08.06.2021, 10:31 | czytano: 9509

Niedzica: 20-latek spadł z wysokiej skały

W długi weekend w powiecie nowotarskim doszło do kilku wypadków. Jednym z najgroźniejszych był wypadek, do którego doszło w Niedzicy.
W rejonie zapory wodnej 20-latek wspólnie ze kolegami wspiął się na wysoką skałę, a podczas schodzenia spadł na ziemię z wysokości około 30 metrów. Mieszkaniec powiatu nowotarskiego z urazem nosa i kręgosłupa, został przewieziony do szpitala. Dokładne okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają policjanci z Posterunku Policji w Łapszach Niżnych.
Nowotarska policja, która podsumowała dziś swoją pracę w długi weekend, informuje, że podczas tych czterech dni na drogach powiatu odnotowano 26 zdarzeń drogowych, w których niegroźnie ranne zostały cztery osoby. Jeden kierujący stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość. Odnotowano kilka zdarzeń z udziałem jednośladów i quadów.

W czwartek w Ochotnicy Dolnej rowerzysta nie zachował należytej odległości między auta i najechał na tył poprzedzającego go volvo. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Rowerzysta został ukarany mandatem karnym.

Wieczorem w Niedzicy kierowca quada najechał na tył samochodu osobowego, po czym odjechał z miejsca zdarzenia razem z kolegą, który także jechał quadem. Mężczyźni podczas jazdy stwarzali zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Policjanci szybko ustalili kierowców. Jeden z nich został ukarany mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia na drodze, natomiast sprawca kolizji nie posiadał uprawnień do kierowania i był pod wpływem alkoholu. Wykonano badanie retrospekcyjne, aby ustalić czy w chwili zdarzenia był pod działaniem alkoholu, gdyż jak twierdził alkohol wypił po powrocie do domu.

W weekend doszło również do kilku zdarzeń z udziałem motocykli. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

oprac. r/ KPP Nowy Targ
Może Cię zainteresować
komentarze
MDC08.06.2021, 13:44
Bawic sie trza umiec...
Wojtek08.06.2021, 10:47
Za młodu ogromnie ważna jest ostrożność,przewidywalność,ale na starość też.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl