13.06.2021, 15:56 | czytano: 3612

"By mieszkańcy oraz turyści mogli czuć się bezpiecznie". Akcja szczepień w Szczawnicy (zdjęcia)

pieniny24
Do weekendowej akcji szczepień masowych ph. "Szczepmy się od Giewontu po Pustynię Błędowską", zorganizowanej przez wojewodę Łukasza Kmitę przyłączyła się również Szczawnica. Szczepienia odbywają się w miasteczku namiotowym położonym obok kolejki linowej na Palenicę.
Od wczesnych godzin porannych przed punktem szczepień ustawiała się kolejka chętnych na zaszczepienie jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson. Szpital Powiatowy w Nowym Targu, którego pracownicy wykonują szczepienia podaje, że wczoraj i dzisiaj do godziny12:00 z tej możliwości skorzystało około 400 osób - zarówno mieszkańców uzdrowiska, jak i turystów.
Akcji szczepień towarzyszą również liczne atrakcje. Na promenadzie nad Grajcarkiem swoje stoiska rozłożyli: Straż Graniczna, Państwowa Powiatowa Straż Pożarna w Nowym Targu, Państwowa Inspekcja Sanitarna w Nowym Targu, Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Nowym Targu, 16 Batalion Powietrznodesantowy im. gen.bryg. Mariana Zdrzałki, Powiatowa Komenda Policji w Nowym Targu, Nadleśnictwo Krościenko oraz Wojskowa Komenda Uzupełnień w Nowym Targu.

W niedzielne popołudnie do Szczawnicy przyjechał wojewoda Łukasz Kmita. W briefingu prasowym wzięli udział: senator Wiktor Durlak, Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica Grzegorz Niezgoda oraz przedstawiciele służb, odpowiedzialnych za akcję szczepień. Twarzą weekendu szczepień była medalistka Mistrzostw Świata i olimpijka w kajakarstwie górskim - Maria Ćwiertniewicz. Wojewoda małopolski przedstawił program wsparcia dla Gmin Górskich, na który rząd przeznaczył trzysta milionów złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, wyraził również radość z powodzenia weekendowej akcji szczepień oraz nadzieje na szybki powrót do normalności. Burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda podkreślił olbrzymie znaczenie akcji szczepień dla miejscowości turystycznej, jaką jest Szczawnica. - Przez tę akcję dokładamy wszelkich starań, aby mieszkańcy oraz wypoczywający u nas turyści mogli czuć się bezpiecznie - mówił burmistrz.

wb/ zdj. pieniny24
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Osiol15.06.2021, 11:55
Do x x a bądź grzeczny ładnie się uśmiechaj nadstawiaj drugi policzek i spisuj długa listę działań rządu klaskaj na nowe podatki.......to ma być wrzenie bez kultury i układności wielki protest i zjednoczenie bo inaczej pojedynczo to ich służby.........
x_x14.06.2021, 18:54
@Osiol, weź czlowieku na wstrzymanie. Po co obrażasz ludzi, których nie znasz i bzdury wypisujesz? Też jestem przeciwny szczepieniom, ale rozumiem tych, co chca się zaszczepić. Oni po prostu mają inne źródła informacji, czym innym się kierują. Tak naprawdę jednak każdy z nas jest podobny - każdemu zależy na zdrowiu. Tylko jeden uważa, że to zdrowie mu zapewni szczepienie, a drugi uważa, że nieszczepienie. A rządzący właśnie tego chcą - antagonizmu społeczeństwa. Dziel i rządź, zasada stara jak świat. Jak nie polityką nas próbują skłócać, to prowokując np. protesty nauczycieli, albo teraz z kolei kwestią koronawirusa i szczepionek. Trzeba się trzymać na wodzy, żeby nie być kolejną ofiarą manipulacji i nie żreć się z innymi ludźmi o coś, co tak naprawdę wywołali rzadzący. Jak będziemy się żreć i wyzywać, obrażać itp, to jedynie tracimy energię społeczną i przekierowujemy uwagę z machlojek rządzących, zamiast to mieć na uwadze. A o to im właśnie chodzi, na tym między innymi polega manipulacja władzy narodem.
luke14.06.2021, 10:06
Nigdzie wcześniej nie ogłosili, że przenoszą jarmark z Miasta do wsi i to w weekend. Kolejny pic na wodę za nasze pieniądze. Nie ma kasy na pomoc firmom które przez nieudaczną politykę popadły w tarapaty, ale kasa na "kukiełki" dla gawiedzi zawsze się znajdzie....A przy okazji można wykończyć kilkuset obywateli tego kraju zgodnie z odgórnym planem the billa
fan politycznej propagandy14.06.2021, 07:44
hahahahahahaahahahhahhahahahahaahahahaha!!!!!!!!!
Optymista13.06.2021, 19:54
I znowu podatnik zapłaci za ściemę
Osiol13.06.2021, 18:26
Do obserwator piszesz do egoistów którzy nie myślą dalej niż miesiąc inic nie mają do stracenia bo i brak im sukcesów i zadowolenia z życia poświęcają swoją genetykę i sami się eliminują a jeśli nie będą mieli zdrowego potomstwa to pozostaną suchą gałęzią ewolucji niech więc majstrują sobie przy dna to dzisiaj jest ich pięć minut w historii świata bez zdrowego potomstwa są nikim nie pozostawiają po sobie nic ale oni zaszczepia swoje potomstwo i cała ewolucja psu w d.......
Rychu13.06.2021, 17:47
Obserwator;)@
Nie będę poruszał merytoryczności twojego posta bo każdy może pisać co mu leży na duszy. Jeżeli jednak podajesz jakieś dane to podawaj je prawdziwie. Według agencji" Our World on Data "na dzień 12 czerwca bieżącego roku łącznie zaszczepionych w UE jest 23,6% populacji. Najwięcej na Malcie,Cyprze i Węgrzech, najmniejszy odsetek zaszczepionych znajdziemy w Bułgarii, Finlandii czy Chorwacji. Polska plasuje się mniej więcej po środku stawki obok Niemiec czy Dani z ponad 25procentowym wskaźnikiem zaszczepionych. To już co czwarty obywatel tego kraju, a przypomnieć należy , że nie wszyscy na obecną chwilę się szczepić mogą, w tym dzieci. Ani to chwalić , ani ganić. Każdego indywidualna sprawa
fred13.06.2021, 16:36
Juz nie wiedzą jak maja szczepic obywateli,proponują nagrody i jeszcze nie wiadomo co wymysla.
obserwator :)13.06.2021, 16:09
Czy ktoś z WAS, zastanawiał się, dlaczego do Afryki idą cały czas "WIELKIE TABUNY SZCZEPIONEK" z różnych Fundacji, między innymi FUNDACJI BILA GATESA ?!?!
Dlaczego do Afryki nie płynie w takiej ilości JEDZENIE ?! Przecież tam ludzie z głodu umierają !!

Ja będąc biednym, głodującym "AFRYKAŃCZYKIEM" oczekiwałbym, że nakarmią moją rodzinę !!! Po co szczepionka "AFRYKAŃCZYKOWI " dziś, skoro za kilka dni z głodu umrze ?!?! Czy ktoś się nad tym zastanawiał ?!?!
Do tej pory zaszczepiło się w całej Europie 9% - to chyba o czymś świadczy.
Ministerstwo przyznało się, że nie prowadziło żadnych badań w Polsce nad tymi szczepionkami -pomyśl - może wiedzą, jak wypadły by te badania?! Może politycy i ludzie u władzy znają efekt działania tego eksperymentu?!

Skoro są leki na tego świrusa, np. "AMANTADYNA" którą rząd wycofał, bo leczyły ludzi..... a przecież rząd miał inny cel. W obozach koncentracyjnych też robiono zastrzyki ludziom, wcześniej nawet ich nakarmiono, potraktowano dobrze, żeby chwile później żywcem operować i skremować - sytuacja może nie identyczna, ale dająca do myślenia, dla każdego myślącego człowieka.

Skąd to parcie na szkło !!!
Przecież ci zaszczepieni nie mają gwarancji, że nie zachorują na tego świrusa po zaszczepieniu, wręcz przeciwnie, będą nawet jego nosicielami. To w tych zaszczepionych ten ŚWIRUS BĘDZIE MUTOWAŁ !!!
PRAWDA JEST TAKA, ŻE TO OSOBY ZASZCZEPIONE BĘDĄ ZAGROŻENIEM DLA RESZTY

Całe szczęście powstało w zeszłym tygodniu Stowarzyszenie Niezależnych Lekarzy, które będzie weryfikowało i pomagało ludziom !!!
-----
KOCHANI POLACY !!!
ZGŁASZAJCIE WSZYSTKIE NOP-Y (NIEPOŻĄDANE ODCZYNY POSZCZEPIENNE) lekarzom a oni muszą zgłosić do sanepidu !!!!!

STOWARZYSZENIE WAM POMOŻE !!!!!!
-----
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl