29.05.2021, 10:03 | czytano: 6661

Radni niepokoją się małą liczbą zaszczepionych mieszkańców gminy

Arch. MUW w Krakowie
Gmina Łapsze Niżne odstaje od średniej zaszczepień na COVID-19 wykonanych na terenie Małopolski. Obecnie w naszym województwie 54% mieszkańców otrzymało już szczepionki, podczas gdy w Łapszach tylko 30%.
Łącznie szczepionki przeciwko COVID-19 otrzymało tu 700 osób. Radni gminni byli mocno zaniepokojeni taką sytuacją. Dopytywali, czy nie można zwiększyć liczby pacjentów, którym podawano by zastrzyki. Jak mówił podczas sesji rady gminy Tomasz Jasiński, kierownik Samodzielnego Publicznego Gminnego Ośrodka Zdrowia w Łapszach Niżnych, odnosząc się do pytań samorządowców, szczepienia wykonywane są tylko w ośrodku zdrowia w Łapszach Niżnych. Nie robione są natomiast w placówce we Frydmanie. Głównym powodem m.in. bieżące przyjęcia pacjentów w tamtejszym ośrodku. A ogólnopolska akcja szczepień nie może zakłócić bieżącego funkcjonowania placówek ochrony zdrowia.
Ilość szczepień jest przede wszystkim ograniczona liczbą otrzymywanych antywirusowych preparatów.
Jak przypomniał podczas sesji kierownik ZOZ-u w Łapszach Niżnych, jest duże prawdopodobieństwo, że część mieszkańców zaszczepiła się poza terenem gminy. Nie ma bowiem - w przypadku antycovidowych zastrzyków - rejonizacji ze względu na miejsce zamieszkania. Część mieszkańców zwłaszcza ci pracujący za granicą, decydują się na przyjęcie jednodawkowej szczepionki Johnson, a ta nie jest dostępna w takich ilościach, jak pozostałe.

Sprawdziliśmy: na szczepienie w łapszańskim ośrodku można się dostać nie tylko poprzez rejestrację na ogólnopolskiej linii telefonicznej i stronie internetowej. Jeżeli będzie możliwość wcześniejszego zaszczepienia, może również zostawić swoje dane w rejestracji wraz z numerem telefonu. Jeżeli tylko będzie taka możliwość, niewykluczone, że uda się przyjąć szczepionkę wcześniej.

js/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
sorry27.06.2021, 15:47
Kto przy zdrowych zmysłach podjął by się obrony takiej b***tej rady? Przelewa się fala bezprawia przez rade , radni opowiadają takie banialuki że łeb boli !!! Zaistniała już jednak patologia. zagościła arogancja w obecnej radzie ! Czy warto pytać co będzie... tego nikt nie wie ale radni powinni się określić gdzie są i po co są i kogo mają reprezentować !!!! Pytanie czy to są jeszcze radni czy to tylko marionetki... po drugie czy to jest gmina czy może jest to już przedszkole ?
miejscowy26.06.2021, 11:31
KM ! obcy ! itp ...zastanawiają się co to będzie.... nic nie będzie . Jak można opowiadać na sesjach przez niektórych Radnych takie głupoty ! Szlak mnie trafia jak to słucham a powinienem bo jestem mieszkańcem tej Gminy !!!!! Radna p. Schlegel już kilkakrotnie po prostu zaorała obecną radę i rada powinna się zapaść pod ziemię . Nie wiem czy tego nie rozumieją czy tego nie chcą zrozumieć że są pośmiewiskiem w podejmowaniu błędnych decyzji . p. Skarbnik jasno się wypowiedział Wy nie jesteście w stanie podzielić 10 tyś. i to jest prawda ! Tej rady nie da się obronić !!!!!
obcy23.06.2021, 12:45
Jeśli się wnikliwie słucha wypowiedzi radnych na sesjach gminy Łapsze N. to widać jaką wiedzę reprezentują radni ! Ci ludzie do końca kadencji są w stanie zepsuć wszystko oczywiście przy pomocy wójta co jest tylko możliwe . KM poruszyłeś ciekawy temat..... ciekawe co wyniknie z tego ząbkowania co niektórych radnych na ostatniej sesji ? To nie jest już zwykła arogancja radnych oczywiście że niektórych to już zakrawa na chamstwo !
KM18.06.2021, 19:01
Też mnie martwi pytanie co dalej ? Jeśli się okaże że radna z Niedzicy ma rację radni..... i trzyma się litery prawa ???.A podejrzewam że wie o czym mówi domagając się całej kwoty przeznaczonej dla inwestycji w Niedzicy to dopiero będzie skandal ! Prasa była obecna na sesjach i owszem , ale jej niema !!! Radca prawny też bywał ale też go niema ... prawdopodobnie ma jakieś kłopoty i co to będzie ? No nie wiem jeśli radna jest stanowcza i dąży do celu to riposta z jej strony będzie . Radni mocno na ostatniej sesji deptaliście po piętach radnej czy słusznie zobaczymy !
obywatel gminy09.06.2021, 09:46
Oczywiście !!!!!Ci dla których myślenie jest zbyt wielkim wyzwaniem a nauka ich boli są zażartymi przeciwnikami radnej na co zwraca uwagę radna ! Pytanie kto z tej sytuacji może wyjść poobijany ? Oglądnąłem kilka sesji wstecz i z mojego punktu widzenia jest to radna niezależna..... która stara się jednak trzymać litery prawa ! A tak na marginesie rzetelna kontrola gminy była by może i konieczna na pewno to towarzystwo zmieniło by tok myślenia ! Wystarczy że radna postawiła pytanie czy w soboty są szczepienia i już ze strony radnych zawisła nawalanka ! Czy radna jest kontrowersyjna , czy słynie z ciętego języka , czy jest może emocjonalnym radnym ,..... wójcie ,przewodniczący tej bezrady proszę przyjąć do wiadomości.... to jest Radna Gminy Łapsze N .
i co dalej ??????04.06.2021, 15:32
Chryste Panie ! Chyba od tego jest radny aby patrzeć wójtowi na ręce nawet tego nie wiedzą ci politycy , no to co Oni wiedzą? Jeszcze powinni przegłosować zawiadomienie do prokuratury na zarządzanie gminą przez wójta ! Jeden radny bredzi o jakiś baronach , drugi nie chce Rządowych pieniędzy , radna odgraża się innej radnej, którą to wójt z kolei straszy Sądem to jakiś skandal ! Dawniej na sesjach była obecna prasa lokalna , radca prawny , dzisiaj tylko wieś gra a wójt tańczy . abc.... jeśli jak piszesz radna ma to wszystko gdzieś to dobre rokowania według Ciebie dla tej Gminy? Szczepienia to tylko temat zastępczy to tylko jałowa dyskusja . Radni i tak nic nie mogą to naprawdę bulwersująca sprawa .
abc02.06.2021, 17:23
Do też wyborca.....piękne podsumowanie tak trzeba szacuneczek gościu ! Radni trzeba raz na jakiś czas włączyć funkcje myślenie , jeśli to u was jeszcze jest możliwe ? Radni na sesji latają jak drony jeden do drugiej albo odwrotnie, co to jest sesja czy to może jakiś wyszynk !!!! Wójt się wycofuje przewodniczący trzęsie portkami a wieś rządzi ! Radny który nie chce 3 mil . jest ewenementem w skali Kraju . Zaś radna z tej drugiej bezrady krzyczy a radnej to mao mao mao!!! A radna ten chaos czy takie odzywki ma gdzieś .Wójcie zrobić sondę niech się mieszkańcy wypowiedzą na temat działania gminy rady itd .
też wyborca01.06.2021, 09:19
Ale przede wszystkim trzeba życzyć radnym żeby wytrzepali słomę z butów która na każdym koku im wygląda !!!! Druga sprawa to nauka logicznego myślenia ! Trzecia to wyzbycie się chamstwa i arogancji w stosunku do drugiej osoby ! Jak się ogłada sesje to ewidentnie jest to widoczne i krew się gotuje w człowieku na działania takiej rady !!!Co to znaczy bliżej ludzi skoro odrzuca się dotacje 3 mil. co to za radny..... to jakaś fikcja ? Tak samo co to znaczy lepsze juto.... to kolejna jakaś farsa ? Nie wystarczy już tego gęgania ? Tak to jest mózg mają wszyscy rozum niestety nie !!!!!!
myślący01.06.2021, 05:52
do mieszkaniec. No i tak trzymaj ..Pozdrawiam.
mieszkaniec31.05.2021, 17:54
myślący....sory ale ja nie jestem radnym ,ale na pewno w tym towarzystwie po prostu czułbym się głupio ! Ja nikomu nic nie sugeruje jestem wolnym człowiekiem i niech tak pozostanie ! Jest demokracja chcesz się szczepić.. proszę bardzo .nie.... twoja sprawa . Sądzę że zostałem dobrze zrozumiany ???
Tuff31.05.2021, 08:49
Przebudzone śpisoki hahaha
myślacy30.05.2021, 20:15
Do mieszkaniec.Jestem tego samego zdania ze Kościoł jest od wiary więc dlaczego jest mieszany w szczepienia czy inne tego typu sprawy?? Po co to głupie dogadywanie? Radni szczepienia ok ale czemu wtracacie w to kościół?
mieszkaniec30.05.2021, 12:16
myślący ! Jasne wszędzie można się zarazić to.. prawda .Co się tyczy Kościoła pozostawię to bez komentarza jeśli pozwolisz ? Otóż Kościół powinien uczyć wiary nie polityki . Uważam że taka jest jego rola tylko tyle z mojego punktu widzenia . Z ostatnim Twoim zdaniem zgadzam się całkowicie . Panika...porusza problem szczepień przeciw wściekliznie ,że to jednak grozna choroba... no tak uważam że przede wszystkim powinni zaszczepić się radni żeby się nie pozagryzali ! Branie przykładu z tej gminy wydaje mi się bardzo ryzykowne więc jako mieszkaniec tej gminy nie polecam... na pewno nie jest to wzór do naśladowania !!!!
myślący30.05.2021, 06:26
do mieszkaniec . Chodzi o to po co Kościół w to wplątywac?? Co by sie nie stało to zawsze ktoś coś na Kościoł ma.. pytam dlaczego?? a moze
nie zaszczepionym nie bedzie mozna wchodzic do Urzędu czy do sklepu?? Tam tez duzo ludzi chodzi? A jesli chodzi o Radnych no cóz co wybrali to maja..
mądry i skromny29.05.2021, 19:00
Kiler- bo będą medale, nagrody, dyplomy, pamiątkowe kufle dla przodowników szczepień. 200 procent normy to cel który powinien nam przyświecać.
Nie dajmy się zwariować29.05.2021, 16:41
Po pieniądze do miasta , na wieś po rozum.
kiler29.05.2021, 15:25
Jeśli zaszczepiony nadal może zachorowac i zarażać,to po co jest ta szczepionka?Czemu tak bardzo chcą "wyszczepiac" na siłę?
mieszkaniec29.05.2021, 15:03
To prawda Rafalski na pewno było by więcej zaszczepionych . Myślący Ty do nieba się wybierasz skoro jesteś takim gorliwym doradcom ? Człowieku oglądaj sesje radni modłą się tak żarliwie po chwili żrą się jak psy wystarczy rzucić im jakiś ochłap ! Oni też do Kościoła po co pytam żeby obrażać Boga? Dawno już mieszkańcy powinni wywieść to stowarzyszeni wzajemnej adoracji na taczkach !
panika29.05.2021, 14:54
Najważniejsze psy zaszczepić przeciw wściekliżnie bo to na prawdę grożna choroba a nie katar bezobjawowy.
fred29.05.2021, 14:36
No tak jak i w Lipnicy szczepią się myslą ze nie bedą chorowac ,szczepionka jest nieznana.No ale teraz bedą namawiać bo mają byc nagrody dla gmin która najwięcej zaszczepi ludzi w gminie.
Sami Swoi29.05.2021, 14:20
Niech się szczepią, a później będzie lament, szczepionki nie przebadane
swojak29.05.2021, 13:15
BRAWO Śpiszacy !!! tak trzymać mądre podejście do życia
Życie29.05.2021, 12:44
To dobrze świadczy o mieszkańcach Łapsz, ludzie są przebudzeni. Martwi tylko fakt posiadania takich radnych. Brawo Łapszanie, oby więcej takich gmin.
tlen29.05.2021, 12:31
Rafalski ....nie myśl bo myślenie nie jest twoją mocną stroną ..do kościoła każdy chodzi z własnej woli ...
Mlot29.05.2021, 12:00
I bardzo dobrze, mieszkańcy Gminy Łapsze mądrze podchodzą do tej niewiadomej szczepionki. Dziwne ,że tyle lat badają inne szczepionki A efektu nie ma , A na covid cudownie szybko wynaleźli... co za geniusze. Może Ci sami geniusze wynająć lek na raka
antycovidian29.05.2021, 11:46
Na Polskim Spiszu mieszkają MĄDRZY ludzie - tak trzymać i nie popuszczać a jak radnym nie pasuje, to wiecie co zrobić przy następnych wyborach. Oby więcej ludzi z takim podejściem do eksperymentów medycznych.

"Trucizna na szczury, również ma opóźniony efekt, ponieważ w przeciwnym razie inne nie będą już jej żreć. Pomyśl o tym"

"Nie wierzymy nikomu, nie wierzymy w nic, patrzymy na fakty i wyciągamy wnioski"

Duuuuuużo zdrowia życzę Spiszakom :)
myślący29.05.2021, 11:17
Do Rafalski; o czym Ty piszesz człowieku do czego Ty Kościół przyczepiasz??? stuknij sie w czoło .... boisz sie iść do Kościoła ze sie zarazisz?? to nie idz sa transmisje na yutube :)co za ludzie wszędzie Kościól musza dodać załamka .....
Wrr29.05.2021, 11:13
Ludzie zachowujecie się jakbyście nigdy nie chorowali ! Traktujecie szczepionkę jął by dawała nieśmiertelność. Taka cudowna ze rząd organizuje loterie dla zaszczepionych ?? Parodia westernu !
Optymista29.05.2021, 11:00
To i tak wiele za dużo
jo29.05.2021, 10:45
To i tak dużo .
Wyrocznia29.05.2021, 10:32
Jeśli tak bardzo ich to niepokoi, to pora zmienić radnych.
Rafalski29.05.2021, 10:29
sposob jest jeden - do koscioła tylko zaszczepieni
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl