05.05.2021, 16:24 | czytano: 4975

Niewybuch w Lipnicy Wielkiej

Fot. KPP Nowy Targ
W lesie w Lipnicy Wielkiej znaleziono pocisk moździerzowy z czasów II wojny światowej. Do czasu przyjazdu saperów policjanci zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko.
Wczoraj w południe policjanci otrzymali zgłoszenie o znalezieniu niewybuchu w lesie w Lipnicy Wielkiej. Pocisk moździerzowy został odkryty pod drzewem, w odległości kilkunastu metrów od drogi dojazdowej. Na miejsce zostali skierowani policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce, którzy zabezpieczyli miejsce znaleziska przed dostępem dla osób postronnych i do czasu przyjazdu saperów. Dzisiaj pocisk został zabezpieczony i zabrany przez wojskowych saperów.


Przypominamy, że w przypadku znalezienia niewypału, niewybuchu lub przedmiotu niewiadomego pochodzenia nie należy go dotykać, ruszać i przenosić w inne miejsce. Kategorycznie zabrania się podnoszenia, odkopywania i wyrzucania niewybuchów do ogniska, jezior, stawów, czy głębokich rowów. Nieostrożne postępowanie może doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia. Należy niezwłocznie oddalić się z miejsca zagrożenia i natychmiast powiadomić policję.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Zorientowany05.05.2021, 19:52
W Lipnicy Wielkiej podczas II wojny światowej stał pare tygodni front
( zginęło mnóstwo żołnierzy radzieckich i trochę hitlerowców) i z tego powodu jest tam tyle niewybuchów i niewypałów po lasach.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl