. Bo mimo szlachetności tej idei to nie jest dobre rozwiązanie. Niemniej jednak trzymam kciuki za zarząd i drużynę. Może kiedyś pojawi się możny sponsor jak w Cracovii czy Oświęcimiu lub miasto znajdzie się w takiej sytuacji finansowej , która pozwoli na wsparcie klubu hokejowego jak Tychy czy Katowice(ponad 4 miliony na sezon). A na razie pozbyć się długów i ogrywać tych młodych. Powodzenia
Franek Klepka28.04.2021, 07:43
W tym Klubie jakby czas się zatrzymał, bo ja o tych celach słyszę już od Kowalskiego i Głowińskiego. I jakoś poza działaczami, wyciąganiem kasy z miasta, czyli z nas mieszkańców, nic się nie zmienia. Upss, zmieniają się stawki i uzasadnienie wyrzucanych pieniędzy publicznych. Taka jedna wielka hokejowa ściema.
karaluch28.04.2021, 04:27
Szkoda inwestowania pieniędzy w byle jakość.
HOWK28.04.2021, 00:03
Liga Open z obcokrajowcami to jakiś kuriozalny pomysł. Wolę naszych zawodników z Podhala walczących o ostatnie miejsca, niż jakiś obcych najemników walczących o pierwsze (jak w jakiejś Cracovi). Klub jest w kiepskim stanie, więc trzeba się pogodzić z tym, że drużyna będzie potrzebowała kilku sezonów na odbudowę. Mam nadzieję, że zarząd, Miasto i sponsorzy pomogą. Trzeba myśleć o dalekich wygranych w przyszłości, a nie o krótkoterminowych i drogich, małych sukcesach. Dlatego strategia klubu ma sens. Nowy Targ znany jest naprawdę tylko z hokeja. Zwiedziłem dużą część kraju i spotkałem wielu rodaków i jedyne co byli w stanie powiedzieć o naszym Mieście to o hokeju. Czasami znali go tylko w formie żartów o tym "na jakiej żona gra pozycji", ale mimo wszystko o tym słyszeli. Hokej to jedyna rzecz która daje Podhalu i Miastu indywidualność, więc za wszelką ceną powinniśmy się tego trzymać.
BK27.04.2021, 22:38
Kilka uwag co do tego wszystkiego i zamieszania wokół hokeja:

1. Kierunek dlatego klub obrał na wychowanków bo miasto / tzn każdy z nas podatników/ inaczej pieniędzy nie da
2. Niestety wynik sportowy będzie w tym momencie kluczowy przy wartości marki i przychodów jakie będzie klub w związku z tym generował
3. Z tego wnioskuje i czytam to ma być taka zabawa w próbę utrzymania klubu sportowego jakim jest Podhale - za nasze pieniądze - i trochę za pieniądze ludzi z zarządu
4. Jestem kusnierzem - to zawód z duzo dłuższą tradycja w Nowym Targu niz hokej - tez mam problemy i to gigantyczne z pracownikami, utylizacja odpadów, pozowleniami - bardziej ich brakiem itd itd mozna byłoby wymieniać więc
WNIOSKUJĘ do rady miasta i burmistrza o stypendia - WYPŁATY!!! dla moich młodych pracowników - którzy pozwola na ocalenie od zapomnienia tego zawodu który jest jedna z wizytówek Nowego Targu.
Tez chciałbym prowadzić firmę w której połowę kosztów pokrywa miasto!!! i mam pewnośc że 15 wypłata wpływa na konto
Myslę że wielu tutaj jest takich.....

Żal patrzec jak znów od d...y strony wszystko to jest robione - te wszystkie działania sa krótkoterminowe - to środki wyrzucone w błoto które tylko doraźnie pomoga ugasic pożar - w jednym miejscu a gdzie reszta - ładny ten chwyt medialny ktos wymyslił........

700 tys zł - wydane na szkolenie dzieci i młodzieży ROCZNIE!!!- powtarzam SZKOLENIE DZIECI I MŁODZIeŻY w różnych dyscyplinach sportowych - nie tylko hokej - przyniesie większy efekt wymierny w przyszlośći

Na to te środki powinny być wydane - TYLKO I WYŁACZNIE!!!
Hej Hej Podhale!27.04.2021, 22:27
Hej Hej Podhale! Hej Hej Podhale!
F\x27.04.2021, 22:20
Z mojego punktu widzenia raczej to nie realne aby grać swoimi wychowankami.
1 klub za biedny na ich gaże (Kolusz,Dziubinski,Wronka, Kapica, a nawet Michalski czy Brynkus i Kaminski) a co z Tomasikiem,Jaskiewiczem,Bryniczką ,Noupaerem i kiloma starszymi ?
2 Nie uzbiera się minimum 22 zawodnikow razem z młodymi
3 Myśle że z czasem zarząd i trener zmienią zdanie pod wpływem rezultatów z meczy
4 Nie będzie konkurencyjności wśród zawodnikow ze względu na pewne miejsce w drużynie
za dwa lata co lepsi przejdą do innych klubów za darmo a tu znowu będzie czarna d...
Tak27.04.2021, 22:18
Widze swiatełko w tunelu.Dobry pomysł. Trzymam kciuki !!!
Rodzic, działacz, kibic, ...27.04.2021, 22:14
Powiem tak, żeby nie przedłużać.
Osoby, które wiedzą o co chodzi, wiedzą, reszta jest "oczarowywana".
Teraz rozwinięcie dla "oczarowywanych"
1. Dopóki dopóty Zarząd (co słyszę od dawna) pracuje charytatywnie, nic z tego dobrego nie będzie - zero odpowiedzialności, odejdą, przyjdą inni wizjonerzy i tak w kółko
2. Wychowankowie - chcą grać, ale wpływ na ich grę mają inne czynniki, pozasportowe, znajomości, pseudo-działacze brużdżą, osoby, które nie powinny mieć nic do powiedzenia. Chłopaki sami rezygnują. Sprawy osobiste - śmiechu warte.
3. Który szanujący sponsor wywali 2 bańki nie dając swojego człowieka do zarządu?? Czy zarząd na to się zgodzi?? Wątpię. Będą patrzeć na ręce. Jedyne rozsądne rozwiązanie to stypendia od miasta, na które Klub nie będzie miał wpływu.
4. Wartość medialna a wartość sentymentalna, lojalność. Tutaj trzeba szukać podstaw, a nie budować na kasie. Kasa jest ważna, tego nie ukrywam, ale ... i tutaj meritum sprawy ...patrz 5
5. Nie wiem czy słusznie, ale wydaje mi się, że tutaj zawodnicy są dla działaczy, a nie działacze dla zawodników. Co jest ważniejsze?? To jest niestety bolączka Polskiego sportu. Może i wszędzie tak jest, tylko gdzie indziej jest jeszcze kasa, za którą można wszystko i wszystkich kupić.
A jak kasy brak to co??
Tauron Podhale zostaje i Przyjaciele
hasło Pomóżcie - sami sobie pomóżcie i szukajcie specjalistów od zarządzania sportem, nie amatorów.
Co z tego że jedne z drugim prowadzą biznes po 20 lat. Żenada.
Lepiej już by zabrzmiało "Nie znam się kompletnie na sporcie i hokeju, ale zrobię wszystko, co tylko się da". Ale skąd się dowiesz, co się da??
No i zostaje zbieranie od kibiców i sympatyków do koszyka
tak nie da się budować drużyny. Jeszcze tego nie wiecie??
Dlaczego wszyscy, co są coś warci, mogliby wesprzeć klub i zarząd, wiedzą i znajomościami, trzymają się od klubu z daleka??
Sam Czerkawski chciał zostać Prezesem PZHL, no i mu przeszło jak zobaczył, o co chodzi w tym bajzlu. A znajomości i kontakty chłop ma, nie jedno by załatwił, nie jedno zorganizował, chłopaków zdolniejszych za granice powysyłał, trenerów pościągał, ...
A i jeszcze.
No nie wiem, czy sprowadzanie sprzętu, rzekomo lepszego z USA, ma sens. Jest przez pół tańszy, ale tylko jak Polamerem idzie. A tak cło, VAT, ... no i wyjdzie na to samo.
Podsumowując
Życzę sukcesów i osiągnięcia celów.
NT27.04.2021, 22:11
niestety zero konkretów i pomysłu . mocno kibicuje ale ten marketing jest słabo zrobiony . potencjalny sponsor nie jest zachęcony by zainwestować w Podhale. wszystkie gromkie hurra że Podhale oparte na wychowankach to głosy albo rodziców których dzieci grają , albo kibiców pamiętających czasy świetności gdzie było multum grajków . Kibice bardzo szybko odwrócą się od drużyny która nie będzie miała wyników . Taka uroda kibica. ale 3mam kciuki . hej hej Podhale.
obiektywny27.04.2021, 21:59
Czas żeby wszyscy zadbali o te piękną tradycję. Nowy Targ to hokej.
Brawa dla zarządu że chcą to odbudować
Hokeista27.04.2021, 21:55
A gdzie są działacze i hokeiści z Nowego Targu kórzy zapomnieli tak szybko co to hokej widać tak naprawdę ich i wartość społeczna i moralną .
SKA SKA SKA27.04.2021, 21:05
Hmm jak bedziemy grali samymi juniorami,porazki po 10-0 cienko to widze.Ilu kibicow bedzie chodzilo na mecze jak beda same porazki?Nie wierze ze do druzyny przyjdzie wychowanek ktory gra np w Gks Katowice czy Tychach nie mowiac o corupcovii.Chcialbym sie mylic...mam nadzieje ze Podhale Nowy Targ wroci na wlasciwe tory.Widac ze szefa Podhala sie chce i chwala im za to!!!!Ja jako zwykly kibic dziekuje wam za to ze Wam sie chce!!!
gdzie sponsorzy ?27.04.2021, 20:58
widać ze hokej w Nowym Targu
sponsorują firmy spoza Nowego Targu
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl