15.08.2021, 13:44 | czytano: 2071

Rozstrzygnięto konkurs Mecenat Małopolski

Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Kościelisku/ zdj. Piotr Korczak
W ramach II edycji konkursu Mecenat Małopolski zarząd województwa przyznał na zadania z dziedziny kultury dotacje na łączną kwotę miliona zł. Środki otrzymają m. in. panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kościelisku, Zarząd Główny Związku Podhalan i dwie organizacje orawskie.
Przyznane pieniądze pozwolą na realizację przedsięwzięć o charakterze artystycznym i kulturalnym, m.in. koncertów, spektakli, festiwali, widowisk historycznych, wystaw, warsztatów oraz konkursów.
- W ramach konkursu wspierane są zadania wzbogacające ofertę kulturalną Małopolski. Są to działania na rzecz edukacji kulturalnej i animacji kultury, wzmacniające, utrzymujące tożsamość lokalną, regionalną i narodową, czy też polegające na przygotowaniu wydarzeń artystycznych promujących kulturę Małopolski w kraju i na arenie międzynarodowej - podkreśla Iwona Gibas z zarządu województwa.

Wśród 72 zadań, które otrzymały dofinansowanie w tej edycji konkursu znalazły się projekty z naszego regionu. Stowarzyszenie Lipnica Wielka na Orawie otrzymało 20 tys. zł na projekt "Mikowie - Święci dnia codziennego". Związek Podhalan w Polsce Zarząd Główny na zadanie pn. "Zachowanie i utrwalenie w formie cyfrowej zasobów dziedzictwa kulturowego górali polskich część V" - pozyskało 25 tys. Stowarzyszenie Rozwoju Orawy swój projekt "Orawskie Kulturalne Mosty" zrealizuje dzięki wsparciu rzędu 10 tysięcy zł, a Koło Gospodyń Wiejskich w Kościelisku planuje projekt pt. "Opowieści o podhalańskiej wsi", na który otrzymało 15 tys.

s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl