01.07.2021, 20:07 | czytano: 3957

Chodnik potrzebny od zaraz

Radni powiatowi Adam Gracz i Bartosz Leksander przekonują, że trzeba wybudować chodnik z Jordanowa w kierunku Wysokiej.
Interpelację w tej sprawie złożyli na ostatniej sesji Rady Powiatu Nowotarskiego. Podkreślają w niej, że to teren, w którym jest coraz więcej domów, a w weekendy panuje tu bardzo duży ruch samochodowy, bo część turystów wracających z Zakopanego omija tędy zakopiankę. Jak podkreślali, gmina Spytkowice jest skłonna współfinansować tę inwestycję.
Starosta Krzysztof Faber studzi jednak oczekiwania. Na sesji tłumaczył, że od dawna rozmawia w tej sprawie z władzami gminy. Inwestycja jest realna, ale jedynie przy sporym zaangażowaniu finansowym ze strony lokalnego samorządu. Przypominał, że w ostatnim czasie powiat sporo inwestował w Spytkowicach. Nie tak dawno zakończyła się budowa chodnika w kierunku Skawy. - Nie damy rady zrobić wszystkiego na raz. Mamy jeszcze inne wydatki. Wiemy jednak o tym i rozmawiamy - dodał.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Ziomek02.07.2021, 13:07
Chodnik potrzebny strach chodzić tą drogą powiatową a wysłac dziecko to trzeba nie lada odwagi sam widziałem jak dziewczynka na widok pędzących samochodów wolała wejśc do rowu ale czy tak powinien wyglądać ruch pieszych w 21 wieku
M02.07.2021, 12:03
A w Lasku to kiedy doczekamy się chodnika? wąska droga ruch coraz większy, bo wszyscy omijają zakopiankę.....
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl