05.07.2021, 17:30 | czytano: 13454

Wszyscy byli pijani

Zakopiańscy policjanci zatrzymali na Olszy troje nietrzeźwych kierowców, którzy kompletnie pijani usiłowali jechać jednym samochodem. Badanie alkomatem wykazało u nich kolejno 3,5, 3,8 oraz 2,8 promila alkoholu.
W piątek wieczorem na zakopiańskiej Olczy policjanci zostali wezwani na interwencję. Na drodze, nagle, bez powodu zatrzymało się osobowe audi tamując ruch dla innych kierowców. Jak relacjonowali świadkowie, z samochodu wysiadł kierowca i pasażerka, po czym zamienili się miejscami. Jednak auto daleko nie odjechało. Po przebyciu kilkuset metrów kobieta znów zatrzymała auto na środku drogi i ustąpiła miejsca najmłodszemu kierowcy, który nawracając na jezdni spowodował kolizję. - Policjanci dokonując kontroli stanu trzeźwości ustalili, że pierwszy kierowca, 39-latek z powiatu tatrzańskiego kierował mając w organizmie 3,5 promila alkoholu. Jego prawo jazdy zostało zatrzymane - relacjonuje asp. szt. Roman Wieczorek z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. - 36-letnia kobieta, również z powiatu tatrzańskiego, kierowała mając w organizmie 3,8 promila alkoholu, lecz już wcześniej za to samo przestępstwo straciła prawo jazdy. Natomiast najmłodszy z kierowców, 26-latek, nigdy nie zrobił prawa jazdy, za to postanowił kierować mając w organizmie 2,8 promila alkoholu. Pojazd odholowano, a troje kierowców powrót do domu kontynuowało pieszo.
Przypominamy, że za jazdę po alkoholu grozi kara do dwóch lat więzienia, a recydywiście do lat 5.

KPP Zakopane, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
qwerty05.07.2021, 20:46
Ale jaja, takiego combo to jeszcze nie widziałem.
Jeden samochód. Troje kierujących. Jeden z prawkiem, jedna z odebranym prawiem i jeden bez prawka :D
zły05.07.2021, 20:38
@Aaa.Dróg by nie budowali według Twojego toku myślenia.Po co?Pustki na drogach.A co do jednego właściciela to teraz sześć osób mieszka w M 2,i każdy ma samochód,nawet dwu letnie dziecko,elektryczne,za nim przygruba mamcia{wózek pchać,ciężko} z pilotem do sterowania tym autkiem i z tel.przy uchu.
pietrek05.07.2021, 19:08
Jakie to teraz słabe głowy mają przez panikę maseczki.Pewnie ,,nic,, nie wypili.Kiedyś ksiądz, profesor wielki filozof z Podhala mówił co to jest nic.Pół litra na dwóch.A tu trzy ,,sieroty,, po takiej ,,dawce,,w sztok zaj***
Aaa05.07.2021, 19:01
Jeżeli policja złapie kierowcę po spożyciu alkoholu to powinno odbierać się jej samochód na jakiś czas a samochod powinien mieć tylko jednego właściciela. Tak powinni zrobić nasi rzadzacy Polska.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl