05.05.2021, 17:34 | czytano: 7404

Podczas wyprzedzania uderzyła w samochód. Była nietrzeźwa

Arch. Podhale24.pl
SZAFLARY. 43-letnia kobieta kierująca peugeotem pod wpływem alkoholu doprowadziła do zderzenia z audi. Straciła prawo jazdy i za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
Wczoraj przed północą dyżurny nowotarskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło na zakopiance w Szaflarach. Istniało podejrzenie, że kierująca samochodem kobieta jest pod wpływem alkoholu. Policjanci ustalili, że kierująca peugeotem jadąc w kierunku Zakopanego wyprzedzała jadące przed nią audi, a kiedy zjeżdżała na prawy pas jezdni, uderzyła w wyprzedzany pojazd, po czym jak gdyby nigdy nic pojechała dalej. Dopiero na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną kobieta się zatrzymała.
Mężczyzna, w którego samochód uderzyła, wyciągnął kluczyki ze stacyjki jej pojazdu i o całym zdarzeniu powiadomił policję. Policjanci zbadali kobietę alkomatem. Przypuszczenia kierowcy się potwierdziły. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u mieszkanki powiatu tatrzańskiego 1,8 promila alkoholu w organizmie. Kobieta straciła prawo jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi jej wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. 43-latka odpowie również za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dodatkowo poniesie koszty związane z odholowaniem pojazdu na parking strzeżony i za spowodowane uszkodzenia audi, gdyż w przypadku kierowania pod wpływem alkoholu nie chronią kierowcy polisy ubezpieczeniowe.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl