03.06.2021, 18:06 | czytano: 3425

Ministrowie i posłowie na otwarciu punktu zbiórki odpadów w Krościenku

Punk Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Krościenku został oficjalnie otwarty. W uroczystym przecięciu wstęgi wzięli udział „wszyscy święci”.
Do rodzinnej miejscowości posłanki Prawa i Sprawiedliwości Anny Paluch przyjechali m.in. Minister Klimatu i Środowiska Michał Kurtyka, wiceminister i Główny Geolog Kraju Piotr Dziadzio, licznie stawili się parlamentarzyści: obok posłanki Paluch obecni byli posłowie Barbara Bartuś, Wiesław Janczyk, Patryk Wicher i senator Jan Hamerski. Był też wojewoda małopolski Łukasz Kmita, wicemarszałek Tomasz Urynowicz oraz przedstawiciele lokalnego samorządu.


Inwestycja realizowana była w formule zaprojektuj-wybuduj. Głównym wykonawcą była Firma Ogólnobudowlana Marek Głowa z Łopusznej. Koszty całkowity inwestycji wyniósł ponad 3 miliony złotych. W ramach prac wykonano wielofunkcyjny obiekt PSZOK wyposażony w rampę modułową z funkcją magazynowo- rozładunkową, dwie wiaty do magazynowania odpadów, kontenery do gromadzenia selektywnie zbieranych odpadów, budynek socjalno-administracyjny z punktem napraw, salą edukacyjną i magazynem na rzeczy używane przeznaczone do ponownego wykorzystania oraz halę z linią do sortowania surowców wtórnych w celu przygotowania ich do recyklingu. Na terenie PSZOK jest również ścieżka edukacyjna i plac manewrowy.PSZOK ułatwi mieszkańcom pozbywanie się odpadów problemowych, takich jak zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady gabarytowe, opony samochodowe, odpady niebezpieczne, odpady budowlane itp. Umożliwi pozostawienie poza harmonogramem odbioru innych odpadów selektywnie zbieranych (szkło, tworzywa sztuczne, metale, papier).


PSZOK jest czynny z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy w dniach: wtorki i czwartki w godzinach od 800 do 1500, soboty w godzinach od 800 do 1400.

Źródło: UG Krościenko, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Covidowiec05.06.2021, 11:16
Nie ma kto pogonić tej bandy z Pienin ? Może zamiast przecinać wstęgę hamerski i paluch powinni przejść się na cmentarz i zapalic świeczkę za ofiary ich niekompetencji i magicznego państwa.
centennial_9504.06.2021, 22:20
@ mądry i skromny:
Tak było od czasu Potopu w 17 wieku: "Rzeczpospolita to postaw czerwonego sukna, za które ciągną Szwedzi, Chmielnicki, Hiperborejczykowie, Tatarzy, elektor i kto żyw naokoło. A my z księciem wojewodą powiedzieliśmy sobie, że z tego sukna musi się i nam tyle zostać w ręku, aby na płaszcz wystarczyło; dlatego nie tylko nie przeszkadzamy ciągnąć, ale i sami ciągniemy."
Jeżeli ci tutaj na zdjęciu posłowie, senatorowie, ministrowie, itd. rzeczywiście tak strasznie przyczynili się do sfinalizowania tej inwestycji, choć to przecież idzie z naszych podatków a nie z ich kieszeni, ale jeżeli tak się zasłużyli bardzo, to wręczmy im ordery zasługi, kupmy każdemu z nich posrebrzanego Cadillaca, ale nie pozwólmy im na ostentacyjne niszczenie, poprzez cięcie, wstęgi z barwami narodowymi! Niech ta wstęga będzie ekologicznie błękitna, zielona, albo złota, ale nie biało-czerwona! Za zbezczeszczenie swoich barw narodowych inne kraje podejmują akcje zbrojne, wszczynają działania wojenne celem wymuszenia ich poszanowania na całym świecie. Jak my chcemy sprawić żeby inne nacje szanowały nasze barwy narodowe jeżeli sami nie potrafimy ich uszanować?
mądry i skromny04.06.2021, 16:44
Centennial- masz racje- nie wiem czemu się uparli na te kolory. Ktoś się orientuje czy zawsze tak było, czy to nowa moda...
Nikt04.06.2021, 14:54
Krościenko n/D to nie jest rodzinna miejscowość Anny Paluch. Proszę sobie sprawdzić skąd pochodzi.
Jan04.06.2021, 14:07
To się nazywa inwestycja godna PIS
mija04.06.2021, 11:26
do Mądry i Skromny
masz rację, ale w naszym kraju sukces ma zawsze wielu ojców, tylko klęska jest sierotą.
góral04.06.2021, 09:08
A poseł Paluch to pierwsza do otwierania a ciekawe co zrobiła dla przedsiębiorców w okresie plandemi....
centennial_9504.06.2021, 01:47
Ta wstęga, którą każdorazowo przy byle okazji przecinają VIP-y, ma nasze barwy narodowe! Biało-czerwona flaga Rzeczpospolitej Polski jest chroniona prawnie i nawet ma ustanowione swoje święto państwowe 2 maja każdego roku! Nie wolno jej bezcześcić! Nie powinno się w ten sposób nożyczkami symbolicznie kroić i kawałkować symbolu Ojczyzny, która przecież wielokrotnie cierpiała od rozbiorów, gdy wrogowie właśnie kroili ją pomiędzy siebie. Co to w ogóle jest za zwyczaj tak publicznie i uroczyście niszczyć jeden z najważniejszych symboli polskiej państwowości, którym są nasze barwy narodowe? Zastanówmy się, Polacy, nad wymową tego aktu!
do pamietam03.06.2021, 22:30
bzdury gadasz.... nie bylo pomocy rządowej dla gastronomii i turystyki?? i dla innych ??wystarczy nip i wszystko mozna sprawdzi w internecie!!
pamiętający03.06.2021, 21:00
Po tylu antyludzkich głosowaniach w sejmie, - wszelkie ustawy covidowe bijące w gospodarkę, służbę zdrowia itd - ta pani ma czelność pokazywać się publicznie ??? Zero honoru, wstyd i hańba.
mądry i skromny03.06.2021, 19:35
A tego nie powinien sołtys robić? No może z przewodniczącą KGW.
wiewióra03.06.2021, 18:35
Chyba mają nadzieję że namydlą ludziom oczy po kowidowym lokdałnie.
A Góral nie przebiera, łyka co dają.
Dajcie przykład03.06.2021, 18:13
Śmieci trzeba pozbierać.
pamiętam03.06.2021, 18:11
Na czas lockdownów, kiedy trza było pomagać przedsiębiorcom z branży gastronomicznej i turystycznej to nasi parlamentarzyści się pochowali. A teraz znowu otwarcie sezonu konferencji i przecinania wstęg, to się pokazują. Ludzie faktycznie mają krótką pamięć.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl