01.05.2021, 09:41 | czytano: 5961

Od 5 maja szpital w Nowym Targu będzie szczepił preparatem Johnson&Johnson

Arch. MUW w Krakowie
Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu rozszerza sieć punktów szczepień na COVID-19.
Pierwsze szczepienia wykonano w szpitalu już w grudniu ub. roku. Od tego czasu do dziś zaszczepiono 8387 osób. Szczepionkę przyjęło 85% członków personelu szpitala. Dotychczas szpital szczepił preparatami firm Pfizer, Astra Zeneca, Moderna, a od 5 maja będzie dostępna również amerykańska jednodawkowa szczepionka Johnson&Johnson.
W szpitalu działa punkt szczepień, w którym pracują dwa zespoły. Jeden zespół jest w stanie wykonać 170 szczepień dziennie. Liczba wykonywanych szczepień jest jednak zależna od dostaw.

Szpital planuje uruchomić dwa dodatkowe zespoły przy działającym już punkcie szczepień, uruchomiony zostanie również dwuzespołowy punkt szczepień w starostwie. - W sumie w obu punktach powszechnych szczepień planujemy szczepić 1800 osób tygodniowo. Planujemy uruchomienie tego punktu od 4 maja, ale czy się uda, nie wiemy, bo czekamy na dokończenie procesu rejestracji – mówił dyrektor.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
antycovidian06.05.2021, 13:51
@Smok
Temu co przejazdem jest trudno zrozumieć, że w sprawie C-19, Sars-CoV-2, wszystkie ogólnopolskie środki masowego przekazu RTV (TVP, TVN, POLSAT, ZETKA, RMF FM, prasa, portale internetowe itd. ) mówią jednym głosem, ba, są przez rząd za to nagradzane wszelkimi dotacjami idącymi w miliony złotych. Tak to już jest, jak ktoś jest zaślepiony i ma klapki na oczach.
Smok04.05.2021, 15:57
Przejazdowiec, prawo darwina się to nazywa, ciekawe czy za dwa lata będziesz tak wesoło udajał...

ps. chcesz moją dawkę?
Ja tylko przejazdem04.05.2021, 11:06
@smok
a o kolejkach do mobilnych punktów szczepień nie będę pisał (chociaż te same kolejki widzi TVN i TVP, onet i wpolityce, które trudno posądzić o wzajemną ustawkę) bo to na pewno spisek i stoją statyści, którzy w poprzednich odcinakach umarli z powodu Covid19
antycovidian04.05.2021, 11:04
@Smok

"Jak to jest, że mam 14-15 osób znajomych pracujących w szpitalu w NT, te osoby twierdzą, wszystkie jak jeden mąż, że nie są zaszczepione i nie mają zamiaru tego eksperymentu się podejmować, a tutaj w niusach 85% załogi zaszczepione, to kto kłamie? Znajome czy szpital"

Nim przystąpiono do "szczepień" w grupie ZERO - pracownicy służby zdrowia : lekarze, pielęgniarki, salowe, ratownicy medyczni, i pozostały personel, musieli zadeklarować chęć "zaszczepienia" - przyjęcia tego preparatu (zrobiło to ok 30 - 40 % personelu) i to z grupy zadeklarowanych "szczepionkę" przyjęło 85 % a nie z całego stanu osobowego, ale tego w mediach nie podają. Tak się robi ludziom wodę z mózgu.
Ja tylko przejazdem04.05.2021, 11:02
@Smok

a ja znam kilkadziesiąt osób z tego szpitala i wszystkie są zaszczepione, znam również dziesiątki osób spoza pracujące w innych miejscach, które, kiedy tylko mogły, to się zaszczepiły i mają się świetnie. Wielu z nich z zaświadczeniem o szczepieniu już pojechało na urlopy i korzystają z dobrodziejstw "paszportów szczepionkowych"

Popatrz, jak to się ciekawie zdarza, że każdy zna takich ludzi, z którymi chce się znać:):)

Pan dyrektor przedobrzył, kiedy opowiadał swoje historyjki, nieco koloryzując (jak pewien pan premier, dlatego wyszła z tego taka kupa)
Test antygenowy firmy Abbott jest rekomendowany (i porównywalny wtedy w czułości i swoistości do rtPCR) WYŁĄCZNIE, KIEDY u pacjenta WYSTĘPUJĄ OBJAWY KLINICZNE (szczególnie katar i kaszel).
Dlatego większość krajów wymaga:
- negatywnego testu rtPCR
- lub pełnego szczepienia przeciwko Covid19
- lub zaświadczenia o przebyciu Covid 19 (a to oznacza, że ci, którzy przechorowali, ale się nie przyznali do tego, takiego zaświadczenia nie otrzymają:)

@ciekawski
masz mocno spóźnione dane
Amerykański rząd podjął decyzję o wznowieniu szczepień preparatem koncernu Johnson & Johnson. Eksperci stwierdzili, że korzyści jakie daje ta szczepionka istotnie przewyższają ryzyko rzadkich przypadków występowania zakrzepów krwi.
Podawanie szczepionki Johnson & Johnson w USA wstrzymano po stwierdzeniu 6 przypadków zakrzepów. Rząd USA polecił zebrać dokładniejsze dane na ten temat i przekazał sprawę ekspertom Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) Zidentyfikowali oni 15 przypadków zakrzepów krwi - wszystkie u kobiet poniżej 50 roku życia. Trzy z nich zmarły a siedem trafiło do szpitala.
Eksperci rekomendowali jednak powrót do szczepień preparatem Johnson & Johnson zwracając uwagę, że podano go prawie ośmiu milionom Amerykanów, a to oznacza, że zakrzepy są niezwykle rzadkie a korzyści znacznie przewyższają ryzyko tego rodzaju komplikacji.
W USA przeprowadzono już 220 milionów szczepień. Ponad połowa dorosłych Amerykanów jest już przynajmniej po pierwszej dawce.
Smok04.05.2021, 09:27
Jak to jest, że mam 14-15 osób znajomych pracujących w szpitalu w NT, te osoby twierdzą, wszystkie jak jeden mąż, że nie są zaszczepione i nie mają zamiaru tego eksperymentu się podejmować, a tutaj w niusach 85% załogi zaszczepione, to kto kłamie? Znajome czy szpital?

Oh! To w szpitalu można zrobić tzw. Abota, czyli pozytywny test na wirusa, nawet bez materiału genetycznego.... To chyba mamy odpowiedź.

Nie dajcie się nabrać na tą propagandę, pytajcie sami swoich znajomych w służbach, czy faktycznie tak im to dobrze tam idzie, skoro już chcą dawać śmiercionki wszystkim jak leci, bo mało chętnych.
oliwa03.05.2021, 20:18
Super to ten z którego wycofała sie Dania bo tez wywołuje zakrzepy, rząd wiedział co robi umywając ręce od odpowiedzialności za to świństwo
:(01.05.2021, 17:58
Czy to są te w których są abortowane dzieci i episkopat polski ich zabronił?
smrodek01.05.2021, 17:43
Wszystkim pytającym ciekawskim można odpowiedzieć krótko: bo ich ból jest większy niż Wasz.
Pisowski rząd od dawna nie ma żadnej kontroli nad tym co się dzieje w kraju więc jesteśmy zdani na łaską koncernów i innych pasożytów.
ciekawski01.05.2021, 16:31
Dlaczego w Polsce podaje się ludziom tym świństwo, skoro w USA "szczepienia" są wstrzymane, bo jest to bardziej niebezpieczny preparat niż AstraZeneca ???
Magda01.05.2021, 10:26
a dlaczego personel jest odsyłany z pracy do szczepienia i tym samym w oddziałach brakuje opieki? leżałam po porodzie i pielęgniarka która opiekowała sie moim dziekciem powiedziała ze za chwile schodzi szczepić ludzi i nie moze mi pomóc.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl