11.06.2021, 17:35 | czytano: 3077

Schronisko i schrony na Lubaniu - podpisanie listu intencyjnego ws. zagospodarowania terenów górskich

arch. Podhale24
Uroczyste podpisanie listu intencyjnego dot. wspólnych działań związanych z kompleksowym zagospodarowaniem turystycznym obszarów górskich, połączone z prezentacją koncepcji modelowego schronu turystycznego zaplanowano na poniedziałek 14 czerwca.
Dokument podpiszą: wiceminister Andrzej Gut-Mostowy - sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw promocji polskiej marki, marszałek Witold Kozłowski (na zdjęciu), wicemarszałek Tomasz Urynowicz, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie Jan Kosiorowski, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej Grzegorz Biedroń i Prezes Zarządu Głównego PTTK Jerzy Kapłon.
- Wielostronna współpraca ułatwi realizację przedsięwzięć, na których skorzystają miłośnicy górskich wędrówek: budowy schroniska na Lubaniu oraz wyposażenia szlaków pieszych w schrony turystyczne, zapewniające bezpieczeństwo w razie nagłego pogorszenia pogody lub innych zdarzeń losowych - podkreśla marszałek Kozłowski.

Przeszkodą były trudności w transportowaniu materiałów budowlanych. Po ustaleniach poczynionych z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym ten problem udało się rozwiązać. Gmina Ochotnica Dolna nie dołoży do inwestycji ani złotówki, ponieważ schronisko w całości zostanie sfinansowane przez PTTK i Urząd Marszałkowski.

opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Rosocha13.06.2021, 19:14
Zamiast gadać, musimy się postawić! Obecny układ pozwala robić na terenach Polski co się chce. LP to niewolnik układu. Wstyd, schrony na docinku 4km o d stacji narciarskiej. Jaja (przepraszam za słownictwo) sobie ktoś z Nas robi. Tam są połacie gatunku chronionego - śnieżyczki przebiśnieg. Proszę o akcję społeczną dla Lubania, dla natury!
ocenka z Krakowa13.06.2021, 09:51
Schronisko będzie na terenie gminy Krościenko n/D
czemu Ochotnica ma dokładać
ela12.06.2021, 08:53
Lubań to nie góra tylko pagórek dla leniwych. Zrobić drogi asfaltowe i parkingi. Prawie całe Gorce to tereny prywatne, niech sobie budują domy, restauracje, pensjonaty. Ludzie to zwierzęta stadne i lubią tłumy, skupiska i korki, boją się odosobnienia. Rozdeptane, rozjeżdżone szlaki przynajmniej niech będą ucywilizowane.
bodzia12.06.2021, 06:34
Już sama budowa schroniska i poszerzenie dróg dojazdowych to ogromna ingerencja w tamtejszą przyrodę. Zostawcie Lubań w spokoju !!!
Walu11.06.2021, 22:29
Bawarą tam wyjadę? No i kebsik z piwerkiem też będzie k.... 1,2,3 gdzie kupić u góry?
Anka11.06.2021, 20:10
Idiotyczny pomysł. Postawcie tam jeszcze stacje paliw dla crossowców, punkt ładowania pseudo ekologicznych pojazdów, bufet dla nagle potrzebujących itd...
Osiol11.06.2021, 18:12
Czyżby kolejne domki jak na rynku w NT modelowe czyli.....
88811.06.2021, 17:55
Apropo Lubania to pasowało by te śmieci w workach zakopane przy szlaku w stronę Kluszkowiec wywieźć,bo w jesieni i wczesną wiosną wszystko widać jak studenci nieudolnie pozakopywali przez te wszystkie lata....Bo śmie wątpić żeby komuś ze wsi chciało się tyle worków na szczyt Lubania wywozić...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl