10.08.2021, 23:18 | czytano: 7230

Polska Akcja Banerowa w Białym Dunajcu

zdj. nadesłane
To czwarta miejscowość, w której pojawiła się Polska Akcja Banerowa ze swoim nowym projektem graficznym, który jest opatrzony również logo Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców. Po Koninie, Olsztynie i Wodzisławiu Śląskim przyszedł czas na Biały Dunajec.
Oto przesłana nam relacja:
"Przy zakopiance zawisł kolejny już baner Polskiej Akcji Banerowej, która informuje o zagrożeniach związanych ze szczepieniem przeciwko COVID-19. To pierwszy baner w Polsce z cytatem lek. med. Eweliny Gierszewskiej, który mówi o tym, że warunkiem do przeprowadzenia eksperymentu medycznego na ludziach jest wyrażenie na niego świadomej zgody.

Jak tłumaczy lek. med. Ewelina Gierszewska: "Eksperymentem medycznym/leczniczym jest wprowadzenie nowych, albo tylko częściowo wypróbowanych metod diagnostycznych, leczniczych lub profilaktycznych w celu osiągnięcia bezpośredniej korzyści dla zdrowia osoby chorej. Jako lekarze uważamy, że w obliczu faktu trwających badań klinicznych tych warunkowo dopuszczonych do użytku preparatów, braku pełnej informacji na temat skuteczności, a zwłaszcza bezpieczeństwa stosowania tych preparatów inżynierii genetycznej po raz pierwszy w historii medycyny testowanych na ludziach i to na tak szeroką skalę, mamy do czynienia z EKSPERYMENTEM MEDYCZNYM, co gorsze bez wydania pozytywnej opinii niezależnej komisji bioetycznej, bez spełnienia wymagań określonych w ustawie, a przede wszystkim bez informowania o tym społeczeństwa czyli uczestników tego eksperymentu. Jednym z fundamentalnych warunków przeprowadzenia eksperymentu medycznego jest wyrażenie na niego zgody przez potencjalnego uczestnika. Świadomej zgody.

A z czym mamy do czynienia na co dzień? Rządowi eksperci Rady Medycznej nagminnie informują, że preparaty inżynierii genetycznej nazywane przez nich szczepionkami są przebadane i bezpieczne, bagatelizując doniesienia, które płyną do nas z całego świata o poważnych niepożądanych odczynach poszczepiennych pod postacią zakrzepicy zatok żylnych mózgu, zakrzepicy żył trzewnych i zakrzepicy tętniczej, współistniejące z małopłytkowością, zespołu Guillain-Barrego, zapaleniach mięśnia sercowego i to u młodych osób w tym u dzieci oraz o zgonach, które pozostają w bezpośredniej koincydencji czasowej z przyjęciem preparatu.

Szczepionki są szczególnymi produktami leczniczymi ze względu na znacznie szersze wskazania do stosowania niż typowe leki, oraz zastosowanie u ludzi potencjalnie zdrowych. Zwiększa to wymagania dotyczące ich bezpieczeństwa oraz ze względu na unikalny, immunologiczny, niemożliwy do odwrócenia mechanizm działania. Przed dopuszczeniem do srtosowania szczepionki zawsze były oceniane w wieloetapowych badaniach klinicznych, które trwały zwykle 6-10 lat."

Warto w tym miejscu wspomnieć fragment oświadczenia, jakie wystosowało całkiem niedawno Stowarzyszenia Lekarzy i Chirurgów Amerykańskich popierające prawo wszystkich do odmowy obowiązkowych szczepień, w tym medyków: "W związku ze wspólnym oświadczeniem różnych organizacji, że wszyscy „pracodawcy opieki zdrowotnej i opieki długoterminowej” powinni nałożyć wymóg otrzymania „szczepionki COVID-19” na wszystkich swoich pracowników, Association of American Physicians and Surgeons (AAPS) oświadcza, że wszyscy ludzie mają prawo do wolności, której nie tracą, służąc chorym lub niepełnosprawnym. Etyczne zobowiązanie do ochrony innych nie wymaga od pracowników rezygnowania z integralności cielesnej i samostanowienia oraz akceptowania „interwencji” podyktowanych przez władze rządowe lub quasi-rządowe. (...)"

"Jestem odpowiedzialny więc szczepię się" - był to jeden z pierwszych apeli do mieszkańców Gminy Biały Dunajec wystosowany przez wójta gminy Andrzeja Jacka Nowaka i kierownika Ośrodka Zdrowia w Białym Dunajcu lek. med. Małgorzatę Szczerbę. Niecały miesiąc później mogliśmy usłyszeć: "Bądź zdrów i szczep się". Tak zachęcał do szczepienia przy kościele w Białym Dunajcu ponownie wójt Gminy Biały Dunajec. O tym na jakiej podstawie formułowane są tego typu wnioski, Polska Akcja Banerewa w swoim liście zapyta o to wójta Gminy Biały Dunajec, oraz Panią lek. med. Małgorzatę Szczerbę.

Sebastian Śmietana - założyciel Polskiej Akcji Banerowej OD(SZ)CZEP SIĘ "

opr. s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
antonio13.08.2021, 12:30
kto sponsoruje tych banerowców???!!! czy to ruble Putina? Wszak taka anarchia wokół pandemii to spełnienie celów Rosji!
Nekrologi nie kłamią11.08.2021, 20:47
zaszczepieni muszą się liczyć z konsekwencjami swojej decyzji. Udar czy zawał to pierwsza co może ich spotkać.
Aza11.08.2021, 20:13
zza Na raka więcej ludzi umiera a nie robi się nic.
Osiol11.08.2021, 15:54
Ech partyzant żeby Ci się kasa tak mnożyła jak zaszczepieni.......

A gdzie te mln co po drugą dawkę się nie pojawiły oficjalnie to 1mln zwrotu szczepionek dokonano.......

Tych co po drugą szpryce się niepojawia to od 2-3mln będzie

Około 11mln leży w magazynie terminy lecą nikt się nie pojawią.....

Sprzedajemy nadwyżkę..... Pewnie taniej niż kupiliśmy (część tajna)

Dorobili się tylko ci co szczepili 60-90od łba razy tysiąc razy 10tys zaszczepionych policz no liczysz świetnie ile to na prywatna przychodnie....

Skąd w służbie zdrowia określenie,, zaszczepić krzesło'''.......

Polowa naukowców i specjalistów rządowych za i za3 dawką......druga połowa kładzie na szali swój wizerunek autorytet badania a jest ich coraz więcej statystyki poszczepiennej nawer te pierwsze 28 dni coś mówią......... I mówi dość,, król jest nagi''.... I która grupa kłamie no która..... Ta za czy ta przeciw

Tobie życzę abyś na wiosne po sezonie grypowym i przeziębień cały i zdrowy dalej liczył kogo więcej ubyło tych zaszprycowanych czy tych drugich

Apropo
Wolność w tych czasach oznacza nie mieć kredytu
Sietniok11.08.2021, 15:15
Nawiedzone ludzie wszędzie muszą się pokazać. Nie zapomnieć swoich czapek foliowych.
Partyzant11.08.2021, 13:25
Organizatorzy takich akcji powinni być pociągnięci do odpowiedzialności Polskiej racji stanu i surowo ukarani. Jak zaszczepieni to mniejszość? Jest nas już zaszczepionych 18 mln jedna dawka a dwoma ponad 20 mln to jaka mniejszość. Stanowimy większość, więc to niezaszczepieni będą musieli się dostosować do nas. Boicie się tej szczepionki jak diabeł wody święconej. Wszyscy zaszczepieni z mojego otoczenia żyją i mają się świetnie. To ja się pytam, gdzie te ofiary szczepień? Bo według was, to urosło do takiego kuriozum, że powinny trupy leżeć na ulicach z powodu śmierci zaszczepieniem.
Wszystko co skazuje na to, że jednak niezaszczepieni będą obie siedzieć na locdownach.
zza11.08.2021, 12:39
Zapraszamy na wolontariat na oddział, wtedy porozmawiamy,bo jak się nie widzi to nie ma problemu.
cenzor z mysiej11.08.2021, 12:09
znów p.,,tonfa" będzie w swoim żywiole
Stop segregacji medycznej11.08.2021, 10:04
Brawo, oby więcej takich akcji i manifestacji jakie odbyły się na Śląsku ostatnio.
Osiol11.08.2021, 09:05
A te 150tys ponadnormatywnych zgonów to na pewno w wyniku palenia węgla i smogu


Że też komunę gdzie palono węglem ktoś przeżył

Mam wrażenie że Ci co się zaszczepili (mniejszość) zasługują na to oni nie rozumieją ze tutaj lekarze się podzielili ludzie też i któraś że stron kłamie tylko która strona kłamie

Najbardziej boli szczepienie dzieci starzy to sobie użyli życia.........
anty tvp11.08.2021, 08:25
Kazdy ma prawo do swojego glosu.
baciok@11.08.2021, 08:06
Kto tych ( autoceznura) sponsoruje?????????????
A11.08.2021, 07:22
Tyle ludzi dzień w dzień od rana do wieczora z całej Polski jedzie na podhale od kilku tygodni i co? gdzie ta pandemia?nagle pod koniec wakacji będzie?teraz co ma okazje się rozwinąć to nie bo dopiero po wakacjach,wielka ściema
Inkwizytor z miasta Dzianis11.08.2021, 03:44
Ktoś jeszcze zwraca uwagę na tych heretyków?
historia uczy11.08.2021, 01:04
Wielką mają rządzący chętkę na wprowadzenie zamordyzmu i władzę absolutną nad innymi ludźmi. Tak było zawsze i teraz nie jest inaczej. Czasy się zmieniają, ludzie nie.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl