07.09.2021, 19:35 | czytano: 7338

"Atak botów i ludzi". Kłopoty z urzędniczymi ankietami

Urząd Miasta w Nowym Targu/ zdj. Podhale24
NOWY TARG. Jedna ankieta dotycząca Gminnego Programu Rewitalizacji została "zaatakowana" przez boty, druga - związana z oceną pracy urzędu - skrytykowana najpierw przez naszego felietonistę Macieja Jachymiaka, a potem przez radną Ewę Pawlikowską.
"W roku 2017 Miasto Nowy Targ przystąpiło do realizacji zapisów Gminnego Programu Rewitalizacji, w ramach którego podjęte zostały działania rewitalizacyjne, mające na celu poprawę jakości funkcjonowania Miasta i podniesienia standardu życia jego mieszkańców. Obecnie zostały podjęte działania zmierzające do ewaluacji, czyli podsumowania i ocenienia dotychczasowych prac rewitalizacyjnych" - tłumaczy na swojej stronie Urząd Miasta.
Elementem tego procesu było badanie opinii mieszkańców Miasta na temat zrealizowanych do tej pory projektów i działań przewidzianych w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji. W tym celu przygotowana została ankieta ewaluacyjna skierowana do mieszkańców Nowego Targu, która dostępna była do 3 września br. poprzez stronię magistratu. Szczegóły tutaj.

Do tej ankiety odniósł się burmistrz mówiąc, iż proces ewaluacji został zakłócony poprzez wysłanie kilkuset opinii z jednego adresu IP. - Chodziło o to, żeby storpedować działania, które firma na nasze zlecenie wykonuje i zepsuć cały efekt programu rewitalizacyjnego - powiedział Grzegorz Watycha.

Pojawił się podczas wczorajszej sesji także temat drugiej ankiety, badającej "satysfakcję klientów" Urzędu Miasta. "Ocenia pracę magistratu. Ma konstrukcję od lat niespotykaną. Zawiera już zaznaczone, gotowe odpowiedzi. Wystarczy kliknąć „wyślij”. Te zaznaczone odpowiedzi, przypadkiem oczywiście, entuzjastycznie oceniają pracę miejskich urzędników" - pokpiwał w felietonie na naszym portalu Maciej Jachymiak.

Odniósł się do niego sekretarz Miasta. - Badanie satysfakcji petentów prowadzone jest od 2007 roku i pojawia się cyklicznie. To badanie jest prowadzone w ramach systemu zaradzania jakością. Jesteśmy zobowiązani do badania satysfakcji klientów. Wcześniej, w lutym studenci Podhalańskiej Uczelni Zawodowej przeprowadzali ankietę na terenie miasta, a od 2019 roku nastąpiła zmiana przepisów kodeksu postępowania administracyjnego i takie badanie ma być nie incydentalnie, ale regularnie. Ankiety są anonimowe, są też dostępne od 2007 r. na stronie UM, na "dzienniku podawczym" i na stanowiskach pracy w samym urzędzie. Powtarzam, to nie jest jakiś nowy temat - mówił Zbigniew Strama.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Obserwator09.09.2021, 01:30
Może należałoby skutecznie i poinformować mieszkańców miasta o tej ankiecie.
No chyba że istotą sprawy jest to żeby jak najmniej mieszkańców się wypowiedziało.
Tak na marginesie to proszę o sobie tylko zrobić listę uciążliwości jakich doznajemy dnia codziennego w tym jak niektórzy określają wspaniałym mieście
Miś08.09.2021, 15:28
Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie, to wilki! To mówiłem ja - Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy. Niech żyje nam Grzegorz sto lat!
na największa biała myszka08.09.2021, 15:11
to pani wiceburmistrz
Czarna08.09.2021, 08:56
Ocena jest ogólna i ciężko wkładać wszystkich do jednego worka (urzędników). Bo mozna spotkać w naszym urzędzie zarówno kompetentych i pomocnych jak i niestety takich którzy nie umieją się zachować, są stronniczy , złośliwi A i często bardzo wybuchowi....
Fenek08.09.2021, 08:41
Panie burmistrzu najbardziej to chyba został zaatakowany zdrowy rozsądek i logiczne myślenie. Ja bym się ze wstydu spalił.
lambda08.09.2021, 08:24
Wpierw winnym wszystkich nieszczęść Watychy był Fryźlewicz i Jego samorządowe dokonania. Teraz jest Jachymiak i Jego felietony. No boty nie ludzie. /.../
lambda08.09.2021, 08:06
Skoro burmistrz sugeruje, że jakiś X wysłał z jednego IP kilkanaście odpowiedzi i namieszał w tej ankiecie to można wysnuć tylko dwa logiczne wnioski.

Pierwszy, świadczący o fatalnym przygotowaniu informatycznym samej ankiety przez urzędników podległych Watysze.

Drugi, jeżeli to wszystko są fakty potwierdzone i w skali opisywanej przez burmistrza, obnaża publicznie cały system zabezpieczenia informatycznego nie tylko nic nie znaczącej ankiety, ale co gorsza, całego Urzędu Miasta i sfery danych wrażliwych lub poufnych.

Jeden i drugi wniosek wystawia zatem nie najlepsze oceny pracy burmistrza Watychy. Chaos, chaos, chaos i doraźne zabawy w mydlenie oczu mieszkańcom.
jestem pod wrażeniem07.09.2021, 22:14
Przeszli samego mistrza Bareję.
Goral07.09.2021, 21:37
Watycha /.../. Wszędzie boty żli ludzie i białe myszki. I tylko plastikowy manekin na kwietniku mu nie przeszkadza
spostrzegawczy07.09.2021, 20:08
Zbigniew Strama po prostu swoją wypowiedzią rozbił bank!
astalavista07.09.2021, 20:00
Wszystko jasne. Urząd Miasta z Watychą to dzieci zagubione we mgle. A to jeszcze jeden dowód na to, że nie nadają się do zarządzenia nawet straganem z jajkami. Kompromitacja na całego.
Klient07.09.2021, 19:49
Kompromitacja na całego . Wypełniona i gotowa ankieta satysfakcji klienta. To mogło wydarzyć się tylko za Watahy. Miastowi się boja co to będzie dalej bo do wyborów jeszcze daleko
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl