29.09.2009, 12:59 | czytano: 3112

Maciej Jachymiak na burmistrza? Tyle za, ile przeciw

NOWY TARG. Dokładnie po połowie podzieliły się głosy w sondzie w której zapytaliśmy, czy wicestarosta nowotarski Maciej Jachymiak powinien wystartować w wyborach na burmistrza miasta.
Wyniki:
49% - Tak
49% - Nie
2% - Nie wiem

Oddanych głosów: 6457.

Wyjaśnijmy, iż Maciej Jachymiak jest poważnie brany pod uwagę przez zarząd Platformy Obywatelskiej, jako kandydat na burmistrza z ramienia tej partii w przyszłorocznych wyborach samorządowych. PO swojego kandydata ma przedstawić jeszcze w tym roku.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
1357911.10.2009, 11:32
zdecydowane nie dla burmistrza obecnego.Tak dla każdej nowej twarzy !!!!!!!! Dość kolesiostwa .
miescowo03.10.2009, 18:25
Najlepszy szczupły Maciek i wysportowany!!
miastowo03.10.2009, 12:11
moje typy.
MJ 33 %
MJel. 32%
AK 23%
MF 13%
Tak niech pozostanie.
MARIO02.10.2009, 19:59
Cały NT zagłosuje na szczupłego Mariusza
13501.10.2009, 22:38
Mój głos to zdecydowane nie dla MF
obywatel01.10.2009, 07:50
mój głos to NIE dla MJ. niech on się zajmie leczeniem ludzi. a nie polityka.
WĄS30.09.2009, 22:49
Dlaczego nie bierzecie pod uwagę kandydatury na burmistrza Mariusza Jelonka? Jest obecnie najpoważniejszym kandydatem. Jachymiak się nie liczy. Jelonek się spotka z MF w drugiej turze.
TKM30.09.2009, 22:30
tylko Mariusz Jelonek daje szanse skutcznego żądzenia
830.09.2009, 20:47
Do ja. Jesteśmy stolicą unihokeja w Polsce.W finale spotykają sie same nowotarskie drużyny i nie ma hali sportowej poza halą lodową, gdzie mogłyby się takie finały odbywać. Hala na Niwie bedzie pełnowymiarową halą z widownią, gdzie można będzie grać unihokej nawet międzynarodowe mecze, koszykówkę, halową piłkę nożną. Srodowiska sportowe Nowego Targu w pełni popierają budowę takiej hali więc wybacz, ale w czyim imieniu Ty występujesz krytykując tą budowę? Powstaje ona w oparciu o zdobyte fundusze zewnętrzne a Tobie jest znwu źle.Nie zabieraj głosu bo bredzisz i narażasz się na śmieszność człowieku.Ciągle się słyszy, że w Nowym Targu sie nic nie dzieje, a jak miasto chce stworzyć warunki deo rozwoju sportu to znowu źle. Dziwię się , bo z twojej wypowiedzi wynika, że jesteś młodym człowiekiem, uprawiasz sport i dziwię się że masz takie do tej sprawy podejście. Jeżeli 300 dzieci to dla Ciebe garstka,to wybacz ale jesteś zabawny.W szkole nr 5 jest 600 dzieci i muszą chodzić do szkoły na zmiany bo nie ma takiej możliwości, żeby sie wszystkie pomieściły.Pisała tu swojego czasu jakaś "mądra" Rita, żeby dzieci z Niwy dowozić do szkół w centrum, gdzie miałyby się pomieścić. Oczywiście jest opcja trzeciej zmiany ale nauke kończyłyby o północy. Myślsz, że można im takie coś zafundować?
Krevan Espane ae Junginklaine30.09.2009, 20:00
do 8:
Wypierasz się, że nie jesteś urzędasem pana F.? A ja podejrzewam, że JESTEŚ i to wysoko postawionym, bo inaczej nie znałbyś tylu szczegółów odnośnie pracy magistratu. Posiadasz informacje nawet takie, które nigdy nie powinny opuścić ścian urzędu... No chyba, że okłamujesz pozostałych, wyciągając pewne sprawy z kosmosu tylko po to by poprawić i tak już podupadły wizerunek swojego GURU.

I wiesz co? W to drugie jestem skłonny bardziej wierzyć.
D0 830.09.2009, 17:05
8
A więc "wyborco" i" płacący podatki "uświadomię was. Otóż nieprawdą jest ,że do szkoły na Niwie będzie chodzić kilkadziesiąt dzieci, bo około 300 ( ze szkoły w Klikuszówce i na Niwie), a więc pomyliliście się o "skromne" kilkaset procent.Obiekt będzie duży. bo połowę bedzie stanowić hala sportowa służąca nie tylko tej szkole, z czego powinniście sie cieszyć, bo nie tak dawno na tym portalu wielu narzekało, że taka wieś Kluszkowce ma halę z prawdziwego zdarzenia, a miasto powiatowe nie. A zatem znowu źle? ,. Kładka na Białym Dunajcu musi być taka,a nie inna bo lekką konstrukcję porwałaby pierwsza lepsza powódź.Czy kładka jest do nikąd zapytajcie setek miszkańców którzy z niej korzystają. Poza tym przejdźcie się na lotnisko, tam chyba są jakieś prace.Co do zadłużenia to znowu trafiliście kulą w płot, słyszycie, że dzwonią w kościele, tylko nie bardzo wiecie w którym. Obecnie zadłużenie sięga dwadzieścia kilka procent całego budżetu i jest bardzo bezpieczne. W 20012 roru.................. MASZ RACJE
ja30.09.2009, 16:08
300 dzieci, to akurat garstka...
A kładka ? No wybacz, w okresie wakacji bywałem na lotnisku codziennie i niestety nie widziałem ani jednego człowieka przechodzącego po niej. :D
Niewypał, niewypał i jeszcze raz niewypał.

A co do nowoczesnej sali. Są Gorce, przy podstawówce nr 6, nowo otwarta na Gimplu. Grałem na każdej z nich i nie narzekam na jakość. Pytam więc, po co sala na takim zadu*** jak Niwa ?
fikus30.09.2009, 15:05
Wątek tyczy się ewentualnego startu Jachymiaka więc niech sie wytłumaczy z przeszło 7 milionowego długu szpitala mogą to zrobić za niego powiatowi urzędnicy bluzgający na lewo i prawo
830.09.2009, 13:50
A więc "wyborco" i" płacący podatki "uświadomię was. Otóż nieprawdą jest ,że do szkoły na Niwie będzie chodzić kilkadziesiąt dzieci, bo około 300 ( ze szkoły w Klikuszówce i na Niwie), a więc pomyliliście się o "skromne" kilkaset procent.Obiekt będzie duży. bo połowę bedzie stanowić hala sportowa służąca nie tylko tej szkole, z czego powinniście sie cieszyć, bo nie tak dawno na tym portalu wielu narzekało, że taka wieś Kluszkowce ma halę z prawdziwego zdarzenia, a miasto powiatowe nie. A zatem znowu źle? ,. Kładka na Białym Dunajcu musi być taka,a nie inna bo lekką konstrukcję porwałaby pierwsza lepsza powódź.Czy kładka jest do nikąd zapytajcie setek miszkańców którzy z niej korzystają. Poza tym przejdźcie się na lotnisko, tam chyba są jakieś prace.Co do zadłużenia to znowu trafiliście kulą w płot, słyszycie, że dzwonią w kościele, tylko nie bardzo wiecie w którym. Obecnie zadłużenie sięga dwadzieścia kilka procent całego budżetu i jest bardzo bezpieczne. W 20012 roru prognozowany dług może sięgnąc 59%, ale tylko wtedy gdyby wszystkie wnioski o pieniądze unijne zostały pozytywnie rozstrzygnięte i wtedy udział własny w tych projektach byłby bardzo duży. Ale wiadomo, że wszystkie nasze prośby o pieniądze z UE nie zostaną spełnione, bo to jest poprostu niemożliwe, czyli ten dług nigdy nie osiągnie tego pułapu, którego tak przez swoją niewiedzę się obawiacie i którym razem z red. Miśkowcem straszycie innych mieszkańców. Co do środków unijnych to nie jest tak źle jak piszecie. Na halę gimnastyczną na NIwie pozyskano 3 mln. zł, aktualnie buduje się Orlika, również z pozyskanych środków a inne wnioski są w trakcie załatwiania i być może będziemy się jeszcze cieszyć. Nie jestem urzędasem. Ja wam nie ubliżam,że jesteście niedouczeni i niedoinformowani , dlatego z powodu braku argumentów, tak łatwo swoje braki wiedzy narabiacie agresją słowną.Zachęcam do częstego czytania prasy, stron Urzedu Miasta, a nie opierania się tylko na tym, co mówią na mieście i wtedy nie będziecie się kompromitować.
miescowo30.09.2009, 11:30
Boże daj mieszkańcom natchnienie , by nie ważyli się wybierać tą nędze, bo to katastrofa dla dworu i klakierów i kolesiów.
MF30.09.2009, 11:28
Pomysł MF jest dla szkoły dobry. Na Niwie będzie szkoła zbiorcza dla wszystkich przysółków miasta . Tylko bić brawa dla takich diabelskich pomysłów tego świętego , nomondrzejsego człeka Hej. No ba jakos.
123430.09.2009, 11:13
Do h - jakbyś wcześniej odwiedził artykuł to byś wiedział że leon umie liczyć
gwiazda30.09.2009, 11:09
a co bedzie robil po wyborach MF?
830.09.2009, 10:36
młody wysportowany energiczny napisał Gaga. Mięśnie, młodość to jeszcze bardzo mało.
wyborca30.09.2009, 10:08
jedno z ostatnich miejsc w Polsce w pozyskiwaniu środków europejskich, śmierdząca oczyszczalnia, przepłacona o 10 mln zł szkoła na Niwie, zadłużenie sięgajace59 %, brak współpracy z wszystkimi ościennymi gminami to efekty działania obecnej ekipy w mieście.
Czas na zmiany!!!
GAGA30.09.2009, 09:06
Szanowni Nowotarżanie
Mamy wreszcie bardzo dobrego kandydata na burmistrza miasta.Oczywiście Pana Maćka Jachymiaka.TO MŁODY ENERGICZNY I WYSPORTOWANY KANDYDAT.Nie krytykujcie .Myślę,że on jeden postawi na sport w naszym mieście i wybuduje kilka basenów żebyśmy nie musieli jeździć do Szaflar czy Zakopanego czy gdzieś dalej. POWODZENIA
pierdolka30.09.2009, 08:11
Każdy , nawet z pipidówki , będzie lepszy od tego , który jest i któremu się wydaje ,że będzie na wieki=MF.
płacący podatki30.09.2009, 01:49
8-ko, jesteś zatwardziałym urzędasem, którego szef rozlicza z Twoich pochlebczych komentarzy. Radny powiatowy ma 100% racji .
Brak inwestycji, albo kompletne niewypały. Nieszczęsna kładka dla pieszych prowadzą donikąd i z żelbetonową konstrukcją, jakby po niej miały jeździć czołgi. Dla pieszych wystarczyłaby konstrukcja dużo lżejsza,ładniejsza i 3 razy tańsza !!! Szkoła na Niwie pomnik gigantomanii i głupoty i to dla garstki dzieci. Inwestycja za miliony złotych, na której finansowanie, miasto zaciągnęło kredyt i jeszcze wyprzedaje miejski majątek. Ciekawe, ile będzie kosztowało potem utrzymanie, ogrzanie, wyposażenie takiego kolosa, do którego będzie uczęszczać kilkadziesiąt dzieci ??? Szkoła na Niwie powinna być 3 razy mniejsza i 3 razy tańsza, o tym mówią wszyscy, jak zobaczyli jakie to gigantyczna mury pną się w tak szalonym tempie. Czy Wy ( tj. MF i jego kadra) w ogóle znacie znacie takie pojęcia jak gospodarność, czy dyscyplina finansowa?
Jak można wydać 25 milonów (których się jeszcze nie ma) na szkołę dla tak małej liczby dzieci ? A już mówią na mieście, że koszt zwiększy się do 30 milionów. Wydajecie kasę z naszych podatków i to tak bez sensu, a nikt tego nie rozlicza. Czy samorządy są bezkarne ? Uświadom nas 8-ko,
kto Was może zatrzymać, bo wybory dopiero za rok, a za ten czas, to rozłożycie NT na łopatki.
829.09.2009, 22:50
oj powiatowy radny, co ty tam robisz w tym powiecie jak nie wiesz , że bez pomocy miasta cienko byście przędli. 70% dokłada wam miasto do każdej drogi powiatowej w mieście. Szpital ledwo zipie i wkrótce to wszystko się u was kopyrtnie . Wice woli stamtąd uciekać i pcha się do miasta, bo widzi coście tam namieszali.Popatrz na szkoły którymi zarządzacie w jak fatalnej są kondycji, jak one marnie wygladaja w porównaniu ze szkołami miejskimi. Wszystko się wam pruje i rujnuje! O zadłużenie miasta się nie martw, narazie jest ponad połowę mniejsze jak powiatu i takie będzie. Mam nadzieję , że te sztuczne twory powiaty ,ktoś wreszcie zlikwiduje, bo samodzielnie ze swoich budzetów nie są w stanie nic zrobić, a masa pieniędzy idzie na utrzymanie armii urzędników. Dobrze się chwalić osiągnięciami jak inni muszą do tego dokładać.Bay-bay i dalej śnij swój cudowny sen!
pokemon29.09.2009, 22:28
Każdy dowolny , ale nie mF!
KF29.09.2009, 21:28
Mogę zaręczyć że mój przyjaciel Maciej jest uczciwy , pracowity , nie ma nic na sumieniu , w pracy się nie obija , i kocha PiS , a Tusk za nim nie przepada bo ani on ani Schetyna nie przyjechał na otwarcie nietaniego mostu w Nowej Białej.
Ania29.09.2009, 21:21
I tak Jachymiak nie będzie startował to tylko zasłona dymna dla Staszka Apostoła który chce być burmistrzem
shadow29.09.2009, 20:21
mix - a drugie 3 tysiące mówią, że tamte porzednie tysiące się mylą :D
wieszczka29.09.2009, 19:56
Gazety napisały:

Nie da się zbilansować szpitala w sytuacji, gdy z dnia na dzień okazuje się, że będziemy mieć mniej o kilka milionów złotych - mówi dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu, Krzysztof Kiciński. - Jesteśmy zmuszeni do maksymalnego ograniczenia planowej działalności szpitala

Jak mówi dyrektor Kiciński, szpital z poparciem organu zarządzającego - Starostwa Powiatowego w Nowym Targu - rozpoczyna działania „stabilizujące wydatki".

Czyny nie cuda? W szpitalu zaczynają zwalniać.
Tak się kończy era MJ i jego kolegi dyrektora K. Za rok zwijają żagle więc niech się dzieje co chce. Kiciński chciał się wcześniej wycofać ale poparcie zgranych kolegów z PO nie wystrczyło żeby zostać szefem NFZ. Wierchuszka partyjna PO olewa MJ za jego miłość do PiS.
szczupły M29.09.2009, 19:46
MJ raczej kandydował nie będzie bo kto Jelonka dotyka ten szybko zanika
powiatowy radny29.09.2009, 19:13
Ty power powiatem sie nie martw. Zainteresuj się ile miasto jest zadłużone i ile w najbliższych miesiącach jeszcze się zadłuży. Powiat przynajmniej inwestycje sensowne prowadzi a nie takie potwornie drogie niewypały jak miasto. Wystarczy wspomnieć nieszczęsną kładkę prowadzą donikąd czy szkołę na Niwie - pomnik gigantomanii i głupoty...
Wyborca29.09.2009, 19:07
Jest na pewno duuużo lepszy od obecnego naszego wodza dworu. Jego świta zaczyna już się bać a zegar tyka.Panie Maćku ma pan duże poparcie wśród tych którzy myślą o rozwoju naszego miasta a nie trwaniu w marazmie żeby tylko dotrwać do następnych wyborów i nikomu się nie narazić.Bo to cechuje ten układ MF.
mix29.09.2009, 17:33
Ponad trzy tysiące ludzi mówi staroście żeby sobie dał spokój
zig29.09.2009, 17:29
fun - widać, że o komputerach to nie masz zielonego pojęcia
h29.09.2009, 17:28
leon nuacz się liczyć
power29.09.2009, 17:00
Powiat jest zadłużony po uszy, szpital ma olbrzymi coraz większy dług trzeba szukac możliwości ucieczki do miasta - ale nowotarżanie nie gęsi andrychowainina nie wybiorą
korcipka29.09.2009, 16:14
Wojtek a Ty co jego służący czy pracownik?
Lepiej oddasz mu hołd, myjąc mu nogi!
ZeZoWaTo29.09.2009, 16:11
Boi się odpowiedzialność za powiat więc ucieka.
Przedtem ścigał swoich wrogów < , których sam sobie narobił>
, teraz się okaże że... sam będzie ścigany!
xyz29.09.2009, 15:35
Już dwór MF przebiera nogami zdenerwowany. Perspektywa iż koryto znajdzie się poza zasiegiem powoli ale nieuchronnie staje się rzeczywistością...Jeszcze rok...
Wojtek29.09.2009, 15:06
A gdzie ta sonda była? Zaglądam tutaj kilka razy dziennie a jej nie widziałem...
Głos oddał bym oczywiście na Pana Jachymiaka. Trochę wybuchowy człowiek ale moim zdaniem lepiej dostrzegający realia naszej społeczności.
Tutaj29.09.2009, 14:36
Obecny jest oki, niech wygra jeszcze raz, co prawda jest ściernisko, ale bedzie...New Market Square
6na929.09.2009, 13:55
Jaki kandydat , taki i ten sondaż jest.
fun29.09.2009, 13:43
ten sondaż to zupełna kpina, pojedynek informatyków a nie żaden sondaż
korcipka29.09.2009, 13:39
Czego to się nie robi żeby się podlizać władzy!
Leon29.09.2009, 13:23
101% głosów? To napewno manipulacja wiadomych środowisk :)
DZIADEK5829.09.2009, 13:16
Niech wygra każdy inny tylko nie obecny .
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl