11.08.2021, 21:09 | czytano: 4444

Rozpoczęły się Europejskie Targi Produktów Regionalnych (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak
ZAKOPANE. Do niedzieli na Górnej Równi Krupowej gościć będą producenci wyrobów spożywczych, rękodzieła i kosmetyków. W ramach XII Europejskich Targów Produktów Regionalnych.przewidziano także kulinarne pokazy, warsztaty, prelekcje i występy zespołów regionalnych
- Bardzo się cieszę, że Rówień Krupowa jest pełna, że są goście którzy chcą tu być z nami. Pozdrawiam zakopiańskich i podhalańskich gości, pozdrawiam wystawców, którzy przyjechali z całej Polski. Nie ma w tym roku wystawców zagranicznych, bo COVIDowe ograniczenia na to nie pozwoliły, ale są towary, które przywieźli Polacy które można kupić. Ta nasza inicjatywa jest pewną odpowiedzią na świat globalny. Ta globalizacja jest w wielu aspektach bardzo pomocna ale nie może ona doprowadzić do zatarcia naszej tożsamości, w szczególności tożsamości regionalnej. A ta tożsamość wyraża się między innymi w produkcie regionalnym - mówił uroczystego otwarcia starosta tatrzański Piotr Bąk.
Dziś w "Zarembku Tradycji" prowadzone były warsztaty bibułkarstwa z Zofią Majerczyk-Owczarek. Zaprezentowały się panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Kościeliska, a "Sekretne Smaki Targów" - oferowali przedstawiciele Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników.

Na scenie wystąpiły zespoły „Mały Hop Cup”, grupa śpiewacza z zespołu Giewont, Gminny Młodzieżowe Zespół Góralski z Szaflar, Niźniobańscanie z Bańskiej Niżnej i Rodzinna Muzyka Poloków.

Szczegółowy program Targów prezentujemy w naszym dziale co, gdzie, kiedy".

opr. s/ zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Rybok11.08.2021, 23:18
Od kąd ryby mamy za potrawę regionalną?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl