18.09.2021, 16:00 | czytano: 1857

W Krościenku nie powstanie młodzieżowa rada gminy

Arch. Podhale24.pl
Podczas gdy w całym regionie powstają młodzieżowe rady gminy (m.in. Rabka-Zdrój, Nowy Targ, Czarny Dunajec, Ochotnica Dolna), radni w Krościenku odrzucili wniosek o utworzenie takiej rady w swojej gminie. Dlaczego?
Wniosek o powołanie młodzieżowej rady wpłynął od Stowarzyszenia Młodzi Demokraci. Radni go nie poparli. W uzasadnieniu, które przewodniczący odczytał na ostatniej sesji, argumentują, że w budżecie gminy nie ma przewidzianych środków na obsługę administracyjną młodzieżowej rady gminy. Radni podkreślają też, że wniosek nie spełnia wymogów formalnych, a samo stowarzyszenie Młodzi Demokraci nie jest zarejestrowane na terenie Krościenka.
Radni z Krościenka uważają, że nie jest konieczne tworzenie "nowych struktur" w postaci młodzieżowej rady.
- Radni i rada gminy są dostępni na bieżąco i młodzież indywidualnie jak i w szerszej grupie zawsze może kierować swoje propozycje pod adresem rady gminy. Młodzież ma możliwość obserwowania i uczestniczenia w pracach rady i komisji, które są jawne i otwarte dla wszystkich. Młodzież pełnoletnia bez przeszkód może kandydować w wyborach do rady gminy – uzasadniał Stanisław Gabryś, przewodniczący rady gminy Krościenko. Dodał, że młodzież z terenu gminy nie zgłaszała inicjatywy utworzenia własnej rady.

- Dotychczasowa praktyka pokazuje, że młodzież nie jest szczególnie zainteresowana funkcjonowaniem samorządu – podkreślił przewodniczący, odczytując stanowisko rady.

Wszystkie komisje wydały negatywną opinię i odrzuciły wniosek o utworzenie młodzieżowej rady gminy.

red/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
młody wilk19.09.2021, 11:05
Brawo-tak trzymajcie.Lewactwo ta droga chce zaistnieć w gminach.Dziwie sie ,że niektorzy radni tego jeszcze nie zrozumieli.
NT18.09.2021, 20:12
Jakby wniosek złożyła młodzieżówka PiS to by się pieniądze znalazły
KNT18.09.2021, 16:36
Miasto :)))
turysta18.09.2021, 16:30
Za tym stoi "czarny upiór Podhala"
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl