19.09.2021, 09:20 | czytano: 6421

Zmiana organizacji ruchu w rejonie dworca kolejowego i autobusowego (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak
ZAKOPANE. Budowa Centrum Komunikacyjnego - nowoczesnego dworca dla komunikacji dalekobieżnej i lokalnej, wielopoziomowego parkingu oraz przebudowa ronda - trwa już od ponad miesiąca. Urząd Miasta zapowiada od 23 września kolejną zmianę w organizacji ruchu w rejonie prowadzonych prac.
To jedna z największych inwestycji realizowanych w Zakopanem od dziesiątek lat. Jej wartość to 40 mln złotych.
"Podczas prac zachodzi potrzeba przebudowy infrastruktury niewidocznej dla użytkowników ruchu, która znajduje się pod powierzchnią drogi, takiej jak sieci kanalizacji sanitarnej, wodociągowej, energetycznej, teletechnicznej, deszczowej. Są to prace bardzo czasochłonne i trudne, zwłaszcza że funkcjonowanie wyżej wymienionej infrastruktury musi być utrzymane. Ponadto trzeba pamiętać, iż zachowana jest przejezdność tego ważnego węzła komunikacyjnego, co niestety dodatkowo spowalnia prace. Dlatego też, aby przyśpieszyć przebudowę ronda, zdecydowaliśmy się na czasowe zamknięcie ul. Jagiellońskiej dla ruchu kołowego w związku z prowadzeniem robót w obrębie wyjazdu z tej ulicy na ulicę Chramcówki oraz ulicę Tadeusza Kościuszki" - informuje Urząd Miasta.W celu usprawnienia ruchu kołowego na czas zamknięcia ul. Jagiellońskiej, wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu na ul. Henryka Sienkiewicza, gdzie ruch odbywać się będzie w dwóch kierunkach. Dodatkowo zmianie ulegnie organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Henryka Sienkiewicza, Jagiellońskiej, Tytusa Chałbińskiego oraz Stanisława Witkiewicza.

Zmiana organizacji ruchu obowiązywać będzie od 23 września br.

s/ zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Wyborca z ustupu20.09.2021, 17:34
Po co przejście podziemne? Lepiej cemenotwać XXw. układ na kolejna 3 dekady i mieć co robić za x lat. Wszak zaprojektować, zbudować odebrać, wstęgi przeciąć i pokropić. Doprawdy bogaty kraj który sobie może na to pozwolić
johny20.09.2021, 13:35
A przejście podziemne?? Ktoś pomyślał??
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl