12.06.2021, 14:09 | czytano: 6777

Plenerowa akcja szczepień na Krupówkach (zdjęcia)

UM Zakopane
ZAKOPANE. Na Krupówkach powstało namiotowe miasteczko, w którym można zaszczepić się przeciwko COVID‑19 jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson. Akcji towarzyszy wiele atrakcji od spotkań z folklorem i ścianki wspinaczkowej po prezentację sprzętu przez służby mundurowe.
Punkt plenerowy został uruchomiony w ramach akcji szczepień w województwie małopolskim „Szczepimy się od Giewontu po Pustynię Błędowską” zorganizowanej przez Wojewodę Małopolskiego oraz jednostki samorządu terytorialnego jednocześnie w miastach Zakopane, Szczawnica, Krynica-Zdrój i w gminie Klucze.
Szczepienia są wykonywane równolegle przez dwa zespoły medyczne ze Szpitala Powiatowego im. dr. Tytusa Chałubińskiego. Do ich dyspozycji na dwa dni zostało przeznaczone 2.000 szczepionek.

Działanie punktu w imieniu wszystkich organizatorów zainaugurowała zastępca burmistrza Miasta Zakopane Agnieszka Nowak-Gąsienica oraz starosta tatrzański Piotr Bąk.

- Zakopane jest jedną z najpopularniejszych miejscowości turystycznych i z tego względu możliwość powrotu do normalności i zapewnienia wszystkim bezpieczeństwa jest dla nas bardzo ważna. Osoby, które się szczepią i przestrzegają wszelkich rygorów, dają taką właśnie szansę – na powrót do normalności w naszym mieście, dają możliwość funkcjonowania całej branży turystycznej – hoteli, restauracji, różnych usług. Nasze miasto może powrócić do organizowania festiwali, koncertów, wystaw, spotkań. Bardzo nam tego brakowało w czasie epidemii. Teraz cieszymy się, że znów możemy dla Państwa działać i zapraszać do Zakopanego na różne wydarzenia kulturalne i sportowe - mówi Agnieszka Nowak-Gąsienica. - Gorąco zachęcam do zaszczepienia się w ten weekend w Zakopanem. Zróbmy to dla naszego wspólnego dobra. Spodziewamy się w Zakopanem wielu gości. Liczymy, że skorzystają oni z możliwości szczepienia. Gorąco zapraszamy także mieszkańców, którzy bez wcześniejszej rejestracji w łatwo dostępnym miejscu w centrum miasta będą mogli otrzymać szczepionkę - dodaje.

Plenerowy punkt szczepień będzie działał w sobotę oraz niedzielę, 12 i 13 czerwca, w godzinach 10:00 – 18:00 lub do ostatniej szczepionki na ulicy Krupówki obok poczty.
Przy okazji szczepienia UM zachęca do odwiedzenia stoisk i atrakcji przygotowanych m.in. przez:
- Centrum Informacji Turystycznej,
- Komendę Powiatową Policji w Zakopanem,
- Komendę Powiatową Straży Pożarnej w Zakopanem,
- 16 Batalion Powietrznodesantowy im. gen. bryg. Mariana Zdrzałki,
- Wojskową Komendę Uzupełnień w Nowym Targu,
- Straż Graniczną,
- Nadleśnictwo Nowy Targ,
- Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Zakopanem.

źródło: UM Zakopane, rs/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Smok13.06.2021, 13:32
Zbooj, nie było by tyle tyk klepsydr gdyby:

1.Górale jedli jedzenie, a nie paszę z maketów zagranicznych
2.Mieli jakiekolwiek pojęcie o naturalnych metodach leczenia jak przodkowie mieli
3.Mieli oleju w głowie na tyle, co by omijać biznesmenów łamane na morderców w białych kitlach.

No i w ogóle to miło by było jakbyś całe te głupoty odszczekał, bo właśnie tacy "znawcy", co nie mają zielonego pojęcia, pchają innych pod mur. Dosłownie. Ja z twojej wypowiedzi już widzę, że nie przeczytałeś do dzisiaj żadnej z ulotek preparatów, a są tam smaczki takie jak np. "Jedna dawka (0,5 ml) zawiera:
Adenowirus szympansi z sekwencją kodującą glikoproteinę S (ang. Spike) wirusa SARS-CoV-2
ChAdOx1-S
*
, nie mniej niż 2,5 x 108
jednostek zakaźnych
*Wytworzony w genetycznie zmodyfikowanych, ludzkich embrionalnych komórkach nerki (HEK)
293, z wykorzystaniem technologii rekombincji DNA"

Zdrowy rozsądek nakazuje unikać: jeśli coś jest podejrzane, nie jest bezpieczne, nie jest wytestowane, JEST ZA DARMO, jest oferowane przez NACISK, są kontrowersje, umierają od tego ludzie.
POLACY ROZLICZĄ RZĄDZĄCYCH !!!13.06.2021, 11:23
Kolejny ruch Banasia. NIK bierze się za "dodatki covidowe"JEST NAS CORAZ WIĘCEJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)
MYŚL 13.06.2021, 11:11
@Zbooj
Czy mówisz o tej 'ODRZE', w której w mediach wywołano panikę wręcz epidemii ;) a po sprawdzeniu jak jest w rzeczywistości okazało się, że 2 osoby z jednej rodziny miały odrę ;)
TELEWIZJA ZROBIŁA TO CO ROBI TARAZ !!! - CZYLI STRASZY I Z IGŁY ROBI WIDŁY
:)13.06.2021, 10:53
Żaden wirus, nie mutuje tak szybko, jak mózgi profesorów zainfekowane dotacjami PFIZERA
Myślenie nie boli13.06.2021, 10:35
W sklepie wybierają zdrową żywność żeby nie było GMO a tu dobrowolnie szczepią się sztuczną szczepionką która zmienia DNA.
Myśliwy13.06.2021, 10:26
Czy ktoś z WAS, zastanawiał się, dlaczego do Afryki idą cały czas "WIELKIE TABUNY SZCZEPIONEK" z różnych Fundacji, między innymi FUNDACJI BILA GATESA ?!?!
Dlaczego do Afryki nie płynie w takiej ilości JEDZENIE ?! Przecież tam ludzie z głodu umierają !!

Ja będąc biednym, głodującym "AFRYKAŃCZYKIEM" oczekiwałbym, że nakarmią moją rodzinę !!! Po co szczepionka "AFRYKAŃCZYKOWI " dziś, skoro za kilka dni z głodu umrze ?!?! Czy ktoś się nad tym zastanawiał ?!?!
Zbooj13.06.2021, 07:38
I brawo. Kto CHCE ten idzie i nie musi rezygnować z urlopu, wolnego.

Jak zwykle sami specjaliści i doktorzy na forum - jak tacy jesteście pewni swego to idźcie do przychodni i dyskutujcie z lekarzem a nie z naiwnymi. Trzeba przedewszystkim wiedzieć o czym się dyskutuje a nie klepać jakieś plotki, skojarzenia itp. - znasz dokładny skład szczepionki? Zasady działania? Nie to, to nie prowokój i nie histeryzuj.

Był ostatnimi czasy boom i akcja nieszczepienia dzieci - i jak się skończyło? Coraz częstsze przypadki odry, świnki, śmiertelność małych dzieci. I już znikł temat, większość szczepią nie gadają plotek.

Także ja nie odradzam ani nie zalecam na siłę, ale od tego masz lekarza, farmaceutów żeby ich się poradzić w kwestii zdrowia a nie specjalistów z forów, znajomych - bo szczerze to g*** wiedzą o medycynie.

Gdyby tu na Podhalu wszyscy tak znali się na zdrowiu to na klepsydrach by nie było ludzi przed 40-60tką.
Odszczep się13.06.2021, 00:00
Zaszczep się Jeden już padł na boisku.
Smok12.06.2021, 22:44
Jak tylko zobaczyłem miniaturkę tego ramienia i te ręce w lateksach to od razu dostałem odruchu wymiotnego i skojarzyło mi się ze zdjęciami z obozowych laboratoriów ://
Optymista12.06.2021, 21:02
A czy tych jeleni to dużo znaleźli ???????
A może by tak wołać; ludzie, ludzie darmocha i do tego jeszcze takie atrakcje.
Najpierw szczepili wszystkich zastraszonych propagandą świrusową, później wyjeżdzających na wczasy, obecnie zaczynają szczepić na tzw. marchewkę, następnie będzie przymus społeczny a ci co są niereformowalni będą zmuszani pod naciskiem
ciekawy12.06.2021, 18:08
@Zaszczep się
Skoro jesteś takim propagatorem szczepień, to uświadom tych, co nie chcą się szczepić, w czym te szczepionki pomagają i przed czym chronią. Przedstaw merytoryczne ARGUMENTY, może uda Ci się kogoś do szczepienia namówić.
pamiętający12.06.2021, 18:00
@Partyzant
To ile razy przyjąłeś już tą drugą dawkę, bo po raz kolejny w odstępach kilkudniowych wklejasz te "rewelacje"
Stasiu12.06.2021, 17:23
do nowotarzanin Może najpierw poszedł byś do szkoły nauczyć się pisać po polsku, a później błyskaj swoją mądrością ????
fred12.06.2021, 16:38
Ale wsciskają obywatelom choroby a szczepionka nie pomaga nic to jest biznes.
Zaszczep się12.06.2021, 16:31
Poczekamy do września jak ja sobie będę popijał piwko w barze. A anty-wszystko będą siedzieć na lockdownie . Widać kto się wypowiada bo za moich czasów jak nie były wykonane szczepienia obowiązkowe ( osoby bez szczepień tylko za zgodą komisji lekarskiej że względu na przeciwwskazania ) nie miały nawet prawa wejść do szkoły . Teraz to tylko teorie spiskowe a na jesieni płacz bo zaś pozamykają .
Szczerze zygac się chce , nie chcesz się szczepić to twój problem , tylko żeby się nie okazało że później będziecie płakać bo was nigdzie nie wpuszcza . A wtedy może zaszczepieni zaczną żyć jak dawniej
nowotarzanin12.06.2021, 16:18
Brawo !!!!! <3

sieorty ta sa te ktore nie chca sie szczepic osle !!!
zapraszam do szpitala w czasie pandemii na oddzial covidowy
obserwator :)12.06.2021, 15:56
Czy te instytucje państwowe czerpią profity z nagonki do eksperymentu?!?!?!
Osiol12.06.2021, 15:15
Co za czasy że na polskich sierotach testuje się ujemne skutki nikt w Europie swoich sierot na testy nie przeznaczył tylko zarządzający polską rzymianie a gdzie w tym wszystkim te autorytety kościelne pochylają się nad wdowim groszem ale nad sierotami już nie
Partyzant12.06.2021, 14:23
Ja tam się zaszczepie i będę sobie w spokoju, w kawiarni, z paszportem covidowym popijał bezlaktozowe Caffe, patrzył sobie i śmiał się na mój dusiu z tych wszystkich foliarzy antyszczepionkowych i plaskoziemców, którzy będą siedzieć sobie na kwarantannach i walczyć z Billem Gatesem, żeby ich nie śledził :P. Ludzie, znam takiego jednego, który spamuje informacjami o szdoliwosci szczepionek, a nawet gimnazjum nie skończył. On nawet nie wie w jakim kraju żyje i jakim ustroju, a wypowiada się na tematy medyczne. Zabawne to jest. Pozdrawiam jutro mam druga dawkę i powiem wam taka stara góralska przyśpiewkę: Sebix dla Julki już niesie z Pfifizerem ampułki!
Pozdrawiam, szczepcie się
Mieszkaniec12.06.2021, 14:12
A w Nowym targu Jezus na lodowisku , i zamiast szczepienia bedzie rozsienie ,
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl