31.08.2021, 10:00 | czytano: 3609

Tomasz Słodyczka z Zębu z nagrodą główną na festiwalu w Kazimierzu Dolnym

Fot. Zespół Regionalny
Z dobrej strony zaprezentowali się reprezentanci Podhala na 55. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą - najważniejszej tego typu imprezie w kraju.
W miniony weekend jury festiwalu oceniło 26 kapel, 27 zespołów śpiewaczych, 13 instrumentalistów, 25 solistów śpiewaków z całego kraju oraz 24 prezentacje w konkursie „Mistrz i Uczeń”. W konkursie festiwalowym wzięło udział około 650 artystów ludowych z 14 województw.
W kategorii kapel pierwsze miejsc ex aequo zdobyła Kapela Rodzinna Muzyka Poloków z Białego Dunajca. W kategorii zespołów śpiewaczych również pierwsze miejsce ex aequo wywalczył zespół „Kalina” z Białego Dunajca. W rywalizacji solistów instrumentalistów pierwsze miejsce przypadło Andrzejowi Budzowi z Dębna Podhalańskiego. Drugie miejsce w kategorii "Mistrz-uczeń" jury przyznało Eugeniuszowi Karkoszce z Kingą Kubacką z Lipnicy Małej.

Natomiast najwyższe trofeum - Złotą Basztę - w kategorii solistów śpiewaków zdobył Tomasz Słodyczka z Zębu.


oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
epo31.08.2021, 12:09
Tak trzymać - dobrze że są ludzie co chcą kontynuować tradycje, bo to nie tylko laury , ale i ciężka praca nie zawsze zauważana .
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl