15.07.2021, 11:00 | czytano: 7001

Jagna Marczułajtis-Walczak: "Sprzedaż PKL-u była błędem"

Fot. Marcin Szkodziński
Posłanka Platformy Obywatelskiej przyznała, że sprzedaż Polskich Kolei Linowych, a zwłaszcza kolei na Kasprowy Wierch, była błędem. - Uważam, że to był nasz błąd jako partii politycznej, że został sprzedany razem z pozostałymi kolejami – powiedziała Jagna Marczułajtis-Walczak.
W trakcie spotkania Borysa Budki z mieszkańcami Nowego Targu w ogródku restauracji „Absynt” padło pytanie o sprzedaż Polskich Kolei Linowych, a zwłaszcza kolei na Kasprowy Wierch w Tatrach. Posłanka przyznała, że to był błąd. - Nie popełnia błędów tylko ten, kto nic nie robi. Uważam, że jest to błąd Platformy Obywatelskiej, że PKL, a przede wszystkim Kasprowy Wierch zostały sprzedane – mówiła na spotkaniu Jagna Marczułajtis-Walczak.

Poseł przyznała jednak, że próbowała przekonać ówczesnego premiera Donalda Tuska, aby PKL nie był sprzedawany. - Do wielu rzeczy udało mi się przekonać Donalda Turska. Żeby minister dał pieniądze na zakopiankę, do tego, żeby powstał most w starym śladzie jak chcieli mieszkańcy Białego Dunajca, przekonałam do budowy węzła drogowego w Poroninie - wymienia sukcesy Marczułajtis-Walczak. Do tej jednej rzeczy nie udało mi się przekonać Donalda Tuska, kiedy rządził jako premier, żeby ocalić Kasprowy Wierch. Uważam, ze to był nasz błąd jako partii politycznej, że został sprzedany razem z pozostałymi kolejami - dodała.
Nieco odmiennego zdania był poseł Konrad Frysztak. - Po sprzedaży, skończyło się dziadostwo na tej kolejce. Też twierdzę, że prywatyzowanie wszystkiego za wszelką cenę nie jest dobre. Są srebra rodowe, których nie należy sprzedawać. Wiem jednak, że po sprzedaży kolej od razu została dofinansowana i wtedy pojawiły się nowe możliwości. Może to wtedy było dobre, a może jeszcze lepsze jest to, że teraz została z powrotem odkupiona. To rozliczy historia – mówił poseł.

ms/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
mądry i skromny18.07.2021, 15:39
A dlaczego ja mam bronić Waszego kolegę, członka KOR-u i Solidarności- która doszła do władzy po plecach robotników i natychmiast o nich zapomniała. Dawaj następne wisienki Wektorku.
głupi jak cap18.07.2021, 13:40
*&* mądry i skromny: a może tak coś z twoje beczki ile kosztowały podatnika przeloty samolotem z Warszawy do Gdańska, niejakiego pana Borusewicza aby wyprowadzać kundla na spacery? jak odpowiesz to ci podeśle następne wisienki na torcie.
nieUBniePIss18.07.2021, 13:14
lubię oglądać uśmiechnięte twarze platformersów na tych spotkaniach głównie z reporterami i sprawozdawcami mediów czytaj niezależnych i prawdomównych oraz pojedynczymi adoratorami, powracam myślami do ich ośmioletnich rządów czytaj ,,nierządów" z utęsknieniem wówczas czekaliśmy na rewaloryzację rent i emerytur w większości była to kwota w wysokości ok. 2, a nawet 3zł, znaczek na kopercie z informacją o tym był w cenie 2,50zł,było jeszcze wiele innych kwiatków,spektakularnych posunięć co miało nas w rozwoju doprowadzić do świetlanej przyszłość jak się kiedyś mówiło do poziomu państw 3 Świata ,na szczęście ,że Polacy w porę się opamiętali i oderwali tych ,,cudotwórców" od koryta,jest rzeczą niezrozumiałą i nie pojętą ,że dalej ich głównymi twarzami są członkinie i członkowie umaczani w takie lub inne afery a może to już jest normą?
Nowotarżanin z wyboru17.07.2021, 19:24
@starzec w takim razie PO nie man najmniejszych szans.
starzec17.07.2021, 14:19
Musimy wybrac..Albo zacofanie,lapowki i pisowska petrofilia albo nowoczesnosc i inteligencja...
wojtek17.07.2021, 02:17
Platforma Oszustów ładnie potrafi tylko ludziom wciskać kit.
A jedyne co potrafili robić to sprzedaż majątku narodowego za grosze obcemu kapitałowi.
wojtek17.07.2021, 02:14
Pomyłką było 8 lat rządów PO. Robili wszystko aby zniszczyć Polskę, a Polaków sprowadzić do taniej siły roboczej.
Wystarczy porównać jaki był wzrost gospodarczy wtedy i teraz.
PAL16.07.2021, 17:49
Na usprawiedliwienie Jagny dodam gdy PO sprzedawało PKL ta wybitna specjalistka zajmowała się 3 ligą hokeja na lodzie
rys16.07.2021, 16:54
A co z Madonną pani Jagienko -- czy to był błąd za 5 milionów --.odpowiedz
marianna16.07.2021, 16:48
xxxcxc Marczulajtis midszczyni intelekty
Jo tutejsy16.07.2021, 11:37
Pani Jaguś jak pani nie wstyd tu przyjeżdżać kolega partyjny Borys
bierze udział w manifestacjach Lempart obrażają katolików dewastują kościoły.Występuje Pani razem z Trzaskowskim na tle
Giewontu ale bez Krzyża a jo się pytom co górale na kolanach
przysięgali przed Ojcem Świętym i jeszcze obecni tam członkowie
Związku Podhalan.
Ojcze Święty ratuj.
mądry i skromny16.07.2021, 11:24
Gdzie jest Wektor? Może nam coś powie o marnowaniu pieniędzy na przykładzie budowy elektrowni Ostrołęka C.
PiS to zenada16.07.2021, 10:34
PiS sprzedaje a potem odkupuje
tak było ze stocznią w Szczecinie
tak było z kolejką - tylko wtedy ludzie PiS sprzedawali a nie PiS, by dalej zasiadać w gremiach zarządzającch do dzisiaj
dobrze ze nie dali się namówić na sprzedaż ZEW Niedzica bo też by PiS odkupił
znamy to wszystko mieszkając tutaj
PiS próbuje zaczarować rzeczywistość
MYŚLACY16.07.2021, 09:31
za błędy trzeba płacić - tak dotyczy to każdego z nas - a partii nie dotyczy ?
my wszyscy za to zapłaciliśmy, słowa fajne ale konsekwencje i skutki nie obciążają finansowo winnych podjęcia decyzji - opublikować przynajmniej kto i jak głosował za sprzedażą kto podejmował decyzje - jest podobno Demokracja niech wszyscy wiedzą jak nasi przedstawiciele podejmowali głos za nas.
nie dajmy się zmanipulować kolejny raz16.07.2021, 07:41
Polacy już jawnie przyznają ,że błędem było ,że na 8 lat oddali władzę tej mafii pełowskiej .Tym sposobem Polska straciła kolejne po socjaliśmie 6 lat na taki rozwój jak obecnie za czasów Prawicy . Wychodzi z tego ,że ta była ekipa , ta mafia , to ewidentni sabotażyści, działający wbrew państwu polskiemu . Tego błędu nie mogą Polacy popełnić kolejny raz . Nie ważne śa popychane przez tą ekipę , tą mafię ideologie , a ważny jest rozwój Polski .To musi trafić do świadomości przede wszystkim młodych Polaków .
PasterzPPP16.07.2021, 01:11
Sprzedaż PKL nie była błędem, błędem jest pani Jagna
Danon15.07.2021, 21:10
Przecież Ci politycy to chyba nawet nie są Polacy a żadne z dotychczasowych wyborów nie były ani nie są weryfikowalne więc wasze głosowania nic nie dadzą jedynie tylko frekwencję na wyborach,nawet nie możecie sprawdzić gdzie powędrował głos i dopuki się to nie zmieni nigdy na takie cyganione wybory się nie wybiore bo i tak wygra ten kto ma wygrać a wyborcy nic nie mają do gadania,tu potrzeba zmiany systemu a nie jakichś głupich przekrzykiwan kto co zrobił a kto nie bo prawda jest taka że nikt nic nie zrobił na korzyść Polaków tylko cały czas na szkode i zawsze pod górę a tak poza tym rząd nie dysponuję swoimi środkami tylko naszymi czyli społeczeństwa na które wszyscy się składamy w podatkach, poza tym społeczeństwo nie jest jakieś niesamodzielne żeby nie potrafił jeden z drugim sam o sobie decydować,ja chcę wolności i możliwości rozwoju osobistego żeby sobie sam na siebie zapracować ponieważ mam ręce ,nogi i mózg którego potrafię używać a nie patrzeć na jakieś ochłapy typu 13,500 + i inne bonusy w zamian za wolność i pozbawieniu decydowania samemu za siebie temu mówię stanowcze nie.A odkąd pamiętam wszyscy co rządzili w tym "kraju" nic dobrego nie zrobili a ich polityka opierała się wyłącznie na biurokracji, kłamstwie i manipulacji,ograniczaniu wolności swobód osobistych i szczucia jednych na drugich,wyciąganiu pieniędzy z portfela osobom które chcą uczciwe zarabiać i się rozwijać.
j2315.07.2021, 20:54
Największym błędem w dziejach Rzeczypospolitej było to, że Polacy dali się nabrać na tę Partię Oszustów, która nas strzygła na okrągło przez osiem lat. Nasi dziadowie, którzy wybudowali własnymi rękami kolejkę na Kasprowy, w grobach się przewracali jak ta banda sprzedawała naszą ojcowiznę.
Nigdy więcej nie możemy dopuścić ich do władzy, bo sprzedadzą to co jeszcze się ostało i zostaniemy dziadami europy.
miro15.07.2021, 19:55
olo; nie obrażaj kolejarzy z Kasprowego, bo cię dopadną.
Wyrocznia15.07.2021, 19:41
To nie był błąd, to było celowe antypolskie działanie. Ludzie nie dajcie się nabierać na kłamstwa bandy czworga.
i tak15.07.2021, 18:28
ludzie ogarnijcie się. Zaden PiS czy PO nie nadaje się do rządzenia Polską. Tu trza myśleć o nas, o naszej przyszłości. Te partie będą przegadywać się kto co gorszego zrobił. A czemu nie zrobią czegoś wspólnie? Mają nas gdzieś. Przyjechać, obiecać a resztę nara, bo tak nie da rade to zrobiny inaczej. Trza nam świeżych, młodych ludzi, ambitnych i pracowitych ludzi a nie "mocnych w gębie". Czas pomyśleć nad czymś co nam polepszy standardy życia. Ursus upadł zamiast go ratować to biorą się za auta elektryczne które nie powstaną. Fabryki były to sprzedawali a teraz nie ma niczego swojego. Nie wspomne o PKLu o którym jest m.in ten artykuł. I wielu innych podmiotach gospodarczych..
Gorol z gorc15.07.2021, 17:18
Oj boli zwolenników króla Europy że dało się zmniejszyć bezrobocie, podnieść place, odkupić to co sprzedali na zachód. Wkoncu ludzi stać na więcej, podróżują wydają pieniądze i napędzają gospodarkę. Nie bez powodu sam eurostat chwali Polskę za wyniki. No ale trzeba narzekać bo się urwały ukladziki i nie wpierdziela się ośmiorniczek rechocząc jacy to są głupi obywatele. A te niby wielkie afery, ta z wieżami np.poza wyborcza która się rozpisywala i tvn nic nie znalazły, teraz czekają na wyroki sądowe i będą publikacje z przeprosinami. Tym co tak źle, zawsze Was Angela z otwartymi rękami przyjmie, no ale tam też trzeba będzie pracować bo tylko emigranci odmiennej wiary i koloru dostaja kasę za nic, Polak to tania siła robocza więc musi zapierdzielac
Pinki15.07.2021, 17:18
O jakim dziadostwie na kolejce na Kasprowy Wierch mówi pan poseł Frysztak. Parę lat przed sprzedażą kolejka została gruntownie wyremontowana łącznie z wymianą wagoników. Nie pamiętam kosztów tego remontu, ale były znaczne jak na owe czasy. Panie pośle Frysztak, jak się chce zabierać głos, to trzeba się przygotować żeby nie pleść andronów.
olo15.07.2021, 16:57
Oczywiście ,że błąd z prywatnej spółki turniej ukraść, na szczęście (dla nich) towarzysze KC PIS , już to naprawili. Nie tam jakaś szemrana prywatyzacja wszystko musi być jak dawniej czyli Państwowe oj przepraszam teraz Narodowe. Urzędnicy nie są od tego, żeby wozić turystów na Kasprowy, to powinna robić prywatna firma, a urzędnicy są żeby tam było stosowane prawo (budowlane, ekologia itd) No i oczywiście czerpać korzyści Państwo z Podatku a samorządu z podatków i podatków od nieruchomości i tyle w temacie. Ale lepsze są stołki i kontrakty dla znajomków.
Nigdy więcej15.07.2021, 16:50
Całe 8 lat waszych rządów to jeden wielki błąd.
dobrze pomyśl zanim wykonasz ten ruch15.07.2021, 16:36
Teraz to nawet z diabłem jest dobra koalicja , byle do ... wrócić . Sądzicie ,ze ludzie zapomną i jakimiś wydumanymi aferami PIS przykryjecie swoje 8 lat nierządu? Mylicie się , bo każdy widzi jak się dziś żyje , a jak wegetowało się za waszych "aby żyło się lepiej - ale wam", To już drugie babsko , po Kopacz , mówi , że to ono budowało węzeł w Poroninie , że to ono budowało most w Białym Dunajcu , że to ono budowało zakopiankę . Ja pamiętam to inaczej, bo wszystko to za nierządu PO+PSL stało , a zaczęło się budować w latach rządów PIS . Zresztą nie tylko to.Wielu widzi jak się dziś buduje i jak się żyje . Nigdy więcej tych nieudaczników u władzy , chyba że chcemy sobie znowu założyć sznur u szyi .
Ilda15.07.2021, 16:33
Pani Jagienko reprezentowana przez Panią partia dwa razy sprzedałaby wszystko co polskie. Więc te przeprosiny to czysta żenada.
von raz na zawsze z Gutem pod pachę .15.07.2021, 16:21
Po 10 latach k...a doszła do tego wniosku? Długo k....o nad tym myślało .Te gnoje to nawet z diabłem by się zbratały by tylko na nich otumanione społeczeństwo zagłosowało i ponownie pozwoliło rozsprzedawać Polskę . A von raz na zawsze na śmietnik historii ty w...
ka15.07.2021, 16:02
Po to jest jeden wielki błąd. PIS ma swoje za uszami, ale to co wyprawiała PO to było dopiero.
sponsor 500 +15.07.2021, 14:41
rozsądek - poczytaj 500 afer PiS w internecie
te za PO to aferki
PiS ma państwo z tektury
PO miało kamieni kupe
PiS afery Skok - bardzo duże
PO mały Amber Gold
PiS rządzi 7 lat i ściga Nowaka za "przestępstwa" na Ukrainie
Po PiS przyjdzie władza, która ma dowody i zamknie w miejscach izolacji 2534 osoby PiS na dzień dobry a potem wyznacy PiS - co pobierają 500 + niezgodnie z wiarą katolicką oszukując Polaków
szara eminencja15.07.2021, 14:26
Oczywiście PO popełniło wiele błędów, ale PIS wcale nie jest lepszy. LOT po dofinansowaniu z waszych podatków notuje 375 mln starty, oczywiście obsadzony samymi klakierami z PIS. Stocznie nic nie budują, a miały. Węgiel kupowany z Rosji, Afery z respiratorami, pociotki w spółkach SP, nie wspominając od bufonady i arcyblamażu w Turowie. 500+ rozdane a dzieci rodzi się rekordowo mało. Największy sojusznik czyli USA ma już ten śmieszny rząd w głębokim poważaniu, i tylko czekać aż wyprowadzą nas z Unii prosto w objęcia Rosji.
PO to kradzież OFE, cała paleta afer i sprzedaż wszystkiego. Dobrze że udało się chociaż wybudować 1400 km autostrad i gazoport, ale nie ma obecnie na scenie nikogo komu można powierzyć ten kraj.
PiS nie jest wieczny15.07.2021, 14:20
PiS bedziemy rozliczać i ich wyznawców
przyjdzie ten czas
PZPR też miało być wieczne
pod rozsądek15.07.2021, 14:18
rozsądek - stocznia szczecińska została sprzedana przez PiS w 2007 r. Ukraincom
potem PiS odkupił w 2017 i miał budować statki - do dzisiaj zero statków
afera bankowa PiS
afera Dwóch Wież
,,,, i pozostałe 230 afer po stronie PiS (włacz internet to doczytasz)

państwo PiS jest kartonowe i email prywatnych
Broda15.07.2021, 13:16
Jaguś rób to co umiesz najlepiej. ZJEŻDŻAJ!! I nie kompromitój się.
PL15.07.2021, 13:12
Propaganda TVP zniszczyła u niektórych samodzielne myślenie ludzie stali się niewolnikami poglądów starego kawalera.
Najlepszym przykładem jest OFE. W 2014 połowę mojego OFE przelano na konta w ZUS. Teraz po drugą połowę wyciągnęło łapę PiS i w świetle jakiegoś prawa kradnie z drugiej połowy 15%. Proszę wytłumaczyć czym to się różni dlaczego Tusek to złodziej, a PiS dobroczyńca. To wręcz niemożliwe że popierający PiS zatracili przez propagandę sukcesu możliwość obiektywnej oceny.
avivat15.07.2021, 12:27
Ładny mi to BŁĄD! I tak mówi posłanka! Wyprzedaż majątku to BŁĄD?!
Jędrzej15.07.2021, 12:17
Pis,Po,konfederacja i inne partie abcdef to jedni i ci sami :D zresztą komu sa potrzebne te rządy chyba tylko tym co nie potrafią myśleć i sami o siebie zadbać, chociaż byście wybrali( wyborcy i zwolennicy nie weryfikowalnych wyborów) to i tak dalej będzie to samo bo skoro raz przytrzasniesz sobie palce drzwiami to mądry i rozważny człowiek wie że jeśli jeszcze raz włoży tam palce to znowu przytrzasnie.Madry wyciągnie wnioski a naiwny i niesamodzielny potrzebujący poganiacza nawet nie zrozumie o czym pisze :D
rozsądek....15.07.2021, 11:57
Co ze stoczniami, zwłaszcza Szczecińską sprzedaną za ochłapy Niemcom ?!?!?! Tu też pani powie, że to błąd ?!?!??!
rozsądek....15.07.2021, 11:54
Co z naszymi cukrowniami pani Jagno?! Tu też pani powie, ze to był błąd?!?!?!
rozsądek....15.07.2021, 11:54
Co z naszymi pieniędzmi z OFE pani Jagno?! Tu też pani powie, że to był błąd?!?!
rozsądek....15.07.2021, 11:52
A co z Amber Gold ?!
"Afera Amber Gold. Marcin P. ostatecznie uniewinniony ws. przestępstwa skarbowego"
Czy cały zcas zamiatanie pod dywan !!!
Teraz za PIS jest to samo. Jesteście siebie warci, jesteście zepsuci do szpiku kości !!!!
ośmiorniczki15.07.2021, 11:51
Niestety poseł Frysztak ma rację, że to rozliczy historia bo gdyby państwo było mocne to rozliczyłyby służby i prokuratura. No ale jak się zbrakowało przed odejściem dokumenty na podstawie nowej ustawy o archiwach to nie ma już śladu po tym przekręcie. A, że PO to struktura mafijna to widać po wątkach Sławka Zegarka. A to tylko wierzchołek góry lodowej.
88815.07.2021, 11:11
To całe peło to jeden wielki błąd.Cza się jeszcze przyznać do wieeeelu innych błędów jak stocznie,koleje,LOT,kopalnie, Amber Gold,wiek emerytalny, OFE i wiele innych machloi i kłamstw.Nie było pieniędzy dosłownie na nic.PiS może i kradnie ale pieniędzy jest na wszystko,na drogi,na dzieci i wogole na odbudowę po Tusku...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl