09.06.2021, 11:06 | czytano: 6948

Zakopane: Będzie policyjne dochodzenie w sprawie wypadku

Fot. Marcin Szkodziński
Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu czy poruszanie się pojazdem niedopuszczonym do ruchu? M.in. na te pytania ma odpowiedzieć policyjne dochodzenie po wypadku, do którego doszło we wtorek na ul. Nowotarskiej.
Na skutek zderzenia samochodu osobowego z motocyklem typu cross ranny został 17-letni motocyklista. Z połamaną nogą został zabrany do zakopiańskiego szpitala. Policja nie podaje jeszcze przyczyn wypadku oraz nie wskazuje winnego.
- Kierowca motocykla doznał obrażeń powyżej siedmiu dni. Będzie prowadzone dochodzenie aby wyjaśnić przyczyny wypadku - zaznacza asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. - W chwili wypadku kierowcy byli trzeźwi - dodaje policjant wykluczając tym samym alkohol jako powód wypadku.

Policyjne dochodzenie będzie miało na celu wyjaśnienie, czy 19 – letnia kobieta kierująca samochodem osobowym nie ustąpiła pierwszeństwa 17 – latkowi kierującemu motocyklem. Dochodzenie ma wyjaśnić także, czy motocykl cross był dopuszczony do poruszania się po drodze.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Kieł09.06.2021, 18:12
Zet@
A jakiż wpływ na to ta "milicja" ma, że ten motor nawet bez homologacji się tam znalazł ?? Wywieźli go tam laweta ? Czy wypuścili z posterunku? He szpecu? Ja jak dziś takim motorem wyjadę to ani ty ani policja mnie nie złapie i co? Absurd ? Chyba życie i realia
hary09.06.2021, 18:05
@Bąk- dokładnie tak , ale co tu wymagać od milicji . sezon maseczkowy się skończył i nie wiedzą po co są
Ka so09.06.2021, 16:57
Jak dziewczyna miała widzieć czy ten cross jedzie jak nie miał żadnych świateł.Ten chłopak powinen wogule nie jeździć po ulicy jest to nie dozwolone!!!!Dziewczyna jechała poprawnie ale ten pan jechał z zadużą prędkością jakby jeszcze szybciej jechał to by ją zabił ludzie macie mózgi ale tam w nich nic nie ma myślcie No!!!!!!!!! A teraz sobie pomyślcie że nią nikt się nie zajął ma właśnie problem z kręgosłupem.Ludzie on nie powinen jeździć po ulicy crossem!MYŚLCIE
zet09.06.2021, 16:28
absurd goni absurd jeśli pojazd nie jest dopuszczony do ruchu czyli nie posiada homologacji to nie powinien się tam znajdować, może od tego zacząć trzeba droga milicjo
Dorota09.06.2021, 14:20
Ze złamaną nogą i 7 dni w szpitalu! A mąż z trzema złamanymi kręgami kręgosłupa i innymi obrażeniami wypisany do domu po trzech dniach. Pracodawca robił co mógł żeby dłużej niz 7 dni nie leżał, tak to wygląda jak się ma plecy i zamiast do szpitala przywiózł rannego do domu.
Najszczuj09.06.2021, 14:20
Jakby co to ja już drę japę" wolne sądy, wolne sądy!!!
stan09.06.2021, 13:48
Chodzi o to, że to pewnie synuś znanej osoby i trzeba uznać winę kierowcy samochodu. Te crosy które rozjeżdżają drogi i pola to są plagą na Podhalu.
Bąk09.06.2021, 12:55
No z tym dochodzeniem czy motor jest dopuszczony do poruszania się po drodze to trochę przesada...co tu dochodzić? Wklepują sobie Vin motoru i im się pojawi komunikat czy jest zarejestrowany,ubezpieczony i czy ma przegląd.Chyba że pan rzecznik o tym nie wie to niech robi swoje dochodzenie...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl