03.09.2021, 17:28 | czytano: 5212

Pracownicy UM i mieszkańcy ruszyli w miasto z workami (zdjęcia)

zdj. Anna Karpiel UM Zakopane
Dziś pogoda dopisała i akcja „Sprzątamy Zieloną Małopolskę” tym razem doszła do skutku. Została ona zorganizowana przez burmistrza Miasta Zakopane w ramach inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, w którą włączyło się wiele gmin i samorządów.
W akcji wziął udział zastępca burmistrza Tomasz Filar oraz kilkudziesięciu urzędników i mieszkańców. Posprzątane zostały przede wszystkim okolice Gubałówki, Cyrhli i Olimpu. W ciągu 4 godzin zebrano 60 worków odpadów. Urząd Miasta zapewnił uczestnikom worki, rękawice oraz odbiór i utylizację odpadów.
"Celem akcji było zwrócenie uwagi na problem pozostawiania śmieci na terenach rekreacyjnych i turystycznych. Uczestnicy nie tylko posprzątali szczególnie narażone na pozostawianie śmieci zakątki Zakopanego, ale także dali dobry przykład, że warto dbać o swoje najbliższe otoczenie" - przypomina zakopiański UM i dodaje: "Efekty takich akcji edukacyjnych są już widoczne, rośnie świadomość mieszkańców i turystów, a ilość pozostawianych na terenach zielonych śmieci systematycznie się zmniejsza. Po intensywnym sezonie turystycznym zostały jednak pewne ślady i piątkowa akcja sprzątania okazała się bardzo potrzebna".

opr.s/ zdj. Anna Karpiel-Semberecka UM Zakopane
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
jaga205.09.2021, 08:44
Jak idę na grzyby też biorę worek na śmieci zawsze jest pełny , nie zawsze jest gdzie zostawić ,pracownicy leśni nie sprzątają trzeba brać ze sobą
polak04.09.2021, 09:18
brawo
worek na śmieci03.09.2021, 17:32
"Efekty takich akcji edukacyjnych są już widoczne, rośnie świadomość mieszkańców i turystów, a ilość pozostawianych na terenach zielonych śmieci systematycznie się zmniejsza."
W którym konkretnie miejscu się zmniejsza bo chyba przegapiłem?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl