10.06.2021, 10:34 | czytano: 8230

Nowy Targ: przeniesiono znak, który wprowadzał kierowców w błąd

Tak było jeszcze kilka dni temu. Fot. Czytelnik
Na terenie Nowego Targu nie obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h, choć jeszcze parę dni temu tak sugerował źle zamontowany znak drogowy przy drodze z Lasku na Grel.
Znak sygnalizujący początek obszaru zabudowanego (D-42) w połączeniu ze znakiem informującym o ograniczeniu prędkości do 30 km/h (B-33) informował, że na tym obszarze zabudowanym obowiązuje stałe ograniczenie prędkości do tej właśnie prędkości. O ile na wybranych odcinkach inne znaki nie sygnalizują innych limitów. Ograniczenie to odwołuje dopiero znak sygnalizujący wyjazd z obszaru zabudowanego (D-43), a co za tym idzie, na całym terenie Nowego Targu obowiązuje, podobnie jak w centrum Londynu, ograniczenie prędkości do 30 km/h. Tak było przez kilka dni i dopiero post na Facebooku, zamieszczony przez jednego z mieszkańców, wywołał komentarze i pytania.
Urzędnicy nowotarskiego magistratu przyznają, że to błąd, który zaraz po zauważeniu został poprawiony.

(Stan aktualny. Fot. Robert Miśkowiec)

Kierownik referatu drogownictwa Urzędu Miasta w Nowym Targu Marcin Dziadkowiec tłumaczy, że ograniczenie do 30 km/h na tym odcinku zostało wprowadzone w związku ze złym stanem drogi. Samorząd dogadał się jednak w tej sprawie w firmą Intercor, która buduje nową zakopiankę i to ona zajęła się ubytkami. Nowa DK47 przecina za torami drogę łączącą Grel z Laskiem, która jest wykorzystywana jako droga techniczna dla samochodów z budowy. Znak wprowadzający ograniczenie do 30 km/ został przeniesiony w rejon prowadzonych prac.

Fot. Robert Miśkowiec

wo/r/
Może Cię zainteresować
komentarze
kierowiec10.06.2021, 23:29
Jechałem tamtędy.Znak uwaga biustonosze.Zawiedziony, nie ma...
parafianin10.06.2021, 17:30
proszę z ul Na Równi / Nowy Targ zrobić ruch jednokierunkowy proponuję w stronę ul Szaflarskiej
Osiedlowy10.06.2021, 13:33
Ciekawe kiedy powróci parking przy ul.Sikorskiego za szkołą nr11.Ścieżka rowerowa obok,miasteczko komunikacyjne już ukończone,szkoła blisko,basen blisko,do boru spacerkiem blisko.A samochód zostawić nie ma gdzie.Parkingi obok basenu pozajmowane i klienci parkują pod naszymi blokami.Mieszkańcy tychże osiedli w pewnym czasie nie mają gdzie zaparkować również i ja przekazujący tą sprawę do rozpatrzenia,czy to przez radnych ,czy też samego Burmistrza.Czy klienci tych obiektów nie mogli by parkować na tym parkingu!!!!?.Czy samochody nauki jazdy jeżdżące tam i zajmujące miejsce są tam prawnie!!!?
Nowotarzanka10.06.2021, 12:52
Wielki chaos to jest w Rynku
Trza być deblem żeby przejście było koło przejścia a skręt w szkolna przecinając line ciągła
Mario10.06.2021, 12:18
A tak przy okazji, w którym dokładnie miejscu na tym odcinku zaczyna się Nowy Targ? Bo tak po prawdzie to jadac z miejscowości Trute mijam ów znak o którym dzisaj mowa, wjeżdżam do Miasta ale teoretycznie nadal jestem w Trutem bo na tym odcinku nigdzie nie ma znaku Nowy Targ...
XXX10.06.2021, 12:14
Urzednicy powionni pracowac rzetelnie najwyzszy czas za nasze podatki jak dlugo jeszcze
Wojtek10.06.2021, 11:58
Skrzyżowanie Podtatrzańska / Al. Solidarności stary wyblaknietę znak "zakaz wjazdu"
tylko referendum10.06.2021, 11:26
W tym mieście jeden wielki chaos w każdej dziedzinie. Watycho obudź się. To nie mieszkańcy mają interweniować tylko urzędnicy zacząć myśleć
ja i on10.06.2021, 11:26
Jeszcze niech usuną znak ostrzegawczy skrzyżowanie dróg równorzędnych na ulicy G.Maczka w stronę basenu.Tam jest wyjazd ze strefy zamieszkania.On tam jest nie potrzebny wprowadza w bład wszystkich.bo sie wlacyaja do ruchu.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl