26.09.2021, 12:46 | czytano: 1921

Walka w tańcu, czyli V edycja Capoeira Mountain Meeting (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak
ZAKOPANE. W ten weekend pod Giewontem spotykają się osoby trenujące brazylijską sztukę walki. - Capoeira jest dla wszystkich. Jedynym wyjątkiem są ci, którzy nie chcą jej trenować - mówi Tomasz Wojtasik, który prowadzi zajęcia w Zakopanem od 10 lat.
Sam trenuje od dwóch dekad i jak mówi - ma stopień "profesora". - Seminarium organizowane jest już po raz piąty. To spotkanie spotkanie różnych grup - integracja i wymiana doświadczeń. Gościmy instruktorów i adeptów z Brazylii, Hiszpanii, czy Węgier. Jest około stu osób - dodaje Wojtasik.
Typowy obrazek dla capoeiry - to ludzie stojący w kręgu (rodzaju), prowadzący niezwykłą grę (zhogu). - Dwóch zawodników w kręgu wykonuje kopnięcia i uniki. To jak rozmowa w obcym języku. Najpierw proste zwroty, a w miarę nauki - coraz bardziej skomplikowane ruchy, akrobacje, taniec - wyjaśnia.

Zakopiańskie Capoeira Mountain Meeting jest jednym z największych tego typu spotkań w Polsce i niezwykłą okazją do treningu z najlepszymi.

Na pytanie o zainteresowanie capoeirą, Tomasz Wojtasik mówi: - Nie jest duże. Ćwiczy kilkanaście osób, ale zapraszamy na spotkania w Szkole Podstawowej nr 5 lub w Parku Wodnym.

Organizatorami wydarzenia są sekcje Nowa Huta i Podhale Klubu Sportowego Capoeira Brasil.

opr.s/ zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Burok26.09.2021, 18:05
Co to jest DEKATA ?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl