14.07.2021, 22:03 | czytano: 12441

Borys Budka spotkał się z mieszkańcami Nowego Targu. Padły niewygodne pytania (zdjęcia)

Poseł Borys Budka. Fot. Marcin Szkodziński
Na spotkaniu w restauracji Absynt pojawili się działacze Koalicji Obywatelskiej, ale także osoby niepopierające Platformę Obywatelską. Padło wiele pytań, także tych niewygodnych dla poprzedniego obozu rządzącego. - Tak, w przeszłości popełnialiśmy błędy i każdy się bije w piersi - przyznał wiceprzewodniczący partii.
- Obiecaliśmy z Donaldem Tuskiem, że odwiedzimy każdy powiat do końca wakacji. Dzisiaj jest czas, żeby wspólnie się zachęcać i organizować. Nikt nie wygra samodzielnie wyborów, nawet Donald Tusk. Wygra drużyna – mówił Borys Budka na spotkaniu.
"Oni chcą Polski jak za PRL"

W trakcie przemówienia rozpoczynającego spotkanie wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej przedstawił program oraz to, w jaki sposób chcą odsunąć PiS od władzy. - Czym my się różnimy od naszych adwersarzy? U nas jeżeli jest potrzeba wspólnego działania, to nikt nie patrzy na to, że ma spokojną pracę jak Donald w Brukseli. Powiedział: „Wracam, żebyśmy wygrali”. Powiedziałem mu, że jak wróci, to wszyscy go poprą i tak było. Ponad 200 osób w tajnym głosowaniu i zero sprzeciwów. Nawet jak był premierem, to się zdarzył inny głos – zaznaczał Borys Budka. - Chcemy pokazać inną jakość polityki. Nie jakieś zakulisowe gierki, nie jakieś rozgrywki. My musimy pokazać i robimy to od początku. Drużynę i ludzi. Żeby wyborcy uwierzyli - dodał.

- Państwo prowadzi politykę dezercji. Rzuci jakieś pieniądze i mówi resztę radźcie sobie sami. Kolejki do specjalistów będą się wydłużać. Ludzie będą umierać na podjazdach do szpitali, bo nie potrafią zorganizować służby zdrowia. Miliardy złotych będą zamiast dla potrzebujących, to na propagandę, a najważniejsze problemy będą odkładane do szuflady jak polityka energetyczna, czy przyszłość polskiej edukacji lub służby zdrowia – krytykował obecną władzę Budka. - Nie da się zbudować nowoczesnego Państwa, które będzie bazowało tylko na tym, żeby dawać, ale broń Boże nie tworzyć szans. Żeby budować ludzi uzależnionych od państwa. Oni chcą Polski jak za PRL. Centralnie sterowanej z państwowymi molochami, żeby pociotki, kuzyni, żony, mężowie, kochanki, bracia i siostry mieli pracę. Żeby ludzie u władzy wyciągali ze spółek państwowych ile się da, żeby to paliwo było bardzo drogie, żeby można było rozdawać swoim posady, żeby nie było samorządów, bo może być niezależny od władzy. Żeby był tylko jeden kanał informacyjny, albo 10 z tą samą treścią, żeby nie było wolnych mediów, żeby prasa lokalna należała do państwowego koncernu, żeby ta Unia Europejska dawała tylko kasę i się nie wtrącała.

"Nauczyliśmy się tego, że trzeba rozmawiać"

W trakcie spotkania Borys Budka przyznał także, że za władzy Platformy Obywatelskiej popełniali błędy. - Nauczyliśmy się tego, że trzeba rozmawiać. Tak, w przeszłości popełnialiśmy błędy i każdy się bije w piersi. Nie wszystko się udało – zaznacza Budka wymieniając jednocześnie sukcesy. - Mogę śmiało powiedzieć, że przez te 8 lat dokonaliśmy skoku cywilizacyjnego. Wybudowaliśmy ponad 1300 km dróg krajowych i autostrad. Ponad 5,5 tys. żłobków i przedszkoli. Zagwarantowaliśmy szerokopasmowy internet w całej Polsce. Najdłuższy urlop rodzicielski w historii, że nawet rok można opiekować się dzieckiem. Jest wiele rozwiązań, które wprowadzaliśmy, żeby Polska była nowoczesną – wymienia sukcesy za czasów PO.

Po przemówieniu Budki przyszedł czas na pytania od przybyłych osób. Wśród nich pojawił się mieszkaniec Nowego Targu, który nie był przychylny propozycjom Platformy Obywatelskiej oraz efektom ich poprzednich rządów. - Polska miała kiedyś dług 7 mld. Jak oddawaliście władzę był już bilion. Gdzie wam zniknęło 250 mld z VAT-u? 190 mld zniknęło wam z OFE – wymieniał mężczyzna.

"To jest tępa pisowska propaganda"
- Sześć lat Ziobro jest Generalnym Prokuratorem. Czy przez ten czas ktokolwiek usłyszał jakieś zarzuty? To jest propaganda. To jest tępa pisowska propaganda. To są pierdoły, które opowiadają, żeby mamić ludzi. OFE? Każda złotówka z konta została przepisana na konto w ZUS-ie. Wiecie jaka jest teraz kradzież z OFE? Rząd teraz zajumał 15%. Normalnie ukradną 15% z tego co było. Gadanie o miliardach, których nie ma jest zwykłym kłamstwem. Kolejna sprawa to luka VAT-owska, która teraz jest jeszcze większa niż wcześniej, bo tak system został skonstruowany. Największym systemem wyłudzeń są karuzele vatowskie. W UE stworzono Prokuraturę Europejską, żeby na szczeblu unijnym zablokować karuzele watowskie, bo to jest przestępczość międzynarodowa. Jak byłem ministrem, negocjowałem wstąpienie do Prokuratury Europejskiej. Mój następca zerwał rozmowy. Polska nie jest członkiem Prokuratury Europejskiej dlatego, że nie chcą mieć żadnej kontroli z zewnątrz, bo wyszło by kolejne kłamstwo jak niby zwalczają VAT. To my wprowadziliśmy jednolity plik kontrolny, który pozwala uszczelnić system – odpowiedział na pytania Borys Budka.

"My nie możemy go wyrzucać, bo myśli inaczej niż my"

W trakcie zadawania niewygodnych pytań przybyłe na spotkanie osoby, które popierają Koalicję Obywatelską oburzały się zachowaniem mężczyzny. Podobnie, gdy próbował on przeszkadzać w udzieleniu odpowiedzi na pytania. Reakcja lidera PO była jednak zaskakująca dla przybyłych na spotkanie. - Chodzi o to, żeby rozmawiać na argumenty. Przyszedł tutaj i zadał pytania, bo ma takie prawo. My nie możemy go wyrzucać, bo myśli inaczej niż my – uspakajał przybyłych na spotkanie Borys Budka.

Jagna Marczułajtis-Walczak, która zorganizowała spotkanie oraz Borys Budka zapowiedzieli kolejne wizyty na Podhalu mimo szorstkiego przyjęcia na rynku, gdzie grupa osób atakowała słownie przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej, a jeden mężczyzna zaczął atakować dziennikarzy, którzy relacjonowali konferencję. - Chcemy pokazać, że nie ma miejsc, do których nie można przyjechać. Nie może być tak, że ktoś mówi, że na Podhale to nie mamy wstępu. Tak nie może być, bo wszyscy są równie ważni – zaznaczył Borys Budka.

ms/ zdj Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
gość16.07.2021, 23:00
A temu młodemu do emerytury jeszcze daleko, dać takiemu pracę można firmę stracić
mądry i skromny16.07.2021, 11:33
Gdzie jest Wektor? Jak to jest że premierka Kopacz nie dała się zmusić do kupienia szczepionki, a Wy na rozkaz z Brukseli kupujecie co Wam każą [oczywiście wersji że nie miała pieniędzy nie przyjmuje bo Wy też nie macie].
nie ślepy16.07.2021, 11:23
Coś słabo było rozreklamowane to spotkanie, jaka szkoda, bo sam zadałbym pytania! A na zdjęciach "kuchenne rewolucje" Borysława w Absyncie...czy liczenie wyborców?
Podatnik15.07.2021, 17:01
Teee ,,zez,, wypatataj z NT . Budka to pierwszy agresor Polski, po prostu się podłożył. Tak jak ten co przed samochodem się kładł, wasze SB ckie metody wszyscy znają. Podhale jest ino jedno, czarno-białe, nie kolorowe.
Podatnik15.07.2021, 16:58
/.../ dobrze, że mnie w NT nie było, tfu takim samym językiem bym go potraktował jak Nitras , i inne Po Ko wskie towarzystwo. Jak to wogue ma czelność przyjeżdżać do NT. Skandal
nen15.07.2021, 13:23
Co tu komentować niszczenie kraju od 30 lat a POLACY smacznie śpią jak się obudzą to już nic nie będzie Tak jak robią w konia ten naród to nigdy w historii nie było to jest teraz ewenement na skalę światową .Pomyśl poszukaj kto cię tak niszczy
baciok@15.07.2021, 11:58
Panie moderatorze
Przepraszam jest tekst. Jakoś mi umknął.
Jeszcze raz przepraszam
Wektor15.07.2021, 11:48
KOALICJA OBYWATELSKA

KOńfa jest na marginesie i nie uczestniczy w tej dyskusji, to bardzo boli adwersarzy,
którzy chorują na chorobe niedocenienia. KOńfa na pandemii nic nie ugrała i wcina się
między wódkę a zakąskę, w dyskusji, w której chce być obecna, a jest niezauważalna.
PiS-PO jedno zło, dobre hasło wyborcze, tylko tyle macie do powodzenia. /.../
Siedźcie w kącie i nie odzywajcie się,
nie pomagacie, tylko szkodzicie. Nie prowokujcie mnie, bo przy innej okazji, pojadę
grubiej. Doskonale rozumie, że chodzi wam o zaczepkę i zaznaczenie obecności.
NIC Z TEGO :).
za miedzy15.07.2021, 11:26
do zeza!
Nic dziwnego , że masz taki przydomek "{ZEZ" popatrz prosto w lustro i nie siej farmazonów.
d r a ma t15.07.2021, 10:29
Młody Gomułka - wstyd popatrzyć jaką ma mierną popularność .Wstydziłbym się nawet pokazywać przed takim forum
Pisowiec15.07.2021, 10:27
Konstytucja, Konstytucja, Konstytucja ponad TSUE!
mądry i skromny15.07.2021, 09:20
Wektor- Wy się nie interesujcie Platformą- tylko rządźcie, ale rządźcie dobrze, bo szału nie ma- ćwierć Polski i pół Podhala musi pracować za granicą. To po co nasi dziadkowie o Polskę walczyli, żebyśmy dalej na zaborców robili? Dlaczego człowieka pracującego w Polsce nie stać na wybudowanie domu czy kupno mieszkania?
bezwstydni15.07.2021, 09:11
Wielka szkoda ,że nie zabrali ze sobą Jaśnie wielmożnego Pana Nowaka .
spostrzegawczy15.07.2021, 08:49
~do zez
To nie była klasa. To był ewidentny strach, który go po prostu częściowo sparaliżował.
po=oszuści15.07.2021, 08:46
przyjechali na podhale rozsiewać bezczelną propagandę, ta odrobinka frustracji ludzi do których huczeli na ulicy z głośników to tylko namiastka nastrojów psychicznych ludzi do których doprowadzili ci po-kłamcy. Tej całej mistrzyni już mi sie nawet nie chce komentować - jak widzę budkę na ekranie to zaraz mam ochotę ekran powycierać takie mnie obrzydzenie bierze
kuda ?15.07.2021, 08:14
Towariszczi Kaczynski Macierewicz
kuda nas viediete ?
Na Moskwu ?
Do PO i spółka15.07.2021, 07:45
Witam. PANIE POŚLE I POSŁANKA P.BORYS JEST PAN NA PODHALU: POTRZEBUJE POMOCY MI JESTEM STARY.PO NAWAŁNICY ZŁAMAŁO SIE MI DRZEWO .POTRZEBUJE .
polexit15.07.2021, 07:41
Pamiętliwy - to zupełnie to samo co w sposób przewrotny dokonał PiS w ciągu ostatnich sześciu latach. Tylko w znacznie większej skali i szerszym zakresie rozkradania Polski. Ten socjalizm ma obecnie twarz Kaczyńskiego, Suskiego, Sasina, Ziobry, Przyłębskiej i kilku innych przefarbowanych ubeków oferujących społeczeństwu nową historię, nowych bohaterów i nową narrację. Nie wiem czy w tych okolicznościach mamy powód do satysfakcji.
Piotruś15.07.2021, 07:25
U nas we wsi to był taki zapaleniec co wierzył w PO. Nawet mówił że dałby sobie odciąć rękę że PO będzie dobrze rządzić. I dziś by nie miał ręki.
baciok@15.07.2021, 07:20
PO złodzieje, PiS jeszcze wieksze złodzieje.
Róznica jest taka że PO nie wpieprzało mi sie w życie i nie umoralnialo
PiS wchodzi butami i kto nie jest wyznawca PiSu to zdradziecka morda i kanalia,
Chca kontrolować z kim idee do łożka( na razie od 30 lat z własną babinką), klasyfikują kto jest Polakiem a kto nie.
Sami PiSowcy takim swiecą przykladem że Pan Kurski kupuje rozwód kościelny po 30 lat małżeństwa i 3 dzieci.
Bierze ślub z Panią która zrobiła to samo
W błysku fleszów biora powtórne ślub kościelny.
To jest dopiero przegięcie.
A mnie małemu czlowieczkowi PiS tłumaczy jak mam żyć.
Na Podhalu jest taki jeden wielki PiSowiec co regularnie znęcal sie nad żoną (zainteresowni wiedzą o kim mówię)
tarżanin nowy15.07.2021, 07:16
Właśnie Panie Budka chodzi o to, że absloutnie nie bijecie się w pierś, to tylko puste słowa pod nowotarską publiczkę. Powtarzacie ciągle te same błędy, a i sam Tusk zachowauje się jakby ostatnie 7 lat przespał i nie ma pojęcia jak Polacy mają dość tej waszej chorej strategii polegającej tylko i wyłącznie na walce z PiS-em i szczuciu ludzi na siebie. Wy - elita, oni - plebs, to już od dawna nie działa.
I jeszcze to wasze celowanie w mniejszości, nie obchodzą mnie pomysły dla mniejszości, nie reprezentuję żadnej z tych grup. Dla większości nie macie nic do zaproponowania prócz wojny polsko-polskiej, a mnie się to bardzo nie podoba. Dbajcie dalej o mniejszości to i poparcie będziecie mieć takie jakie te mniejszości mogą wam dać i wygrajcie sobie z tym poparciem wybory.
dziadek15.07.2021, 07:00
Proszę przedstawić plan personalnego rozliczenia pisowców za działania niezgodne z polskim prawem i konstytucją.
antypisobolszewik15.07.2021, 06:43
pis=narodowy socjalizm tyle w temacie
Podatnik15.07.2021, 03:18
Kiedy oddadzą piniendze których nie było pomimo sprzedawania wszystkiego co Polskie ? Gdzie moje OFE pani łolimpijko ?
Zaniepokojony15.07.2021, 02:55
PIS czy PO to i tak jedno zło. Kiedy tak jedni jak drudzy potrzebowali poparcia wyborcy to jak barany ludzie oddawali na nich swoje głosy. Co się stało później widzimy teraz wszyscy. Ludzi kupuje się za obietnicę kiełbasy wyborczej, 500+,13lub 14nastkę. Wydaje się pieniądze na media propsgandy jak za PRL - u a ludzie umierają w kolejkach do lekarza ale K. K i inni wyznawcy mają proofity bo są nsjbardziej skuteczną mównicą wyborczą ale jakby co ich polityka nie obchodzi. Zero empatii wokół traktowanie tutaj zamieszkałych prostych ludzi jak barany pasące się na łące. Ludzie nawet jeśli nie są mściwi to napewno będą pamiętliwi. Pomimo różnic w poglądach socjalizm ten, którego zalążek i kiełkujące nasienie jest daleko w Raichu w zamku gdzie się spotykają grupa Bildenberg i tworzy się podstawy pod NWO. O tym w sferze globalnej jakby coś cicho jakby to był temat tabu. Może jak zabroni się ludziom uprawiać warzywa w przydomowym ogródku zaczniemy sobie docenisć na zawsze 1989 roku a nawet wcześniej utraconą wolność i zmarnowaną tak głupio.
Wyrocznia15.07.2021, 01:14
Wektor, myślisz, że kłamstwa powtórzone 1000 razy staną się prawdą? Nikt o zdrowych zmysłach nie zaufa drugi raz kłamcom. PiS-PO jedno zło.
KubaP15.07.2021, 00:00
Ja bywałem wiecej juz tam nie zawitam
Wektor14.07.2021, 23:55
Do Młodych demokratów (LPO).
Co wam się podoba w tej przysiędze, a co byście natychmiast usunęli.

Deklaracja Krakowska.

Pełny tekst tzw. Deklaracji Krakowskiej, ogłoszonej przed referendum w sprawie wejścia
Polski do Unii Europejskiej przez posłów Platformy Obywatelskiej:

Klub Poselski Platformy Obywatelskiej zebrany w dniu 18 maja 2003 w Krakowie pragnie
zamanifestować w dawnej stolicy Polski swoją wolę i wiarę we wprowadzenie naszej Ojczyzny
do Unii Europejskiej. Traktujemy ten akt jako wypełnienie patriotycznego testamentu
polskich powstańców, legionistów, AK-owców i ludzi Solidarności, jako dokończenie
wielowiekowego procesu prowadzącego Polskę ku jedności z chrześcijańskimi Narodami
Zachodniej Europy.

Zarazem my - ludzie Platformy Obywatelskiej zobowiązujemy się publicznie, że od
pierwszego dnia polskiej obecności w Unii Europejskiej będziemy z determinacją walczyć
o wypełnienie najważniejszych polskich interesów państwowych i narodowych w Europie.

1. Będziemy walczyć o pełne prawa w Europie dla polskiej tożsamości narodowej,
o obecność polskiego języka i równoprawne traktowanie Polski i Polaków przez inne
narody Europy.
2. Będziemy zabiegać o rozwój i obecność w Europie polskiej kultury i literatury,
polskich książek i dziel polskich twórców.
3. Będziemy bronić praw religii, rodziny i tradycyjnego obyczaju, bo tych wartości
szczególnie potrzebuje współczesna Europa.
4. Będziemy walczyć o interesy gospodarcze polskich przedsiębiorców, polskich
przedsiębiorców, polskich pracowników i polskich rolników, o ich prawo do rozwoju
i ekspansji na zagranicznych rynkach.
5. Będziemy zabiegać o polityczną i gospodarczą atlantycką solidarność zjednoczonej
Europy i Ameryki, bo tylko w tej solidarności upatrujemy najgłębszych korzeni
cywilizacyjnej potęgi całego Zachodu

U podnóża Wawelu, gdzie złożone są szczątki naszych królów i wieszczów - przysięgamy
wszystkim Polakom, że od tych zasad nigdy nie odstąpimy.
Nie wiem14.07.2021, 23:53
A to ta Marczułajtis która zrobiła olimpiade zimową?
kamienikupa14.07.2021, 23:51
targowiczanie z pod znaku pustej budki nieraz pokazali ,że dla nich Polska racja stanu się nie liczy ,interes partii czytaj powrót do kota to naczelny cel?
Pamiętliwy14.07.2021, 23:35
Program PO zrealizowany przez ich rządy. Podniesienie wieku emerytalnego, zmniejszenie zasiłku pogrzebowego, zajumanie OFE, przymus 5 latków do szkoły, likwidacja stoczni, itd a jak by ktoś coś chciał to Pieniędzy nie ma i nie będzie.
PIS + PO = Wielkie ZŁO (jesteście siebie warci !!14.07.2021, 23:31
Panie Budka, co zrobiliście jako PO z kolejką na Kasprowy Wierch ?!?!?!
Sprzedaliście coś, co wcześniej zostało zagrabione ludziom Podhala?!?!
Co się stało z pieniędzmi ze sprzedaży ?!?!?!

Teraz przyjechał Pan (w imieniu PO) dokończyć dewastację Podhala ?!?!?!
Pani Jagno, proszę sobie odpuścić sprowadzanie na Podhale ludzi, którzy niczym dobrym tej społeczności się nie przysłużyli.
ocena z Orawy14.07.2021, 23:23
PiS sprzedał kolejke w Tatrach
i potem odkupił
Dalej sprzedają nasze dobro - stocznie sprzedał PiS ukraincom
wegiel kupują z Nowej Zelandii
nepotyzm na potęgę w spółkach skarbu państwa
wprowadzili podatek dla pracujących w Austrii... wiele można pisać
PiS =PZPR14.07.2021, 23:19
PiS gdzie pieniądze z OFE i podatek zabrany
Metody gebelsowskie PiS
zez14.07.2021, 23:06
Podziwiam klasę spokój z jakim zachował się pan Budka wobec chamskiego agresora.Zła opinia poszła w Polskę na Podhale i na górali.Nie mam wątpliwości, ze był to opłacony prowokator.Już tacy byli i tez opłacani podczas wizyty prezydenta Komorowskiego w Nowym Targu. Smród poszedł na cały kraj. Nie ma się z czego cieszyć .
TV G14.07.2021, 22:57
Grigor pewnie nie wiedział bo by przyszedł zrobić kupę
tak na marginesie14.07.2021, 22:38
Panie Budka co zrobiliście z POLSKIMI CUKROWNIAMI ?!?!?!
- SPRZEDALIŚCIE NIEMCOM ZA GROSZE !!!!

Panie Budka, czy to prawda, że HER TUSK dostał NIEMIECKIE ODZNACZENIE od kanclerz ..., po tym jak sprzedał za grosze POLSKĄ STOCZNIĘ SZCZECIŃSKĄ ?!!?!
tak na marginesie14.07.2021, 22:34
Panie Budka, gdzie są moje pieniądze z OFE ?!?!?!
Zmusiliście mnie do wpłacania składek żeby po kilku latach składkowania UKRAŚĆ MI, bezczelnie mówiąc (HER TUSK), że pieniądze w OFE nie są własnością POLAKÓW ?!!? A do kogo Panie Budka należą moje pieniądze ?!?!?!
e214.07.2021, 22:24
A gdzie Policja? Facet był agresywny , stanowił zgrożenie i co ? brak reakcji? Tym bardziej,że nie wyglądał na miejscowego, pasowało by go wylegitymować i sprawdzić jego trzeźwość, test na narkotyki, bo jednak dziwnie się zachowywał! Stanowił zagrożenie dla zgromadzonych osób, po tej agresji trudno przewidzieć jego zachowanie!
ode mnie14.07.2021, 22:22
Należy oczekiwać komentarzy "prawdziwków nowotarskich" z charakterystycznym prymitywizmem :(
bill14.07.2021, 22:08
Czerwony .Myslisz ze bedzie lepiej, maloprawdopodobne
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl