19.06.2021, 07:06 | czytano: 5628

Nowy węzeł drogowy na zakopiance

Materiały prasowe
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na rozbudowę węzła Pcim na zakopiance z Przedsiębiorstwem Drogowo-Mostowym "LIMDROG". Koszt prac wyniesie 2 798 250 zł.
W ramach inwestycji czterowlotowe skrzyżowanie łącznic węzła drogowego Pcim S7 z drogami gminnymi i czterowlotowe skrzyżowanie (starodroża DK7) z drogami gminnymi przebudowane zostaną na rondo sześciowlotowe z jezdnią wokół ronda. Jezdnia będzie miała 6 m szerokości. Dodatkowo wykonane zostanie odwodnienie terenu wraz z przebudową przepustów i oświetlenia ulicznego. Powstanie także oświetlenie tarczy ronda.
Aktualnie w rejonie łącznic węzła drogowego z drogami gminnymi i starodrożem DK7 tworzą się zatory drogowe. Powodują je zlokalizowane blisko siebie skrzyżowania, na których kumuluje się ruch. Odległość pomiędzy skrzyżowaniami wynosi około 25 m. Wybudowanie ronda poprawi płynność ruchu w tym miejscu oraz bezpieczeństwo jego uczestników, zarówno kierowców jak i pieszych.

Zadanie ma być zrealizowane w ciągu 8 miesięcy od dnia podpisania umowy. Do czasu realizacji prac nie będzie wliczany okres zimowy (od 15 grudnia do 15 marca).

Źródło: GDDKiA, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
szofer19.06.2021, 13:49
Tylko nie ,,zerżnijcie,, planów z ronda w Krościenku.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl