30.05.2021, 17:15 | czytano: 3814

Trener Gusov: "Mam nadzieję, że będzie to bardzo charakterna drużyna"

zdj. Podhale Nowy Targ
NOWY TARG. - W tej chwili mamy kadrę zespołu składającą się wyłączenie z chłopaków wyszkolonych w Nowym Targu. Trenujemy z tymi chłopakami, którzy są na miejscu, do tego Adrian Gajor oraz Damian Szurowski trenują indywidualnie i dołączą do nas później - mówi trener Podhala Nowy Targ Andriej Gusov.
Na stronie klubu ukazał się wywiad z trenerem. Marcin Spyrła pyta Andrieja Gusova o przygotowania do sezonu, skład zespołu, plany kontraktowe i mecze sparingowe.
- Trenujemy obecnie w liczbie czternastu zawodników, dołączą do drużyny w późniejszym terminie na pewno zawodnicy od trenera Jacka Szopińskiego i dostaną swoją szansę - mówi trener Podhala.

Na pytanie o zagranicznych zawodników, odpowiada: - Owszem, taka sytuacja jest możliwa, ale tylko wtedy, gdy nie zakontraktujemy wszystkich możliwych swoich wychowanków, którzy będą się chcieli do nas dołączyć. Musimy się liczyć z tym, że w przypadku, gdy nie będziemy mogli skompletować składu, będziemy zmuszeni do poszukiwań i zatrudnienia zawodników zagranicznych. Ostatnimi czasy widywałem się z wieloma chłopakami z Nowego Targu – z Marcinem Koluszem, Mateuszem Michalskim, dużo rozmawialiśmy i na pewno chętnie widział bym ich w swojej drużynie, ale to jest uwarunkowane wieloma czynnikami.

Pytany o nadchodzący sezon, Andriej Gusov mówi: - Każdy trener przed meczem wychodzi i gra o zwycięstwo! I tak też, będzie w tym przypadku. Naszym dodatkowym celem na ten sezon jest dać szanse i przede wszystkim podszkolić tych młodych zawodników oraz z czasem zobaczyć, który z nich jest w stanie walczyć o najwyższe cele. Mam nadzieję, że będzie to bardzo charakterna drużyna i pokaże to w meczach ligowych.

Cała rozmowa na stronie Klubu Tauron Podhale Nowy Targ.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl