02.06.2021, 11:41 | czytano: 3086

Obywatel Ukrainy poszukiwany dwoma listami gończymi zatrzymany na Podhalu

Zakopiańscy policjanci na osiedlu Krajowe w Białym Dunajcu ujęli poszukiwanego dwoma listami gończymi młodego obywatela Ukrainy. 25-latka poszukiwali policjanci z Hrubieszowa za przestępstwa karno-skarbowe.
- Tylko w miniony weekend, tatrzańscy policjanci zatrzymali sześć poszukiwanych osób. Jest to efekt podejmowanych przez policjantów czynności służbowych jak również reakcji na ujawniane wykroczenia - informuje asp. szt. Roman Wieczorek z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. - Kolejni poszukiwani ujęci w weekend tym razem przez kryminalnych to 55-latek z Zakopanego do odbycia kary 6 miesięcy więzienia, 52-latek z Zakopanego ujęty w Witowie celem odbycia kary zastępczej 120 dni oraz 42-latek z Zakopanego, którego miejsce pobytu nie było znane.
Były też zaginięcia. 27 maja rodzice 13-latki z Zębu zgłosili jej zaginięcie po tym, jak ich córka nie wróciła na noc do domu. Rozpoczęły się poszukiwania nastolatki przy użyciu psa tropiącego i wielu funkcjonariuszy. Ostatecznie dziewczyna została odnaleziona wieczorem w miejscowości Bańska Wyżna cała i zdrowa. Została przekazana rodzicom. Policjanci poszukiwali również 62-letniego mieszkańca Zakopanego, który nic nie mówiąc domownikom wyszedł z domu i ślad po nim zaginął. Poszukiwany został odnaleziony na Krupówkach w niedzielę wieczorem.

KPP Zakopane, oprac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl