03.06.2021, 11:00 | czytano: 3829

Bezpłatny szlak na Gubałówkę ponownie otwarty (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński
ZAKOPANE. Od 1 czerwca z placu pod Gubałówką na sam szczyt Gubałówki można ponownie wejść nie uiszczając opłat.
Szlak został wytyczony tuż przy torach kolei linowo-terenowej PKL na Gubałówkę. Płotki oraz fladry wskazują miejsce, którędy powinni iść turyści. Na szlakach pojawiły się drewniane balustrady, płotki oraz ułatwienia w postaci infrastruktury umożliwiającej wchodzenie po trudnym i stromym terenie. Pojawiły się także tabliczki informujące o tym, że może być ślisko.
- To duża zmiana w porównaniu do tego co to zastałam kilka lat temu podczas wycieczki – mówi Renata, turystyka z Warszawy. - Nie dość, że pojawiły się schodki ułatwiające podejście w niektórych miejscach, to znowu można wejść nie płacąc - dodaje.

Mimo dokładnego oznakowania trasy, którą turyści powinni się poruszać, to część z nich wybiera drogę przez prywatne pola.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Nn04.06.2021, 17:18
Najpierw to niech se podpisza, ze prywtne. Skad ma przypadkowy czlowiek wiedziec, ze jakas dzialka jest prywatna i wlascicielowi nie pasuje jak ktos przechodzi, skoro ani nie ogrodzone, ani tabliczki zadnej nie ma? A najwiecej to pyszcza w takich sytuacjach tacy, co sami uzywaja drogi przez teren sasiada, bo wtedy to juz wg nich przeciez co innego = tzw. mentalnosc Kalego.
Burok03.06.2021, 11:36
Tych co łażą po prywatnym gruncie odławiać i biletować . Biletować bez milosierdzia aż sie nauczą :)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl