11.06.2021, 12:29 | czytano: 4700

Strefa płatnego parkowania obejmie kolejne ulice w centrum Miasta

zdj. Podhale24
NOWY TARG. Ulice Kościelna, Sokoła i Długa będą objęte strefą płatnego pakowania. O takie rozwiązanie wnioskowali zarówno mieszkańcy, jak i radni miejscy.
Decyzja przeciąga się w czasie, co sprowokowało pytanie radnego Szymona Fatli o powód pomijania tych ulic przy przygotowaniach magistratu do objęcia spp kolejnych rejonów - przykładowo al. Tysiąclecia.
Urząd Miasta odpowiada, że "zostanie przedstawiony do zaopiniowania projekt uchwały w sprawie rozszerzenia o kolejne ulice strefy płatnego parkowania." Przygotowywany projekt uchwały obejmować będzie m. in. ulice - Kościelną, Sokoła, Długą, a także al. Tysiąclecia.

Burmistrz Grzegorz Watycha tłumaczy, iż do wprowadzenia opłat na ulicach, które jeszcze nie są objęte strefą - "niezbędne jest przygotowanie, zaopiniowanie i zatwierdzenie projektów organizacji ruchu dla każdej ulicy. Następnie należy je wprowadzić w terenie, co wiąże się z zakupem i montażem odpowiedniej ilości znaków drogowych, wykonywaniem oznakowania poziomego, zamówieniem i zamontowaniem parkomatów oraz zapewnieniem obsługi strefy w szczególności w zakresie przeprowadzania kontroli".

- Na bieżąco składane są też kolejne wnioski w tym zakresie, miedzy innymi dotyczące zwolnień z opłat oraz uwagi nadzoru prawnego dotyczące obsługi i opłat dodatkowych. Wszystkie te elementy powodują wydłużenie prac związanych z rozszerzeniem Strefy Płatnego Parkowania - podsumowuje wyjaśnienia burmistrz.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
mieszkaniec12.06.2021, 20:53
...może w końcu ktoś usunie czarne Audi z ul. Sokoła, które stoi nie ruszane na tej ulicy od trzech lat
Olo12.06.2021, 18:21
Proponuję płatne wejścia do Urzędu Miasta. Np. 1 zł. za minutę pobytu w urzędzie w tym darmowa kawa dla petentów z abonamentem.
Ciekawy11.06.2021, 20:59
Jezeli strefa obejmie aleje to gdzie pozostawia swoje auta ludzie mieszkający na blokach??? Przecież przy bloku jest parking na max 15 aut a mieszkań 45 w każdym...
Stanisław11.06.2021, 15:19
Mnie i moim sąsiadom pasuje taka spp pod domem , będzie cisza i spokoj nareszcie . Oby cale miasto było spp. Komunikacja miejska dożyje.
qwerty11.06.2021, 15:12
Jak kogoś nie stać na 1 zł opłaty parkingowej to niech chodzi na nogach . Całe centrum powino podlegać pod SPP . Ja już mam dość tego że przed moim domem stoją zaparkowane samochody przez cały dzień a klient do mojego sklepu nie ma gdzie zaparkować , miałem przypadek że ktoś zostawił samochów na 2 tygodnie bo darmowy parking a on na wakacjach . Darmowy parking jest na byłej targowicy na Berekach .
Rychu11.06.2021, 14:29
Prroponuje zrobic platne parkowanie na kazdej ulicy Nowego targu a jak beda dudtki na premie dla burmistrza i zastepcow no i jeszcze dla sowich.
Hulaj duszo .
normal11.06.2021, 14:26
Proponuję iść za ciosem i wprowadzić:
1 płatne ścieżki rowerowe
2. płatny dostęp do Dunajca
3. płatne wejście w strefę rynku
4 płatne wejście do parku
5 płatne oddychanie nowotarskim smogiem
6 płatne szlaki w Gorcach - wszystkie
7 itd, itd, itd
normal11.06.2021, 14:23
@888 i @buldożer - jestem nowotarżaninem z dziada pradziada i mam prywatny dom z podwórkiem ale centrum /.../ omijam szerokim łukiem.
Problem z parkowaniem polega na tym że praktycznie wszyscy mieszkańcy sami sobie go stwarzają - mało kto wjeżdża na swoje podwórko samochodem bo mu się nie chce bramy otworzyć tylko stawia przed domem - poprzez płatne miejsca parkowania tego nie zmienicie a tylko odstraszycie turystów a nawet mieszkańców od całego "rynkowego biznesu". Jóź mało kto się tam kręci - chyba tylko na lody bo przy galeriach handlowych można postawić samochód za darmo i zrobić zakupy.
Góralska chciwość i pazerność była i będzie nic tego nie zmieni a ceny parkingów chyba najwyższe w Polsce.
Nie tylko nowy targ ale całe Podhale staje się jednym wielkim centrum parkingowym i to obecnie chyba największy biznes na Podhalu.
fda11.06.2021, 14:20
o tak błagam wprowadzcie strefę płatnego parkowania na blokach posamo stare śmietnisko!!! a jak już iść za ciosem to i cały nt w strefie będzie super a ile kasy w kasie miasta!!!
jolasia11.06.2021, 13:57
Jeszcze zróbcie ul. Kolejową, będzie miło z waszej strony. Dlaczego do tej pory mieszkańcy Nowego Targu nie mają darmowego parkowania w mieście? Powinni zrobić m.in. Kartę Miejską, a nie zajmować się niepotrzebnymi rzeczami. Pomyślcie.... a potem róbcie
gaździna-miastowa11.06.2021, 13:18
Nowy Targ powinien zmienić nazwę na np Parking?
Proszę o tym pomyśleć na najbliższych posiadach rajców miejskich.
Gdzie nie spojrzeć ,tam parkomat.
Jakoś nie chce się wierzyć, aby mieszkańcy zabiegali o parkingi płatne przed własnym oknem, smród benzyny, warkot silnika. Każde wolne miejsce w tym mieście, ulice, nawet wąskie zamienia się w parkingi. A gdzie to umiłowanie zieleni i przyrody? A gdzie danie możliwości ruchu dla ciągle siedzących i wożących się? Dbamy o kondycję fizyczną mieszkańców i ich zdrowie nieco na odwrót?
Dobre myślenie jakiegoś ćwoka z lenistwa podchwycone przez resztę władnych. Popatrzcie państwo na siebie w odbiciu lustra: pogarbieni, ledwo ciągnący nogi za sobą, kaszlący, przepaleni dymem,...ludzkie karykatury. Życie umknęło, młodość i gibkość też. A co pozostało?
buldożer11.06.2021, 13:12
@normal masz rację, nie warto robić spp, lepiej żeby Nowy Targ opierał swoją strategię marketingową na darmowym parkowaniu i w ogóle wszystkim za darmo - to jest sprawdzona droga do rozwoju :)
88811.06.2021, 12:57
@normal
Jak cię nie stać to nie wjezdzaj do miasta,a jak nie chcesz w korku stać to są drogi alternatywne.Troche pomyślunku....Tokiem twojego myślenia to u Ciebie na podwórku zrobimy bezplatny parking,tak żebyś nawet z domu nie wyszedł.No chyba że jesteś chowu klatkowego z bloków.
qwerty11.06.2021, 12:49
a Ogrodowa kiedy ? tam też jest masakra z parkowaniem . Jak oddadzą jeszcze ten duzy budynek mieszkaniowo usługowy na Orkana to będzie dramat z miejscami parkingowymi .
normal11.06.2021, 12:39
Tak jest - wszystko zróbcie płatne (nawet wstęp do tego skansenu) i szybko zróbcie obwodnice nowego targu żeby to miasto omijać dalekim łukiem.
Popijoj popijoj nowytorzek mijoj, nowytorzek minies nie bój sie nie zginies - święto prowda
Ciekawe czym chcecie przyciągać turystów - lodami ????
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl