28.05.2021, 16:23 | czytano: 6695

W Chabówce znaleziono pociski przeciwlotnicze

zdj. KPP w Nowym Targu
Patrol saperski zabezpieczył niewybuchy znalezione na jednej z posesji w Chabówce. Policja apeluje o rozwagę i ostrożność w przypadku odnalezienia takich przedmiotów.
Wczoraj po południu, w Chabówce na jednej z posesji podczas prac ziemnych znaleziono niewybuchy. Mężczyzna o niebezpiecznym znalezisku powiadomił Policję.
"Na miejsce skierowano funkcjonariusza z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko Pirotechnicznego z nowotarskiej komendy, który potwierdził, że to pociski przeciwlotnicze pochodzące najprawdopodobniej z II wojny światowej. Łącznie znaleziono około 200 sztuk niewybuchów. Na miejsce został wezwany patrol saperski, a do czasu przyjazdu saperów miejsce zabezpieczali funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju. Pociski zostały zabezpieczone i zabrane przez wojskowych saperów" - informuje Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu.

Policja apeluje, by w sytuacjach znalezienia przedmiotów, które "mają znamiona uzbrojenia wojskowego" należy poinformować o tym fakcie funkcjonariuszy. W przypadku znalezienia niewypału, niewybuchu lub przedmiotu niewiadomego pochodzenia nie należy go dotykać, ruszać i przenosić w inne miejsce. Nieostrożne postępowanie może doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
jajakobyły28.05.2021, 23:56
Po pierwsze są to naboje a nie pociski.Pocisk to część naboju.Po drugie tu nie ma odniesienia wielkości ale to równie dobrze być 7.92/57 albo 12.7mm.Na zdjęciu nie widać jakiś specjalnych cech ,,przeciwlotniczości,,Aha i to nie są niewybuchy tylko stara porzucona albo zgubiona amunicja. Ja już informujecie społeczeństwo o takich pierdołach to piszcie komunikaty z poprawnym nazewnictwem.Redaktor nie musi się znać policjanci tak.
W gorcach jest tego sporo28.05.2021, 18:00
Brok-funkcjonariusz nieetatowy to i takie rozpoznanie zrobil:) Dali mu zdjęcie i myślał że to duże jest. Takimi miniaturkami to za młodu się w ognisko sypało całe wiadro i w nogi :) Fajnie było he he
Burok28.05.2021, 16:30
Te pociski ze zdjęcia , a raczej amunicja to chyba do armaty przeciwlotniczej ale na wrony L) :) :):) :) :)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl