26.07.2021, 10:25 | czytano: 4101

Przyznano tytuły "Osobowość Rabki-Zdroju"

Zygmunt Wójtowicz, Katarzyna Ceklarz i Edward Koniczny. Fot. Piotr Kuczaj
Piotr Bies, Edward Konieczny, Zygmunt Wójtowicz, Katarzyna i Jan Ceklarzowie oraz Małgorzata Majda - to tegoroczni laureaci statuetki i tytułu "Osobowość Rabki-Zdroju".
Ubiegłoroczna gala, z powodu pandemii, została odwołania, dlatego w niedzielę przyznano statuetki za rok 2019 i 2020. Nominowanych zostało sześć osób, które swoją pracą, działalnością i osiągnięciami zasłużyły się na rzecz rozwoju i promocji Rabki-Zdroju. Osobowość Rabki-Zdroju to nagroda, o przyznanie której według regulaminu konkursu, może wystąpić każdy zgłaszając swojego kandydata. Nagroda przyznawana jest przez Kapitułę. Wraz z tytułem, osobie nominowanej wręczana jest statuetka zaprojektowana przez Stanisława Mlekodaja oraz legitymacja potwierdzająca nadanie tytułu.
Gala wręczenia nagród odbyła się w niedzielę w rabczańskim amfiteatrze. Wręczali burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder i przewodniczący Rady Miejskiej Michał Skowron, zaś laudacje na cześć uhonorowanych wygłosiła dr Dorota Majerczyk, przewodnicząca Komisji Kultury Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju.

Nagrody otrzymali: rzeźbiarz Piotr Bies, działacze społeczno-kulturalni Katarzyna i Jan Ceklarz, nauczycielka muzyki Małgorzata Majda, działacz TKKF "Carlina" Edward Konieczny i rzeźbiarz ludowy Zygmunt Wójtowicz.

Oprac. (mr)
Może Cię zainteresować
komentarze
obserwator z doskoku29.07.2021, 10:42
Jakie to powierzchowne patrzenie na ludzi przez pryzmat pieniędzy... Wszyscy zarabiają, to normalne, że każdy "za coś bierze pieniądze"- tak to działa. Ale nie każdy potrafi tak jak P. Majda brać pieniądze, a przy tym być wspaniałym nauczycielem, który sprawia, że się chce- który zaraża swoją pasją innych. To wielka sztuka, talent i powołanie, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, a to w moim odczuciu zasługuje na wyróżnienie. Wielu miałam "nauczycieli", ale teraz po latach tylko kilku mogę przywołać jako tych, którzy rzeczywiście nimi byli.
miastowy26.07.2021, 16:38
Gratulacje! To dobrze, że urzędnicy dostrzegają ludzi, którzy robią (bardzo często za nich), kawał dobrej roboty dla miasta.
Jaka to szczególna osobowość,26.07.2021, 15:54
nauczycielka muzyki, ta która bierze pieniądze i to nie małe, że uczy w Szkole Muzycznej. Jakież to zasługi poza szkołą zdziałała. Nadal układy, Pani dr. Przewodnicząca Komisji Kultury.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl