09.09.2021, 09:40 | czytano: 3189

Zmiana decyzji - pomnik stanie w innym miejscu

Na cmentarzu parafialnym w Cichem Górnym stanie pomnik upamiętniający mieszkańców zamordowanych podczas II wojny światowej i ofiar obozów koncentracyjnych. Początkowo pomnik miał stanąć w Chochołowie, ale mimo iż wybudowano już postument, władze gminy zmieniły lokalizację po krytyce ze strony sołtysa.
Sołtys Chochołowa Maciej Szwajnos powiedział na ostatniej sesji Rady Gminy Czarny Dunajec, że lokalizacja pomnika przy granicy z Cichem, przy ścieżce rowerowej, jest nietrafiona. - Dla kogo powstaje pomnik w Chochołowie? - pytał. - Pomnik blokuje zjazd do działki. Cały murek jest wepchany do samej drogi. Nie wiem kto i komu to będzie służyło. Nic o tym nie wiemy. Czemu nie zrobiliście po drugiej stronie. Zablokowaliście komuś działkę - alarmował.
Pomnik miał stanąć na gminnej działce, gmina uzyskała już stosowane zezwolenia, rozpoczęła się również budowa postumentu. Ostatecznie, po słowach krytyki, zapadła decyzja o zmianie lokalizacji. Jak mówi wójt Marcin Ratułowski, za zgodą proboszcza parafii w Cichem Górnem, pomnik stanie na cmentarzu parafialnym w Cichem Górnem. Prace już trwają. Odsłonięcie i poświęcenie zaplanowano na 19 września.

r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl