03.05.2021, 13:48 | czytano: 2260

Trzeciomajowe obchody w Zakopanem. Burmistrz wzywa do jedności (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak
ZAKOPANE. - Mam nadzieję, z tego trudnego dla nas wszystkich czasu - wyciągniemy wnioski, że ten okres pozwoli nam przemyśleć wiele rzeczy. Bądźmy wspólnotą - mówił podczas skromnych uroczystości na Placu Niepodległości Leszek Dorula.
- Ci, którzy dopatrują się w tym okresie i całości naszej polskiej zjednoczonej wspólnoty innych postępowań, niżby oczekiwali - to mam nadzieję, że na arenie międzynarodowej będziemy jedną wspólnotą, która mówi w imieniu Polski. Bądźmy wspólnotą, bądźmy dla Polski potrzebni, starajmy się o Polskę walczyć, bądźmy dumni ze swojej Ojczyzny - apelował burmistrz Zakopanego.
Po tych słowach odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego.

Tegoroczne obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, ze względu na wciąż trwającą pandemię oraz obostrzenia sanitarne odbywają się w znacznie skromniejszej formie. Przed południem w Sanktuarium Najświętszej Rodziny odprawiona została święta w intencji Ojczyzny. Burmistrzowie składali w imieniu mieszkańców kwiaty pod Drzewem Wolności i przy Pomniku Grunwaldzkim na Skwerze rotmistrza Witolda Pileckiego.

s/ zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Wirus03.05.2021, 15:54
Na ostatnim zdjęciu widać, jak dygnitarze pokazują ile to jest 1.5m... Brak słów...
mieszaniec03.05.2021, 15:38
Dobrze że straż miejska ma nowy samochód. Świetnie się prezentuje na zdjęciach, przy takich uroczystościach. Powinni go przy okazji poświęcić i konsekrować. Strażnicy są właściwie zbędni, tak jak mieszkańcy na takich uroczystościach - tylko by brzydko wyglądali na zdjęciach. A tak to piękne zdjęcie do folderów wyborczych, bez tłuszczy w tle.
A burmistrz najlepsze co może zrobić dla Ojczyzny to złożyć urząd, którego nie wypełnia już ponad rok.

Dodatkowo hasła:
"od tatr po bałtyk brońcie krzyża" z herbem Zakopanego na państwowej uroczystości to już farsa i oznaka całkowitego zaczadzenia włodarzy.
zzamiedzy03.05.2021, 13:58
ostatnie zdjecie-jedno sie mówi-drugie się robi.
pozdrawiam ślepą straż miejską!!!!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl