10.06.2021, 19:26 | czytano: 3984

Kościelisko z najlepszym mikroprojektem

Wójt Roman Krupa odbiera nagrodę dla Kościeliska. Fot. Organizatorzy
W nowopowstałym Transgranicznym Centrum Edukacji Euroregionu „Tatry” w Nowym Targu odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu „MikroLider Pogranicza” w kategorii „Najlepsza inwestycja w dziedzinie ochrony dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego”.
Organizatorem konkursu był Związek Euroregion „Tatry”. Wzięły w nim udział podmioty realizujące mikroprojekty w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.
W ramach konkursu nagrodzono instytucje realizujące działania z zakresu ochrony dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego takie jak prace konserwatorskie, renowacja obiektów dziedzictwa kulturowego. W gronie wyróżnionych znalazły się gmina Poronin, miasto Limanowa, Pieniński Park Narodowy, gmina i Miasto Dobczyce oraz gmina Czarny Dunajec.

Główną nagrodę przyznano gminie Kościelisko za mikroprojekt „Szlakiem obiektów sakralnych pogranicza polsko słowackiego, gmina Kościelisko i Miasto Twardoszyn”. Nagrodzony projekt obejmował odrestaurowanie 23 obiektów małej architektury sakralnej - kapliczek, krzyży przydrożnych i drewnianych dzwonnic. Gmina Kościelisko odnowiła 18 obiektów, natomiast 5 obiektów odrestaurowano w partnerskim mieście Twardoszyn. W ramach mikroprojektu wydano również publikację w języku polskim, słowackim i angielskim oraz mapę na temat obiektów dziedzictwa sakralnego pogranicza, które są dostępne w wersji elektronicznej na stronie internetowej gminy: https://www.gminakoscielisko.pl/pl/projekty-unijne/projekt-kapliczki

Nagrody laureatom konkursu wręczył przewodniczący Rady Związku Euroregion „Tatry” Bogusław Waksmundzki oraz dyrektor biura Związku Euroregion „Tatry” Michał Stawarski. Gratulacje laureatom konkursu przekazał Paweł Dziuban - kierownik Delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Nowym Targu. W wydarzeniu uczestniczyła także Karolina Czechowska, reprezentująca biuro poselskie Andrzeja Guta-Mostowego.

Związek Euroregion "Tatry", oprac. r/

 
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Artek11.06.2021, 10:48
Super. Kompleksowy projekt. Ja się zastanawiam jak teraz wyglądają wizyty studyjne w mikroprojektach:)
fred11.06.2021, 06:48
I znów mój komentrz sie nie pokazał jak się prawde napisze.
Tak samo Leper mówił prawde to go usuneli.
fred11.06.2021, 05:52
Najlepszy rozwój w gminie to w Lipnicy .
tylko projektują ale nic nie robią,scalenie niby sie skonczyło ale dróg gmina dojazdowych nie robi do kazdej działki.
A Wójt beznadziejny.HEJ.
roztropek10.06.2021, 20:30
Jak się chce to się da. Brawo.
Zokopion10.06.2021, 19:48
Brawo dla wójtów z Kościeliska i Czarnego Dunajec. Chlopy dajecie radę w tych wymagających czasach. Nigdzie rozwój gminy nie idzie jak u Was w gminach. Tak dalej!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl