25.07.2021, 21:06 | czytano: 7869

Święto Borówki w skansenie w Zubrzycy Górnej (zdjęcia)

zdj. Jakub Wojtyczek
Po rocznej przerwie Muzeum - Orawski Park Etnograficzny zorganizował swoją największą, cykliczną imprezę plenerowa o charakterze folklorystycznym. Święto Borówki to pokazy warsztatowe zajęć gospodarskich, rzemiosła, degustacje dań regionalnych, występy grup i zespołów, a także historyczne inscenizacje.
Jak zwykle dodatkowe atrakcje przygotowali pracownicy Babiogórskiego Parku Narodowego, Lasów Państwowych - Nadleśnictwa Nowy Targ oraz stowarzyszenia z całego regionu.
Na terenie skansenu otwarte zostały wystawy czasowe: "Lepieje, limeryki i inne przyrodnicze wierszyki" - rzeźba i malarstwo Jerzego Fugiela z Orawki, rzeźba i malarstwo Jerzego Fugiela z Orawki oraz malarstwa Bartłomieja Dyrcza Częstotliwość.

Zorganizowano też konkurs wiedzy o Orawie i muzeum. Występem adeptów sztuki muzycznej, biorących udział w warsztatach skrzypcowych "Babiogórskie Eksploracje Wiolinistyczne 2021" zainaugurowany został Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej. Gości bawiła Orawska Grupa Teatralna im. Dr. Emila Kowalczyka z Lipnicy Wielkiej i Chyżnego, a w podróż w przeszłość zabrał Klub Oręża Dawnego Klinga z Nowego Targu wraz z grupą Parva Armis z Krakowa - prezentując pokazy broni białej i czarnoprochowej, dawne rzemiosła. Nie zabrakło inscenizowanej potyczki.

Zagrała muzyka orawska Marcina Kowalczyka, zespół Małolipnicka Rodzina Kolpinga z Lipnicy Małej, Skalniok z Zubrzycy Górnej, Orawiacy z Lipnicy Wielkiej

s/ zdj. Jakub Wojtyczek
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Do freda26.07.2021, 11:01
Jakie Orawskie Lato, tyko jakaś dziwna imprezka dla wybranych panów w OCK.
fred26.07.2021, 05:13
Widzisz wójcie z Lipnicy Wielkiej jabłonka dała rady zrobic Lato Orawskie i Świeto Borówki. A wójt z Lipnicy Świeta Pasterskiego nie zrobił tylko wymyśla w tygodniu jakieś imprezy .Wstyd Panie Lichosyt.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl