20.08.2021, 11:28 | czytano: 2032

Pobór krwi w plenerze (zdjęcia)

zdj. organizatora
Dwudniowa akcja honorowego krwiodawstwa przyniosła plon w postaci blisko 10 litrów krwi.
W pierwszym dniu krew była zbierana w mobilnym punkcie poboru krwi na parkingu przed rodzinnym parkiem wodnym Gorący Potok. W drugim - krwiobus stanął na parkingu naprzeciw Dworu Kupieckiego na terenie Nowej Targowicy w Nowym Targu.
- Autokar wzbudzał spore zainteresowani - po raz pierwszy pojawił się w tych miejscach. Pojawiło się pytań, ale wiele osób zdecydowało się oddać dla potrzebujących cząstką siebie. W trakcie zbiórki zarejestrowano łącznie 25 osób, niestety przebyte choroby, uniemożliwiły wielu chętnym oddanie krwi. Ostatecznie krew oddało 22 osoby - relacjonuje Mateusz Kapołka. I dodaje: - Kolejna akcja zorganizowana przez klub HDK PCK Kropla wspólnie z RCKiK Nowy Targ, oraz Gorącym Potokiem, pomimo panującej pandemii okazała się sukcesem. W akcji wzięli udział wieloletni dawcy krwi, na których zawsze można liczyć, a także osoby, które po raz pierwszy zdecydowali się zostać honorowym dawcą krwi. Łącznie zebrano prawie 10 litrów krwi dla potrzebujących.

Wszyscy dawcy otrzymali, poza gwarantowanym pakietem energetycznym, okolicznościowy pamiątkowy kubeczek i okolicznościową smyczkę ufundowaną przez firmę Blachotrapez Sp. z O.O. oraz bezpłatny voucher do skorzystania z atrakcji kompleksu kilkunastu unikalnych basenów ufundowane przez Gorący Potok. Tradycyjny słodki upominek zapewnił Zbigniew Steskal.

Kolejna zbiórka krwi odbędzie się w Rabce - Zdroju 12 września przy okazji "Zakończenia lata".

opr. s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl