29.04.2021, 16:00 | czytano: 5063

Spada liczba pacjentów z COVID-19 w szpitalu w Nowym Targu

Arch. Podhale24.pl
Jeśli tendencja się utrzyma, pod długim weekendzie majowym w Podhalańskim Szpitali Specjalistycznym w Nowym Targu zlikwidowany zostanie jeden z dwóch działających tu oddziałów dla pacjentów z COVID-19.
- Jeśli chodzi o sytuację covidową, w tej chwili na oddziale pierwszym, mieszczącym się w miejscu interny, 24 pacjentów, 11 miejsc mamy wolnych, mówimy o łóżkach z terapią tlenową, mamy 6 respiratorów zajętych i 6 wolnych. Na drugim oddziale covidowym, w miejscu ZOL-u, mamy 18 pacjentów, 12 miejsc wolnych i tendencja jest spadkowa, jeśli chodzi o liczbę hospitalizacji. Może po długim weekendzie majowym uda się zlikwidować zupełnie jeden oddział, czyli ten w miejscu ZOL-u, a pacjenci covidowi byliby leczenie w miejscu interny – poinformował na sesji Rady Powiatu Nowotarskiego dyrektor szpitala Marek Wierzba.
r/
Może Cię zainteresować
komentarze
antycovidian30.04.2021, 16:41
@Ja tylko przejazdem
"A jak jest faktycznie

Według raportu, wśród ponad pięciu milionów zaszczepionych mówi się o 62 przypadkach zapalenia mięśnia sercowego, głównie wśród młodych mężczyzn w wieku od 18 do 30 lat. Większość pacjentów od tego czasu została wypisana ze szpitala w dobrym stanie - powiedziała rzeczniczka ministerstwa."

Bardziej naiwnego człowieka jak Ty, to dawno nie spotkałem. Ty naprawdę wierzysz w oficjalny przekaz medialny rzeczniczki ministerstwa ???? hahaha - sorry, zapomniałem, że dla Ciebie "prawda i prawo", to, to, co leci na pasku w telewizjach. Po raz kolejny Ci powtarzam - gdyby rok temu ktoś Ci powiedział, że będzie zakaz wstępu do lasu, że będą zamykane niektóre gospodarki i obowiązek noszenia szmatek na twarzach przez ludzi na podstawie widzimisię ministra, to zwyzywałbyś tą osobę od foliarzy, płaskoziemców, agentów Putina i co Ci tam jeszcze na myśl przyjdzie. Wystarczyło kilka miesięcy, by "teorie spiskowe" stały się rzeczywistością i teraz będzie podobnie, tylko krótkowzroczni zmanipulowani ludzie tego nie widzą. Jeszcze przez parę dni "wirus" będzie szalał po Polsce i ludzie będą chodzić w tych namordnikach i jak za czarodziejską różdżką "wirus" zniknie i "socjopata" Niedzielski ogłosi, że będzie można zdjąć z twarzy te szmaty. Czy nie dociera co Ciebie i Tobie podobnym, że ten NIErząd od roku robi Was w ciula ??? Myśl - myślenie nie boli.
antycovidian30.04.2021, 16:14
@ Gulasz Juliusz Zeżarł
zapomniałem Cię dopisać do odpowiedzi dla @Ja tylko przejazdem - tam masz odpowiedź na swoje pytania.
antycovidian30.04.2021, 16:11
@Ja tylko przejazdem
Stosujesz zasadę błędu logicznego myślenia - w Twojej wypowiedzi logiki nie ma za grosz. Prawdą jest, że szpitale przemianowane na jednoimienne - covidowe nie mogły wykonywać zabiegów ujętych w kontraktach z nfz i te pieniążki należy zwrócić (nie dotyczy tych, co je wzięli na zakup respiratorów) ale nie bierzesz pod uwagę kasy jaką te szpitale dostały za "walkę z c-19" - myślę, że jest to wielokrotność tego, co musiały zwrócić. Czyli nieźle na tym wyszły. Jaką kasę zarabiały to masz w mojej wypowiedzi -

http://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/76106/W_maju_wielkie_luzowanie_obostrzen_Rzad_podal_daty_otwarcia_restauracji_hoteli_wesel_i_zniesienia_obowiazku_noszenia_maseczek.html

dane pochodzą z nfz

dalej będziesz uważał, że szpitale na tym straciły ???, skoro brały kasę za nic - za wolne łóżka i będące w dyspozycji - gotowości karetki pogotowia ???
mądry i skromny30.04.2021, 15:08
I powrócił specjalista od odpowiedzi na niezadane pytania, wklejania tekstów nie mających nic wspólnego z omawianym tematem. Antycovidian napisał że Izrael notuje wzrost śmiertelności u ludzi do 40 roku życia- a Ty piszesz o 62 osobach hospitalizowanych po szczepionce co moim zdaniem jest ucieczką od odpowiedzi- i Antycovidian ma racje.
Ja tylko przejazdem30.04.2021, 13:58
@antycovidian

i koniecznie musisz zapisać się do The Flat Earth Society - tam mnóstwo ludzi, którzy postrzegają świat tak jak ty. Malutka próbka ich "naukowej działalności" poniżej :):)

"Ziemia jest otoczona ze wszystkich stron lodową ścianą, która powstrzymuje oceany. Ta lodowa ściana jest tym, co odkrywcy nazwali Antarktydą. Poza lodową ścianą to temat, który wzbudza wielkie zainteresowanie Towarzystwa Płaskiej Ziemi. O ile nam wiadomo, nikt nie był daleko za lodową ścianą i nie wrócił, aby opowiedzieć o swojej podróży. Wiemy, że otacza ziemię i służy do zatrzymywania naszych oceanów oraz pomaga chronić nas przed tym, co leży poza nią"
Ja tylko przejazdem30.04.2021, 13:33
i kolejna kOSMICZNA BREDNIA
wg antycovidiana

"Izrael już ponosi skutki (najbardziej wyszczepiona populacja) w postaci wzrostu zgonów wśród młodych ludzi do 40 roku życia - o ok 30 %."

A jak jest faktycznie

Według raportu, wśród ponad pięciu milionów zaszczepionych mówi się o 62 przypadkach zapalenia mięśnia sercowego, głównie wśród młodych mężczyzn w wieku od 18 do 30 lat. Większość pacjentów od tego czasu została wypisana ze szpitala w dobrym stanie - powiedziała rzeczniczka ministerstwa.
Ja tylko przejazdem30.04.2021, 13:26
i ciąg dalszy walcowania kłamst antycovidiana

Szpitale podległe samorządowi województwa lubuskiego otrzymały od NFZ żądanie zwrotu pieniędzy za zabiegi, których nie wykonały w minionym roku. Szpital w Gorzowie ma oddać prawie 10 mln zł, a szpital w Zielonej Górze 7,5 mln zł.
Szpitale otrzymywały od NFZ w 2020 r. co miesiąc 1/12 kontraktu, co miało ułatwić im funkcjonowanie w czasie pandemii Covid-19
Teraz NFZ przekazuje placówkom harmonogram zwrotu pieniędzy za świadczenia, których nie wykonały
Gulasz Juliusz Zeżarł30.04.2021, 13:23
@antycovidian

a ty jak zwykłe kłamiesz...

Uniwersytecki Szpital w Krakowie otrzymał wezwanie od NFZ ws. zwrotu środków za niewykonane świadczenia podczas okresu covidowego. NFZ z końcem czerwca upomni się o pieniądze także z innych placówek. W trudnej sytuacji będą szczególnie szpitale covidowe, które miały zablokowaną możliwość realizacji świadczeń dla pacjentów niecovidowych. Dla nich będą to znaczące kwoty - powiedział Medexpressowi dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala w Krakowie Marcin Jędrychowski.
oko proroka30.04.2021, 12:52
@ Oskar

Wystarczy, że TY "wieś co mówisz" :)
grypa30.04.2021, 12:24
@Mieszkaniec.Obstrukcje to bym dostał jak bym Ciebie zjadł.
mądry i skromny30.04.2021, 12:15
A Ty Alik przechorowałeś, bo trudno się zorientować po Twoim chaotycznym wpisie?
Oskar30.04.2021, 07:45
Oko proroka -ogarnij się człowieku bo nie wieś co mówisz. Ziemia jest płaska a na oddziałach covidowych kosmici leżą !!????????
antycovidian30.04.2021, 07:21
Najwyższa pora na zamknięcie tego cyrku. Kto najgłośniej krzyczy i straszy społeczeństwo "jakie to spustoszenie grypa-C-19 wywołała w organizmie " ??? Ci co na tej plandemii zarobili krocie - służba zdrowia : lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni i inny personel szpitalny, który był "oddelegowany do walki z C-19" Nigdy szpitale tyle nie zarobiły, co za wolne łóżka przeznaczone dla C-19. Głównym celem w tym cyrku było zainfekowanie społeczeństwa produktem modyfikacji genetycznej organizmu człowieka by stworzyć ludzkie GMO dla zmyły nazywanym "szczepionką". Skutkiem takiego działania było zgodnie z prawem !!! (bo takie sobie PiS uchwalił - "szczególne" podziękowania dla posłów Pani Paluch i Pana Siarki) było eliminacja najstarszego pokolenia, pokolenia 75 + poprzez eutanazję - brak dostępu ludzi do służby zdrowia - było, nie było, ponadplanowo zmarło ponad 120 tysięcy ludzi (to tak, jakby z mapy znikły 3 Nowe Targi) i to jeszcze nie koniec, bo jakie będzie długofalowe działanie po przyjęciu przez ludzi tego preparatu, który dalej jest w fazie testów, nie wie NIKT. Izrael już ponosi skutki (najbardziej wyszczepiona populacja) w postaci wzrostu zgonów wśród młodych ludzi do 40 roku życia - o ok 30 %.
Nikogo nie namawiam ani nikomu nie odradzam przyjęcia nieprzebadanych, będących w fazie testów eksperymentalnych preparatów biologicznych zwanych "szczepionkami" Każdy ma swój rozum i postępuje tak jak uważa za stosowne. Trzymajcie się "króliki doświadczalne. "
Covid30.04.2021, 01:26
Alik 15 lat temu przechorowałem grypę, pozostałości do dzisiaj, i co? Covid taki sam wirus jak tysiące innych, dla. Jednego śmierć, dla drugiego nic, dla trzeciego powikłania. I o co taki raban na cały świat robić, hmm?
x29.04.2021, 21:51
A kiedy wróci pediatria?
alik29.04.2021, 21:29
Większość pisze w sposób, o czym nie ma pojęcia. Aby zrozumieć to g...o
covid trzeba świadomie przechorować, a następnie zrobić kompleksowe badania i wówczas zobaczy się powstałe spustoszenie w organizmie.
Każdy kto przechorował covid ma pozostałości po tym g..e o czym nawet nie wie.
Jarek z Żoliborza29.04.2021, 19:24
@Mieszkaniec. Serio wcześniej ludzie nie umierali ?
oko proroka29.04.2021, 19:10
@ Mieszkaniec
Powiedz to tym, którzy byli wożeni od szpitala do szpitala i zmarli nie otrzymawszy pomocy !!!
Te testy za przeproszeniem g... dają. 90 % tych testów jest FAŁSZYWA !
Rząd robi idiotów z ludzi a Ci wierzą we wszystko. Jak zaczną samodzielnie myśleć, to się mocno zdziwią !!!

A szczypionki to dzieło szatana !!! - TO ZNAMIĘ BESTII !!!!
Mieszkaniec29.04.2021, 17:32
Do grypa , dzbanie idź i zobacz jak ludzie cierpią i niestety umierają to sie przekonasz jaka to grypa , nie życzę Ci choroby ale mógłbyś dostać takiej mocnej obstrukcji to może by Ci się w głowie poukładalo
grypa29.04.2021, 16:13
Skończył się sezon zimowy?Do roboty zakatarzone ,,spanikowane,, lenie.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl