05.09.2021, 10:37 | czytano: 4121

Brzeski wraca do Las Vegas

W kwietniu br. podano informacje, że pochodzący z Poronina zawodnik MMA, wychowanek NKSW Hoły Team Łukasz Brzeski zawalczy o kontrakt federacji UFC.
Brzeski urodził się w 1992 roku, a swoją karierę w MMA rozpoczął w kwietniu 2013 roku na gali Superleague of MMA 2 gdzie w pierwszej rundzie pokonał Piotra Sobotę. Jedyną porażką jaką w dotychczasowej karierze odniósł fighter z Podhala była walka z Grzegorzem Cieplińskim w 2018 roku podczas gali Wieczór Walk R8. Od 2018 roku związany jest z organizacją Babilon MMA.
Przygotowania do walki życia, której stawką był kontrakt z Ultimate Fighting Championship szły bardzo pomyślnie. Treningi zostały rozszerzone pod kątem parametrów planowanego przeciwnika i Brzeski, który ostatni raz walczył w maju 2020 roku podczas gali Babilon MMA 13 gdzie pokonał Michała Piwowarskiego, odliczał już dni do gali.

Ekipa wyruszyła w podróż do USA i dotarła do Las Vegas. Niestety, sprawy zaczęły się komplikować. Zmienił się rywal - Lorenzo Hooda zastąpił Dylan Potter, który jednak na godziny przed walką otrzymał pozytywny wynik obowiązkowego testu na covid-19. Federacja UFC nie była w stanie tak szybko znaleźć kolejnego przeciwnika dla Brzeskiego i walka została anulowana.

Przedstawiciele klubu i manager od razu zapewnili, że będą walczyć, by do kolejnego spotkania doszło w najbliższych tygodniach. I udało się! W czwartek ogłoszono, że Łukasz Brzeski zawalczy podczas kolejnej, planowanej na 14 września gali.

Ekipa, która ledwo rozpakowała bagaże po powrocie z zza wielkiej wody - pakuje się ponownie i 11 września wyrusza w podróż do Las Vegas. Trzymamy kciuki, by tym razem wszystko poszło gładko. Jak sami napisali na swoim profilu w mediach społecznościowych - limit pecha został już wyczerpany!

wo/ zdj. z fb.com/nkswnt
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Ola07.09.2021, 00:49
trzymamy Kciuki ....
wojtek06.09.2021, 16:06
test prawdy przed Brzeskim
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl