15.07.2021, 08:00 | czytano: 35293

Gigantyczna burza nad Nowym Targiem. Powalone drzewa, zerwane blachy, uszkodzone samochody (zdjęcia)

Fot. Szymon Pyzowski
W nocy nad Nowym Targiem i okolicznymi miejscowościami przeszły co najmniej dwie silne burze. Towarzyszyły im nawałnice i silny wiatr, którzy dokonał wielu zniszczeń.
Strażacy interweniowali około 40 razy. Wyjeżdżali głównie do powalonych drzew, zerwanych konarów, były przegniecione konary samochody i w kilku przypadkach częściowo zerwane fragmenty dachów m.in. na Grelu i ul. Podtatrzańskiej. Na szczęście, wiatr nigdzie nie zerwał całego dachu.
Najwięcej szkód burza wyrządziła w Nowym Targu i miejscowościach położonych na zachód - Ludźmierzu, Maruszynie, Zaskalu czy Skrzypnem. Do straży cały czas napływają zgłoszenia i informacje w tej sprawie. Trwa szacowanie strat.

W części miejscowości nie ma prądu.

r/ zdjęcia z Maruszyny i Nowego Targu - Jakub Wojtyczek
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
xyz15.07.2021, 21:01
Do żal serce ściska marny to Ty jesteś. Nie bronię obecnej władzy tymbardziej że dwie kadencję temu tacy jak Ty wybierali obecnego burmistrza tylko dlatego żeby zmienić Fryzlewicza (On wtedy też był całym złem). Widzę u Ciebie syndrom pisowskiego myślenia "burza w mieście to wina Watychy". Jeśli chodzi o pomaganie to pochwal się ilu osobom tej nocy pomogłeś.
żal serce ściska15.07.2021, 16:52
XYZ@ - jak to zawsze się sprawdza- uderz w stół , a nożyce się odezwą . Ty do jasnowidzów nie należysz . Raczej jesteś adwokatem obecnej władzy , bo ona powinna tak działać jak napisałam, a nie działa i ma się z czego tłumaczyć i potrzebuje takich marnych adwokatów . Nie pomagają , a przeszkadzają i ośmieszają .Wróć do szkoły i ucz się logicznego myślenia , bo ci go brak .
xyz15.07.2021, 11:50
na zdrowy rozsądek czytając Twój komentarz domniemywam, że nie jesteś z Nowego Targu wie po co komentarze na temat reklam i władz miejskich. Relacja jest z Nowego Targu bo tu mieszka pan Szymek. Zresztą proszę czytać ze zrozumieniem, bo wymienionych jest więcej miejscowości. Analfabetyzm funkcjonalny postępuje!
na zdrowy rozsądek15.07.2021, 10:26
Nowy Targ to nie pępek świata! Tak było na całym Podhalu , a może gorzej . To ,że w Nowym T. zerwało kilka paskudnych i źle wykonanych i nie zabezpieczonych reklam . o które nie dbają reklamodawcy , a dziś wystąpią do Watychy o odszkodowania , to nie znaczy ,że był tu jakiś nadzwyczajny armagedon panie Szymku? Już dawno burmistrz powinien nakazać ich zdemontowanie , albo nakazać ich natychmiastową naprawę , albo burmistrz powinien nałożyć na właścicieli mandat za stworzenie zagrożenia dla ludzi i pojazdów .Takie porządki jaka władza .
Cieśla budowlany15.07.2021, 10:00
Na Podhalu robią długie strzechy i może dlatego tak urywa te dachy , zobaczcie na Wielkopolskę tam dach kończy się zaraz za ściana i żywiłoł niema takiej siły żeby zerwać dach
rząd PiS15.07.2021, 08:14
powodzióewk już nie ma
radzcie sobie sami
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl